منو سایت

Arzinja Mag آیا Coinbase شکست خورده است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Arzinja Mag آیا Coinbase شکست خورده است؟

شایعات ورشکستگی Coinbase حتی پس از رد این ادعاها و گسترش فعالانه تجارت خود در خارج از کشور همچنان ادامه دارد.

در جولای 2022، Coinbase برنامه وابسته خود را به حالت تعلیق درآورد. یک ماه قبل از تعطیلی، Coinbase Pro (بازوی تجاری پیشرفته Coinbase) ویژگی مشابهی به نام Advanced Trade را اعلام کرد. این دو اطلاعیه به اضافه ادغام دلار با دفتر سفارش USDC موجی از شایعات درباره ورشکستگی صرافی را به راه انداخت.

علاوه بر این، عملکرد مالی کوین بیس در سال 2022 پس از یک روند صعودی در سال 2021 برای اکثر بازار ارزهای دیجیتال، ضربه بزرگی به صرافی ارزهای دیجیتال بود. در گزارش سود سه ماهه دوم، این شرکت حدود 1.1 میلیارد زیان بحرانی را نشان داد که نشان دهنده کاهش نزدیک به 60 درصدی درآمد است. این کاهش بیشتر ناشی از عوامل کلان اقتصادی و عوامل سیستمی در صنعت ارزهای دیجیتال بود که منجر به کاهش حجم معاملات در کوین بیس شد.

جامعه کریپتو متحد به نظر نمی رسید. در یک طرف این طیف کاربرانی بودند که ادعا می کردند کوین بیس در آستانه ورشکستگی است (ادعاهایی که کوین بیس بارها آن را رد کرده است) و در طرف دیگر که ادعا می کردند این چیزی بیش از FUD نیست. شایعات و جنجال ها پس از فروپاشی شرکت های رمزنگاری مانند سلسیوس، وویجر و 3AC به وجود آمد که همه آنها به دلیل قرار گرفتن مستقیم در آزمایشگاه های Traform و Luna (کلاسیک) شکست خوردند.

این شرکت در نامه ای به سهامداران درباره عملکرد سه ماهه دوم خود، تاکید کرد که هرگز با شرکت های ذکر شده در بالا معامله نکرده است:

ما مدیریت ریسک را در اولویت قرار می دهیم.

در عوض، کوین بیس در گزارش درآمد سه ماهه دوم خود اعلام کرد که سرمایه گذاری زیادی در توسعه محصولات با ویژگی های با کیفیت بالا و مدیریت ریسک مناسب برای مشتریان خرده فروشی و سازمانی انجام داده است. برایان آرمسترانگ می گوید:

بدون خطر ورشکستگی

برایان آرمسترانگ گفت که این شرکت در خطر ورشکستگی نیست، اما آنها در حال کار بر روی تضمین حمایت قانونی برای مصرف کنندگان خرده فروشی هستند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.