Orion Protocol 3 میلیون دلار در عملیات از دست داد

Orion Protocol 3 میلیون دلار در عملیات از دست داد

پروتکل Orion جدیدترین پروتکل DeFi است که در سال جاری مورد استفاده قرار می گیرد. پلیس زنجیره ای به تازگی اطلاعاتی را در پی این حمله منتشر کرده است.

در 2 فوریه، پروتکل Orion قربانی سوء استفاده ای شد که منجر به از دست دادن تقریباً 3 میلیون دلار در اتریوم شد. علاوه بر این، الکسی کولوسکوف، مدیر عامل Orion توضیح داد که این آسیب به هزینه یک کارگزار داخلی انجام شده است و وجوه کاربران امن باقی مانده است.

در آخر هفته، Rekt، محقق و کارگاه آموزشی بلاک چین، اطلاعاتی را منتشر کرد که یکی از بزرگترین حملات سال را از نظر تلفات تاکنون نشان می دهد. کارگاه بلاک چین این حمله DeFi را به صورت زیر خلاصه کرد:

مهاجم از تبدیل دستکاری شده استیبل کوین های قرض داده شده استفاده کرد و قبل از برداشتن موجودی متورم، دو بار دارایی ها را به صورت مصنوعی سپرده گذاری کرد.

سپس، با ایجاد و استفاده از یک توکن جعلی (ATK)، بهره‌بردار می‌تواند تعادل خود را قبل از نابود شدن با لوت سرقت شده دو برابر کند.

در 5 فوریه، یکی از بنیانگذاران Orion گفت که خوشحال است هیچ کاربری تحت تأثیر این حمله قرار نگرفته است. Orion Protocol یک تجمیع کننده نقدینگی است که هدف آن تامین نقدینگی تبادل متمرکز (CEX) به شبکه های مختلف بلاک چین است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.