منو سایت

Arzinja Classic Luna Fall

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Arzinja Classic Luna Fall

کره جنوبی 93 میلیون دلار از دلایل سقوط ماه برداشت کرده است

طبق گزارش ها، دادگاهی در کره جنوبی دارایی هایی به ارزش 120 میلیارد وون (معادل بیش از 93 میلیون دلار) متعلق به مدیران شرکت مشاوره بلاک چین Kernel Labs را مسدود کرده است. اعتقاد بر این است که این نهاد در سقوط لونا در اوایل سال جاری نقش داشته است و کیم هیون جونگ، مدیر عامل آن، معاون مهندسی آزمایشگاه Traform بود.

بر اساس یک گزارش محلی، مقامات کره ای حدود 93 میلیون دلار متعلق به مدیران شرکت های وابسته به Terraform Labs و Kernel Labs را مسدود کرده اند.

برخی منابع فاش کردند که کارمندان این سازمان در دفتر کره ای Terraform Labs کار می کردند، در حالی که مدیر عامل شرکت، کیم هیون جونگ، معاون مهندسی در شرکت بدنام فین تک ارزهای دیجیتال بود.

در حال حاضر نزدیک به 100 میلیون دلار توسط هفت نفر بلوکه شده است. دادگاه منطقه جنوبی سئول ادعا کرد که همه این افراد در فروش توکن های Terra از پیش صادر شده برای سود قابل توجه شرکت کرده اند.

دادستان ها دریافتند که درآمدهای غیرقانونی هیون جونگ بالغ بر 61 میلیون دلار بوده است. آنها فاش کردند که او در نوامبر گذشته ساختمانی را در سئول به قیمت حدود 27 میلیون دلار خریداری کرده است. او همچنین بلافاصله پس از سقوط ماه یک آپارتمان در پایتخت به قیمت تقریبا 8 میلیون دلار خریداری کرد. به نوبه خود، چوی، مدیر عامل سابق آزمایشگاه کرنل، حدود 32 میلیون دلار سود غیرقانونی دریافت کرد.

مقامات کره جنوبی اخیرا بیش از 100 میلیون دلار دارایی متعلق به شین هیون سونگ (دانیل شین) را مصادره کردند. آنها ادعا کردند که یکی از بنیانگذاران لونا قوانین سرمایه داخلی را نقض کرده و مسئول سقوط قیمت توکن است.

دفتر دادستانی ناحیه جنوبی سئول چند روز بعد حکم بازداشت او را صادر کرد، در حالی که شین گفت که او هیچ ارتباطی با سقوط لونا ندارد زیرا او روابط خود را با این پروژه در سال 2020 قطع کرد:

من دو سال قبل از فروپاشی لونا آزمایشگاه Traform را ترک کردم و هیچ دخالتی در آن فروپاشی نداشتم.

در مورد Do Quan چطور؟

مقامات کره جنوبی نزدیک به 40 میلیون دلار از دارایی های مرتبط با دو کوان، موسس و مدیر عامل آزمایشگاه Traform را مسدود کرده اند. آژانس‌های مربوطه قبلاً ۶۵ میلیون دلار بیت‌کوین‌هایی را که گمان می‌رود متعلق به او باشد، ضبط کرده بودند.

مقامات، سرمایه گذاران آسیب دیده و حتی پلیس اینترپل در حال تلاش برای یافتن کوان هستند که مدت کوتاهی پس از حادثه از زادگاهش کره جنوبی گریخت. منابع اخیر فاش کرده اند که او ممکن است به صربستان نقل مکان کرده باشد، در حالی که سنگاپور، دبی، سیشل و موریس برخی از پناهگاه های قبلی او هستند. دو کوان متعهد شد که یک کنفرانس آنلاین برای فاش کردن مکان مرموز خود برگزار کند، اما تاکنون فایده ای نداشته است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.