منو سایت

USDC و Tether تحت تأثیر FTX قرار گرفتند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
USDC و Tether تحت تأثیر FTX قرار گرفتند

آشفتگی FTX در مورد وثیقه استیبل کوین تردید ایجاد می کند

در میان آشفتگی های پیرامون FTX و معامله بایننس، شایعات متعددی در مورد پیامدهای احتمالی منتشر شده است. اگر تصاحب Binance انجام نشود، اثراتی مشابه مرگ سلسیوس و Terra Luna ممکن است رخ دهد.

در این مدت، شرکت‌های معروف دیگری مانند Three Arrows Capital سقوط کردند یا، مانند مورد BlockFi، درست قبل از سقوط نجات یافتند. با این حال، انحلال ها یک اثر آبشاری در بازار ایجاد کرد و در نهایت قیمت بیت کوین را از 40000 دلار به 20000 دلار کاهش داد.

گزارشگر چینی کالین وو به شایعاتی پرداخته است که هم USDC و هم Tether (USDT) Circle ممکن است در این آشفتگی دخیل باشند.

او در توییتر از مدیران اجرایی دو استیبل کوین درخواست کرد تا اطلاعات بیشتری در مورد روابط مالی خود با FTX و Alameda افشا کنند تا جامعه ارزهای دیجیتال از وجود هرگونه خطری مطلع شود.

همانطور که وو اشاره کرد، داده های روی زنجیره نشان می دهد که بسیاری از USDC ها از Circle به FTX تغییر می کنند. علاوه بر این، گزارش‌هایی وجود دارد که Alameda دومین صادرکننده بزرگ Tether است. با این حال، پائولو آردوینو، مدیرعامل تتر، به سرعت این شایعات را رد کرد:

تتر در معرض FTX یا Alameda قرار ندارد.

آردوینو توضیح داد که آلامدا در گذشته مقدار زیادی USDT را بر اساس تقاضای مشتریان تتر صادر کرده و بازخرید کرده است. مدیر عامل تتر گفت: “اما هیچ اعتباری تسویه نشده است.” در همان زمان، آردوینو با منتقدان USDT مقابله کرد و گفت:

بله، اما به نظر می رسد رسانه ها در 5 سال گذشته صرفاً به خلق شخصیت ها و انتخاب شوالیه های سفید وسواس زیادی داشته اند. معلوم شد تتر یک کشتی تنگ را اداره می کند و همیشه به طور کامل نجات می یابد. رسانه ها نیز باید از این درس درس بگیرند.

به نوبه خود، جرمی آلر، مدیر عامل Circle، وقت خود را برای رد کردن شایعات تلف نکرد. Allaire اظهار داشت که “Circle در معرض FTX و Alameda قرار ندارد.” او همچنین اظهار داشت:

سیرکل هرگز به FTX یا Alameda وام نداد و هرگز FTT را به عنوان وثیقه دریافت نکرد و هرگز موقعیتی در FTT نداشت یا معامله نکرد. در هر صورت دایره به حساب خود معامله نمی کند.

همانطور که Allaire در مورد آن صحبت کرد، صرافی Sam Bankman به مدت 18 ماه مشتری Circle بوده است، درست مانند هر مشتری نهادی دیگری. علاوه بر این، Circle سهامدار اقلیت FTX و FTX نیز سهامدار اقلیت Circle است. اما Circle یک سهامدار کوچک در Kraken، Coinbase و Binance US است.

Allaire توضیح داد که 100٪ جریان های USDC از Circle به FTX یا Alameda برای برش USDC و بازخرید USDC به سیستم های تسویه خودکار 1:1 دلاری متکی است.

در مورد وثیقه USDC، Allaire توضیح داد که تقریباً 80٪ از ذخایر USDC در اسناد خزانه داری ایالات متحده با سررسید 3 ماهه یا کمتر نگهداری می شود و در BNYM نگهداری می شود.

ذخایر نقدی باقیمانده در 7-8 بانک در حساب‌های کاملاً جداگانه به نفع دارندگان USDC نگهداری می‌شود. آلر به این نتیجه رسید که برای همه چیز شواهدی وجود دارد.