منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • DiFi 50 درصد از هک ها در سال 2022 را تشکیل می دهد

DiFi 50 درصد از هک ها در سال 2022 را تشکیل می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
DiFi 50 درصد از هک ها در سال 2022 را تشکیل می دهد

50 درصد از هک ها در سال 2022 مربوط به DeFi است

شرکت‌های ارز دیجیتال در سال 2022 با مشکلات مالی و ورشکستگی چندین شرکت مواجه شدند. به گفته فوربس علاوه بر این چالش‌ها، بیش از 3 میلیارد دلار در سال جاری از پروژه‌های ارز دیجیتال به سرقت رفت. این برداشت‌ها موجی شوک به صنعت وارد کرد و نگرانی‌هایی را در مورد ثبات آن ایجاد کرد. بر اساس این گزارش، پروژه های ارزهای دیجیتال بیش از 125 مورد هک را به خود اختصاص داده اند و پنج سرقت اصلی که همگی پروتکل های DeFi هستند، حدود 50 درصد از مبالغ سرقت شده را تشکیل می دهند.

پروتکل های DeFi بیشترین ضرر را در سال 2022 متحمل شدند

فوربس تاکید کرد که این پنج سرقت عمده ارزهای دیجیتال ناشی از هک های زنجیره ای متقابل، نقص های امنیتی کد و حملات وام های فلش بوده است. پنج هک برتر عبارتند از هک 625 میلیون دلاری Ronin Network، هک کرم چاله 325 میلیون دلاری، هک 190 میلیون دلاری Bridge Nomad، حمله وام فوری 182 میلیون دلاری و سرقت پلت فرم Wintermute به ارزش 160 میلیون دلار. بر اساس این گزارش، هک دامنه DeFi 49 درصد از کل مبلغ سرقت شده توسط هکرها در سال جاری را به خود اختصاص داده است. این امر منجر به کاهش سرمایه گذاری در این بخش شده است، زیرا داده های شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Elliptic نشان می دهد که پروتکل های DeFi تا سال 2022 75٪ از ارزش کل قفل شده (TVL) خود را از دست خواهند داد.

داده های DeFi Llama همچنین نشان می دهد که TVL پروتکل های DeFi از 166.58 میلیارد دلار در اوایل سال 2022 به 39 میلیارد دلار در دسامبر کاهش یافته است. طبق گزارش فوربس، پل‌های زنجیره‌ای متقاطع، که امکان تبادل توکن بین بلاک‌چین‌ها را فراهم می‌کنند، هدف اصلی هکرها در سال جاری بوده است. هکرها نزدیک به 2 میلیارد دلار از پل های بلاک چین دزدیدند که 70 درصد از کل سرقت های ارزهای دیجیتال در سال 2022 را تشکیل می دهد.

هکرها عاشق DeFi هستند

این گزارش ها همچنین حاکی از آن است که DeFi با وجود منحصر به فرد بودن، به یک زمین بازی مورد علاقه هکرها تبدیل شده است. اما چگونه این اتفاق می افتد؟ پلتفرم تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis گزارش کرده است که بیشتر سرقت ها در فضای DeFi به دلیل کد معیوب است، جایی که اشکالات در قراردادهای هوشمند برای سرقت پول از پروتکل ها استفاده شده است. این گزارش توضیح می دهد که از آنجایی که اکوسیستم Diffa منبع باز است، هر کسی، از جمله هکرها، می تواند آسیب پذیری ها یا اشکالات را در قراردادهای هوشمند بیابد و برای سوء استفاده از آنها برنامه ریزی کند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

5.5 – (1 امتیاز)