منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Arzinja Mag مروری بر قوانین ارزهای دیجیتال کشور از سوی دولت کانادا

Arzinja Mag مروری بر قوانین ارزهای دیجیتال کشور از سوی دولت کانادا

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Arzinja Mag مروری بر قوانین ارزهای دیجیتال کشور از سوی دولت کانادا

دولت کانادا در مورد خطراتی که دارایی ها و ارزهای دیجیتال ممکن است برای سیستم مالی سنتی این کشور ایجاد کند، تحقیق خواهد کرد. بیانیه اقتصادی پاییز 2022 دولت کانادا که توسط معاون نخست وزیر کریستیا فریلند در روز پنجشنبه منتشر شد، از “مشاوره با سهامداران در مورد ارزهای دیجیتال، از جمله استیبل کوین ها و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی” خبر داد. دولت تاکید کرد:

چارچوب کانادا برای تنظیم سیستم مالی ما باید همگام باشد.

دولت مدعی شد که “دیجیتالی شدن پول برای نهادهای دموکراتیک در سراسر جهان چالشی ایجاد می کند” و گفت که از ارزهای دیجیتال برای فرار از تحریم های جهانی و تامین مالی فعالیت های غیرقانونی استفاده می شود.
این مشاوره ها به طرح بودجه 2022 دولت کانادا برای راه اندازی “بازنگری در قانون بخش مالی با تمرکز بر دیجیتالی کردن پول و حفظ ثبات و امنیت بخش مالی” کمک خواهد کرد.
در 14 فوریه، در بحبوحه اعتراضات گسترده در اتاوا علیه دستور دولت و محدودیت های واکسن کووید-19، نخست وزیر جاستین ترودو برای اولین بار در تاریخ کانادا وضعیت فوق العاده اعلام کرد و به او اجازه داد حساب های بانکی معترضان را مسدود کند و « تراکنش های مشکوک و بزرگ، از جمله ارزهای دیجیتال را زیر نظر بگیرید. معترضان حدود 21 بیت کوین به ارزش 902000 دلار آمریکا جمع آوری کردند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.