منو سایت

UniSwap و Crow در رقابت با یکدیگر

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
UniSwap و Crow در رقابت با یکدیگر

Uniswap ممکن است موقعیت خود را به عنوان بزرگترین صرافی غیرمتمرکز از دست داده باشد. البته باید دید چگونه بزرگترین صرافی غیرمتمرکز را تعیین می کنید.

بر اساس داده های گردآوری شده توسط دیفای لاما، Curve Finance از UniSwap از نظر ارزش کل قفل شده (TVL) بهتر عمل کرد. در زمان انتشار، کرو حدود 3.7 میلیارد دلار TVL داشت که کمی بیشتر از مجموع 3.4 میلیارد دلار UniSwap بود.

TVL ها کل دارایی های قفل شده در یک قرارداد هوشمند هستند. یک معیار رایج برای مقایسه صرافی های غیرمتمرکز. این رقم اغلب متفاوت است و به شدت تحت تأثیر شرایط بازار است. معامله گران معمولاً از TVL به عنوان یک معیار برای ارزیابی سلامت کلی یک پروتکل DeFi استفاده می کنند.

شاخص های دیگر شامل تعداد کیف پول های فعال منحصر به فرد در هر پروتکل و ارزش بازار آن (معادل غیرمتمرکز ارزش بازار TradFi) است. داده های DAPRadar نشان می دهد که در 30 روز گذشته، UniSwap V3 حدود 440000 کیف پول فعال منحصر به فرد داشته است. در حالی که این آمار برای کرو فقط 13700 بود.

به نظر می رسد حجم معاملات کرو نیز کمتر از Uniswap باشد. حجم معاملات هفت روزه UniSwap 28.3 میلیارد دلار در مقایسه با 1.2 میلیارد دلار کرور بود.

در حالی که ممکن است برای Crowe خیلی زود باشد که تسلط خود را بر UniSwap نشان دهد، که مدتهاست یکی از بزرگترین بازیگران در میان صرافی های غیرمتمرکز (DEX) بوده است. احساسات عمومی در مورد پروتکل های DeFi پس از سقوط FTX در حال افزایش است.

به گفته مساری، از زمان سقوط FTX، کاربران بیشتر در DEX فعال بوده‌اند و هم Uni و هم Crow سهم بازار را در این مدت به دست آورده‌اند. در این گزارش آمده است:

«کاربران منحصر به فرد Kezo در ماه نوامبر به بالاترین سطح ماهانه خود رسیدند. این افزایش 11 درصدی نسبت به رکورد قبلی در می 2022 بود.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.