منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Paxos توکن های PAXG دزدیده شده از FTX را بازیابی کرد

Paxos توکن های PAXG دزدیده شده از FTX را بازیابی کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Paxos توکن های PAXG دزدیده شده از FTX را بازیابی کرد

Paxos، یک شرکت بلاک چین و خالق ارز دیجیتال PAXG، با موفقیت توکن های PAXG سرقت شده را از FTX بازیابی کرد. ارزش این توکن ها 20 میلیون دلار بود و در کیف پول یک مهاجم ناشناس بود که در ماه نوامبر FTX را هک کرد.

بورس اوراق بهادار ناموفق Sam Bankman Fried مدت کوتاهی پس از ثبت نام برای حمایت از ورشکستگی فصل 11 در ماه گذشته هک شد و 400 میلیون دلار از دست داد. در میان دارایی های به سرقت رفته، توکن های Paxos Gold (PAXG) بود. توکن هایی با پشتوانه طلای واقعی از Pexos.

Paxos به سرعت 11184 توکن PAXG به ارزش 20 میلیون دلار را در چهار کیف پول تحت کنترل هکرها قفل کرد. اکنون، حدود شش هفته بعد، تیم این شرکت به طور کامل دارایی ها را بازیابی کرده است. بر اساس داده‌های زنجیره‌ای، شرکت امنیتی PackShield خاطرنشان کرد که Pexos توکن‌های دزدیده شده را از آدرس‌هایی که توسط Etherscan به عنوان “FTX Accounts Drainer” پرچم‌گذاری شده بودند، منتقل کرده و دیروز آنها را سوزاندند. Pexos همان مقدار ارز رمزنگاری شده را در کیف پول دیگری ضرب کرد و بنابراین فرآیند احیا کامل شد.

با این حال، بازپرداخت Pexos تنها بخش کوچکی از سرقت را پوشش می دهد. کیف پول تخلیه FTX حدود 302 میلیون دلار ETH متعلق به ذخایر FTX داشت که تقریباً تمام آن را به بیت کوین غیرقابل بازیابی تبدیل می کرد. رئیس جدید FTX، John Ray III، در شهادت فاش کرد که FTX کلیدهای خصوصی را بدون رمزگذاری در کیف پول خود ذخیره می کند و از کنترل های امنیتی بسیار ضعیف استفاده می کند. عواملی که به راحتی می تواند منجر به هک و سرقت شود.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.