منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • CoinMarketCap ابزار ردیابی اثبات ذخیره را برای صرافی ها راه اندازی می کند

CoinMarketCap ابزار ردیابی اثبات ذخیره را برای صرافی ها راه اندازی می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
CoinMarketCap ابزار ردیابی اثبات ذخیره را برای صرافی ها راه اندازی می کند

CoinMarketCap، محقق و ردیاب بازار در صنعت کریپتو، از راه‌اندازی ویژگی جدیدی در پلتفرم خود خبر داده است که اطلاعات مالی به‌روز در صرافی‌ها را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. ردیاب Proof of Reserve (PoR) صرافی‌های فعال ارزهای دیجیتال را برای شفافیت نقدینگی در یک لحظه بررسی می‌کند. بر اساس این اطلاعیه، ردیاب جدید کل دارایی‌های شرکت و آدرس‌های کیف پول عمومی مرتبط با موجودی، قیمت فعلی و ارزش کیف پول‌ها را نشان می‌دهد.

CoinMarketCap گزارش می دهد که ردیاب های PoR داده ها را هر پنج دقیقه به روز می کنند. در 22 نوامبر، این شرکت دستورالعمل هایی را برای کاربران در مورد نحوه پیمایش ابزار در توییتر ارسال کرد. در این تاپیک پنج قسمتی توییتر، بایننس با بیش از 65 میلیارد دلار در آدرس های کیف پول خود به عنوان نمونه بارز ذکر شد. سایر مبادلات با داده های PoR موجود عبارتند از Kocoin، Bitfinex، OKX، Baybit، Crypto.com و Hobby.

چانگ پنگ ژائو (CZ)، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران بایننس، این توسعه را با پیوندی به صفحه بایننس در CoinMarketCap بازتوییت کرد. برخی از کاربران در جامعه کریپتو در توییتر این ویژگی را “افزودنی عالی برای شفافیت” نامیدند. CZ یکی از اولین کسانی بود که متعهد به ارائه شواهدی مبنی بر ذخایر پس از بحران نقدینگی و ورشکستگی FTX شد.

در 10 نوامبر، بایننس مدرک اثبات دارایی خود را منتشر کرد که شامل آدرس کیف پول و فعالیت مبادلاتی است. به تبعیت از بایننس، بسیاری از پلتفرم های دیگر در این فضا اقدام به انتشار اطلاعات ذخایر مالی و نقدینگی خود برای شفاف سازی کرده اند. ChinaLink Labs، Bitfinex و Baybit جزو اولین کسانی بودند که داده های خود را ارائه کردند. با این حال، ارائه‌دهنده محصول سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال GaryScale به دلیل نگرانی‌های امنیتی، PoR را در زنجیره خود به حالت تعلیق درآورده است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.