منو سایت

Lido و Coinbase مالک 45 درصد اتریوم هستند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Lido و Coinbase مالک 45 درصد اتریوم هستند

ادغام اتریوم با شبکه Proof of Stake در 15 سپتامبر با موفقیت به پایان رسید. مفهوم ادغام این است که ماینرها اکنون با اعتبار سنجی در شبکه اتریوم جایگزین می شوند. با این حال، شرکت های نسبتا کمی مکانیسم PoS را کنترل می کنند. این موضوع باعث نگرانی تحلیلگران در مورد متمرکز شدن شبکه اتریوم شده است.

Lido و Coinbase بر اعتباردهنده ها تسلط دارند

طبق یک مطالعه اخیر توسط Dune Analytics، Lido و Coinbase در حال حاضر دو بزرگترین دارایی اتریوم هستند. در زمان نگارش این مقاله، هر کدام به ترتیب دارای 4.16 میلیون ETH (30.1٪) و 3.65 میلیون ETH (14.5٪) هستند. بقیه سهامداران در مجموع 26.5 درصد دارند.

مارتین کوپلمن، یکی از بنیانگذاران پلتفرم Gnosis نیز به این تسلط اشاره کرد. او نموداری منتشر کرد که نشان می‌دهد کوین‌بیس و لیدو بالاترین نرخ اعتبارسنجی اتریوم مبتنی بر سهم را دارند. او همچنین در توییتی نوشت که دیدن هفت موسسه برتر که بیش از دو سوم اتریوم را به صورت سپرده دارند، ناامیدکننده است.

لیدو

برخی از مفاهیم تمرکز اعتبار سنجی

اگر مشارکت اتریوم در اعتبارسنجی بیش از حد متمرکز شود، پتانسیل یک “حمله 51٪” افزایش می یابد. در این سناریو، یک بازیکن بد می تواند اجازه تراکنش های تقلبی را بدهد و در صورتی که بتواند تا 51 درصد از سهام را جمع آوری کند، شبکه را به طور جدی تضعیف کند.

امتیاز شما

پست Lido و Coinbase 45% از اتریوم را در اختیار دارند اولین بار در تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال Erzinja Mag ظاهر شد. به نظر می رسد.