منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Sequoia Ventures تمام دارایی های خود را در FTX فروخت

Sequoia Ventures تمام دارایی های خود را در FTX فروخت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Sequoia Ventures تمام دارایی های خود را در FTX فروخت

مشکل نقدینگی FTX در حال بدتر شدن است

شرکت سرمایه گذاری مخاطره آمیز Sequoia Capital در 10 نوامبر نامه ای به شرکای خود ارسال کرد که در آن اظهار داشت که سرمایه گذاری 213.5 میلیون دلاری خود در FTX و FTX US را به 0 دلار کاهش داده است و گفت که آنها کاملاً ضرر کرده اند.

در این نامه آمده است که بحران پیش روی FTX یک “ریسک پرداخت بدهی” ایجاد کرده است، اما ادعا می کند که قرار گرفتن این صرافی در معرض صندوق رشد جهانی III “محدود” است، جایی که پایه هزینه برای این بخش است. FTX از صندوق جمعاً 150 میلیون دلار است.

سکویا همچنین به شرکای خود اطمینان داد که حذف FTX تأثیر مخربی بر صندوق نخواهد داشت و گفت که کمتر از 3 درصد از سرمایه تعهد شده به آن را تشکیل می دهد و افزود:

ضرر 150 میلیون دلاری با 7.5 میلیارد دلار سود تحقق یافته و محقق نشده در همین صندوق جبران شد، بنابراین صندوق در وضعیت خوبی قرار دارد.

این شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر همچنین اعلام کرد که 63.5 میلیون دلار در FTX و FTX ایالات متحده از صندوق سرمایه گذاری جهانی Sequoia Capital سرمایه گذاری کرده است، اما دارایی ها کمتر از 1٪ از کل پرتفوی را تشکیل می دهند.

سرمایه‌گذاری سکویا در صرافی ارزهای دیجیتال که اکنون دارای محدودیت نقدی است، به عنوان بخشی از دور سرمایه‌گذاری 900 میلیون دلاری FTX سری B در ژوئیه 2021، بزرگترین سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال در آن زمان انجام شد.

با توجه به تصمیم سرمایه گذاری، سکویا به شرکای خود اطمینان داد که هر سرمایه گذاری را با دقت لازم بررسی می کند:

“در طول سرمایه گذاری خود در FTX، ما یک فرآیند دقیق بررسی دقیق را انجام دادیم. در سال 2021، سال سرمایه گذاری ما، FTX تقریباً 1 میلیارد دلار درآمد و بیش از 250 میلیون دلار درآمد عملیاتی ایجاد کرد.

“ما در تجارت ریسک می کنیم. در این نامه توضیح داده شده است که برخی از سرمایه‌گذاری‌ها به سمت صعود و برخی دیگر به سمت نزولی خواهند رفت.

سکویا اضافه کرد که شرکای خود را در جریان اقدامات بعدی خود با در دسترس قرار گرفتن اطلاعات بیشتر قرار می دهد.

Sequoia Capital در حال حاضر حدود 85 میلیارد دلار دارایی را مدیریت می کند و قبلاً در غول های فناوری اپل و گوگل و اخیراً Airbnb سرمایه گذاری کرده است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.