منو سایت

Stark NetProver منبع باز است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Stark NetProver منبع باز است

StarkWare، پروژه مقیاس پذیری اتریوم، در حال کار بر روی StarkNet Prover منبع باز است تا این فناوری را در دسترس عموم قرار دهد و شفافیت کد آن را افزایش دهد.

Prover یک جزء حیاتی از StarkNet است، یک شبکه گسترده مقیاس پذیر Tier 2 برای اتریوم بر اساس فناوری ZK-STARKs. پروور مسئول تولید شواهد رمزنگاری برای فشرده‌سازی تراکنش‌ها و بهبود عملکرد مقیاس‌بندی لایه ۲ است.

منبع باز StarkNet به افراد بیشتری اجازه می دهد تا کد آن را بررسی کنند و به شناسایی اشکالات و افزایش شفافیت کمک می کند. این تیم گفت که این حرکت همچنین می تواند به عنوان یک گام مثبت در جهت تمرکززدایی بیشتر StarkNet تلقی شود.

Eli Ben Sassoon، یکی از بنیانگذاران StarkWare و مخترع ZK-STARKs، در مورد منبع باز اظهار نظر کرد و گفت: «این یک گام مهم برای مقیاس‌پذیری اتریوم و کریپتو است، زیرا فناوری STARK به منبع در دسترس عمومی تبدیل می‌شود.»

Starknet در نوامبر 2021 در یک فاز آلفا در شبکه اصلی اتریوم راه اندازی شد و از آن زمان تیم Starknet به تدریج عناصر منبع باز Starknet از جمله زبان برنامه نویسی Cairo 1.0، نرم افزار مشتری Papyrus و دنباله Starknet را ادغام کرده است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.