منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • | Cardano، Ripple، Polkadata محبوب ترین ارزهای دیجیتال برای بانک ها هستند

| Cardano، Ripple، Polkadata محبوب ترین ارزهای دیجیتال برای بانک ها هستند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
| Cardano، Ripple، Polkadata محبوب ترین ارزهای دیجیتال برای بانک ها هستند

پولکادات، ریپل، کاردانو در میان 10 ارز دیجیتال برتر انتخاب شده توسط بانک ها هستند

در حالی که تعداد کمی از بانک‌ها هنوز وارد فضای ارزهای دیجیتال شده‌اند، این موسسات مالی به آرامی درهای خود را به روی ارزهای دیجیتال باز می‌کنند، با گزارش جدیدی از بانک تسویه‌های بین‌المللی (BIS) که ارزهای دیجیتال را به عنوان محبوب‌ترین ارزها در میان بانک‌ها برای انجام این کار معرفی می‌کند. وارد بخش شد

همانطور که انتظار می رفت، دو ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار – بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) – با 31 درصد از ارزهای دیجیتال گزارش شده متعلق به بیت کوین و 22 درصد متعلق به اتریوم هستند.

محبوب ترین ارزهای دیجیتال در بین بانک ها

بر اساس این گزارش، این دو ارز دیجیتال اصلی «تقریباً 90 درصد از نفوذ بانک‌ها در فضا را به عهده دارند، در حالی که سایر ارزهای رمزنگاری محبوب در بین بانک‌ها عبارتند از Polkadata با 2 درصد، Ripple با 2 درصد، Cardano با 1 درصد، Solana با 1 درصد، Litecoin در 0.4 درصد و استلار با 0.4 درصد.

| Cardano، Ripple، Polkadata محبوب ترین ارزهای دیجیتال برای بانک ها هستند

BIS توضیح می دهد که:

بر اساس پیشنهاد مشورتی فعلی کمیته بازل، این رویکرد به ارزهای دیجیتال احتمالاً به عنوان ارزهای دیجیتال گروه 2 طبقه بندی می شود. بانک ها نیز تا حدی کمتر، استیبل کوین ها را از دارایی های توکن شده گزارش می کنند.

رویکرد شکاکانه BIS

یادآوری می‌کنیم که در پایان ماه ژوئن، BCBS در سند مشاوره خود با عنوان «مشاوره دوم در مورد رفتار محتاطانه با دارایی‌های رمزنگاری‌شده» پیشنهاد کرد که مجموع مواجهه بانک‌ها با «سری‌های رمزنگاری ردیف ۲ به ۱ درصد از سرمایه ردیف ۱» محدود شود.

در عین حال، این موسسه به موضع بدبینانه خود در مورد ارزهای دیجیتال ادامه می دهد و اعلام می کند که “نمی تواند نقش اجتماعی پول را ایفا کند” و همچنین هشدار داد که فروش ارز دیجیتال نشان دهنده تحقق پیش بینی های آن در مورد خطرات مالی غیرمتمرکز است. دیفای).

در همین حال، Feinbold قبلاً یافته‌های BIS را گزارش کرده بود که بانک‌ها در مجموع 9.4 میلیارد یورو در این زمینه آورده‌اند. این به این معنی است که تنها حدود 0.01٪ از کل بانک های درگیر.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.