منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • DeFi در سال 2023 هک های بیشتری را مشاهده خواهد کرد

DeFi در سال 2023 هک های بیشتری را مشاهده خواهد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
DeFi در سال 2023 هک های بیشتری را مشاهده خواهد کرد

در سال 2023، هک های بیشتری در زمینه DeFi وجود خواهد داشت

با ورود پروژه های جدید به بازار و حرفه ای تر شدن هکرها، سرمایه گذاران DeFi باید خود را برای یک سال پر از سوء استفاده و حملات هکری آماده کنند. مدیران اجرایی شرکت‌های حسابرسی و امنیت بلاک چین HashEx، Beosin و Apostro در مورد امنیت دامنه DeFi در طول سال گذشته طی گزارشی صحبت کردند. تامی دنگ، مدیر عامل شرکت امنیت بلاک چین Beosin، گفت که در حالی که پروتکل های DeFi در حال بهبود امنیت خود هستند، او اذعان کرد که چیزی به نام امنیت 100٪ وجود ندارد و اظهار داشت:

تا زمانی که علاقه به بازار ارزهای دیجیتال وجود داشته باشد، تعداد هکرها کاهش نخواهد یافت. دنگ اضافه کرد که بسیاری از پروژه‌های جدید DeFi قبل از راه‌اندازی آزمایش‌های امنیتی کاملی انجام نمی‌دهند. علاوه بر این، تعداد قابل توجهی از پروژه‌ها اکنون در حال بررسی استفاده از پل‌های زنجیره‌ای متقابل هستند که هدف اصلی هکرها در سال گذشته بود که منجر به سرقت 1.4 میلیارد دلار از طریق شش سرقت در سال 2022 شد.

نظرات شرکت امنیتی بلاک چین Certic را منعکس می کند، که در 3 ژانویه به Cointelegraph گفت که انتظار ندارد تعداد هک ها کاهش یابد. سرتیک معتقد است که منطقه پل های بلاک چین احتمالاً بیشترین مورد حمله هکرها خواهد بود و به بازگشت تاریخی بالای حملات در سال 2022 اشاره کرد.

دیمیتری میخونین، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت حسابرسی رمزارزی HashEx، گفت:

هکرها باهوش‌تر، با تجربه‌تر شده‌اند و یاد گرفته‌اند که چگونه باگ‌ها را در سیستم‌ها پیدا کنند.

صنعت کریپتوکارنسی هنوز نسبتاً جدید است و همه با یکدیگر در حال رشد هستند، بنابراین پیشی گرفتن از هکرها سخت است. ماهیت ارزشمند برخی از پروژه های DeFi آنها را برای هکرها بسیار جذاب کرده است. میچونین گفت، این حملات حتی ممکن است فراتر از قلمرو DeFi گسترش یابد، زیرا مهاجمان صرافی‌های ارزهای دیجیتال و بانک‌هایی را که وارد بازار می‌شوند هدف قرار می‌دهند.

با این حال، تیم اسمیلیایف، یکی از بنیانگذاران امنیت قراردادهای هوشمند و شرکت حسابرسی آپوسترو، رویکرد امیدوارکننده‌تری را ارائه کرد زیرا انتظار دارد این فضا طی پنج سال آینده به بلوغ برسد و بهترین شیوه‌های جدید برای ایمن کردن پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز ظاهر شود. میچونین و دنگ خاطرنشان کردند که بسیاری از گزارش‌های پس از حادثه که توسط شرکت‌های امنیتی بلاک چین ارائه می‌شوند، اغلب از مخاطبان مورد نظرشان، یعنی توسعه‌دهندگان بلاک چین، کوتاهی می‌کنند.

افرادی که چنین تحلیل هایی را می خوانند، سرمایه گذاران متوسطی هستند که نگران پول خود هستند. توسعه دهندگان بلاک چین واقعی بیش از حد مشغول کدنویسی هستند. میشونین گفت: وقت خواندن چنین مطالبی را ندارند. در همین حال، دان گفت که این گزارش‌ها معمولاً در مورد آسیب‌پذیری‌های مبتنی بر رویداد هستند، بنابراین اغلب به توسعه‌دهندگان دیگر کمک نمی‌کنند، زیرا هنوز هم می‌توانند در برابر سایر اکسپلویت‌ها آسیب‌پذیر باشند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.