منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Polygon دومین آزمایش شبکه zkEVM خود را راه اندازی کرد

Polygon دومین آزمایش شبکه zkEVM خود را راه اندازی کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Polygon دومین آزمایش شبکه zkEVM خود را راه اندازی کرد

Polygon، پلتفرم مقیاس‌پذیری اتریوم، دومین شبکه آزمایشی عمومی خود را راه‌اندازی کرد. این آزمایش شبکه، پلتفرم را یک قدم به مرحله نهایی قبل از راه‌اندازی شبکه اصلی نزدیک‌تر کرد.

این شبکه آزمایشی بهبود جدیدی به نام Recursion را آزمایش خواهد کرد که ادعا می‌کند می‌تواند به مقیاس‌پذیری بیشتر اتریوم منجر شود. با این حال، پولیگان جدول زمانی خاصی را برای راه اندازی شبکه اصلی فاش نکرد.

Polygon ادعا می‌کند که این اولین zkEVM (ماشین مجازی اتریوم با دانش صفر) است که از اثبات‌های دانش صفر برای دسترسی به شبکه آزمایشی عمومی از طریق منبع باز برای سیستم اثبات مفهوم خود استفاده می‌کند. در حالی که Polygon ادعا می کند منبع باز است، پلتفرم های zkEVM از سوی دیگر به دلیل استفاده از این اصطلاح در گذشته مورد انتقاد قرار گرفته اند.

ZkEVM یک فناوری جدید مقیاس‌پذیری اتریوم است که از سال گذشته مورد توجه قرار گرفته است. اگرچه هنوز ثابت نشده است، اما می تواند به طور قابل توجهی کارمزد و سرعت تراکنش های اتریوم را بهبود بخشد. همچنین حریم خصوصی روی زنجیره را بهبود می‌بخشد و ساخت برنامه‌ها را برای توسعه‌دهندگان آسان‌تر می‌کند. این تنوع می‌تواند راه را برای بسیاری از برنامه‌های کاربردی جدید زنجیره‌ای هموار کند و شکاف بین داده‌های خارج از زنجیره و دارایی‌های ارز دیجیتال دنیای واقعی را پر کند.

ماه گذشته پلتفرم zkEVM دیگری به نام zkSync 200 میلیون دلار در دور سرمایه گذاری خود جمع آوری کرد.

Polygon به دلیل لایه 2 Proof of Stake زنجیره خود شناخته شده است که به یکی از فعال ترین شبکه ها از نظر تعداد تراکنش ها تبدیل شده است. اما در چند سال گذشته، Polygon چندین خرید و توسعه دانش صفر داخلی انجام داده است که به گفته ویتالیک بوترین، برای استفاده طولانی مدت اتریوم خوب است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.