منو سایت

Arzindzha Algorand یک پروژه بلاک چین جذاب است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Arzindzha Algorand یک پروژه بلاک چین جذاب است

معرفی ALGO

Algorand یک شبکه غیرمتمرکز منبع باز است که از مکانیزم منحصربفرد اثبات سهام برای تسهیل معماری دو لایه استفاده می کند که امکان همکاری بین تمرکززدایی، مقیاس پذیری و امنیت را فراهم می کند. دستیابی به مقیاس پذیری، امنیت و تمرکززدایی در شبکه بلاک چین برای اکثر پروژه های ارزهای دیجیتال یک کار دشوار است. هدف الگوراند امکان تمرکززدایی کامل با امنیت و مقیاس پذیری بالا و در عین حال دستیابی به 1000 تراکنش در ثانیه و نهایی سازی بلوک در سریع ترین زمان ممکن است.

Algorand در سال 2019 به عنوان یکی از جدیدترین پروژه های قابل توجه در بخش بلاک چین با هدف ایجاد پایه ای برای کسب و کارهای نوظهور و موجود در یک اقتصاد غیرمتمرکز راه اندازی شد. ALGO ارز دیجیتال بومی سیستم الگوراند است و برای حمایت از اقتصاد غیرمتمرکز و امکان مشارکت برابر در آن طراحی شده است. شرکت‌کنندگان الگوراند می‌توانند از تراکنش‌های فوری ALGO بهره ببرند و همچنین می‌توانند جوایزی کسب کنند. این سیستم بر پایه نگهدارنده های ALGO و سازندگان بلاک ALGO یعنی. پیمانکاران گره

کاربران Algorand می توانند قراردادهای هوشمندی را برای ایجاد توکن های جدید و برنامه های غیرمتمرکز (dApps) اجرا کنند. Algorand جایگزینی برای ویژگی‌های قرارداد هوشمند اتریوم ارائه می‌کند و در عین حال مقیاس‌بندی کارآمدتری را با اثبات سهام خالص ارائه می‌دهد. با ویژگی Algorand Standard Asset (ASA)، کاربران می‌توانند توکن‌های جدیدی را در شبکه مستقر کنند یا دارایی‌های موجود را به اکوسیستم ALGO منتقل کنند و به اقتصاد غیرمتمرکز Algorand بپیوندند.

الگوراند چگونه کار می کند

شبکه Algorand با استفاده از مکانیزم اجماع اثبات سهام خالص که از پروتکل اجماع بیزانسی استفاده می کند، به امنیت، مقیاس پذیری و غیرمتمرکز شدن به طور همزمان دست می یابد. به لطف این پروتکل، حتی اگر یک گره به خطر بیفتد، لیست قالب های موجود برای کاربران شبکه با کلیدهای منحصر به فرد تولید شده توسط اتوماسیون محافظت می شود.

این شبکه توسط پروتکل Proof of Stake محافظت می شود و به سیستمی متکی است که فقط به کاربرانی که اکثر سرمایه Algorand را دارند اجازه می دهد تا در فعالیت های مخربی شرکت کنند که می تواند امنیت سایر کاربران و شبکه را به خطر بیندازد. با این حال، اگرچه برخی از کاربران ممکن است این قدرت را داشته باشند، سیستم مبتنی بر وابستگی متقابل مشارکت کنندگان شبکه است. اگر مالک اکثریت تصمیم به شرکت در فعالیت های مخرب داشته باشد، ارزش ALGO کاهش می یابد و سرمایه کاربران نیز کاهش می یابد، بنابراین فعالیت های مخرب نتیجه ای نخواهد داشت.

به لطف مقیاس بندی کارآمد، تراکنش های الگوراند بسیار سریع هستند و امکان پردازش 1000 تراکنش در ثانیه وجود دارد. عرضه کل با تنظیم عرضه و افزودن مکانیسم ضد تورمی به اقتصاد غیرمتمرکز محدود می شود. کل عرضه Algorand در ابتدای راه اندازی سکه تولید شد و با هر بلوک جدید ایجاد شده بین دارندگان ALGO و شرکت کنندگان شبکه توزیع شد. مشکل ذخیره سازی بلاک چین در سیستم Algorand حل شده است، زیرا هر کاربر جدید به محض پیوستن به اقتصاد غیرمتمرکز شروع به مشارکت در ذخیره سازی شبکه می کند. با استفاده از این ویژگی ها و پروتکل ها، الگوراند یک شبکه غیرمتمرکز دو لایه را با ابزارهای مختلف تسهیل می کند.

داستان پیدایش

ALGO توسط یک رمزنگار باتجربه، سیلویو میکالی، که استاد موسسه فناوری ماساچوست (MIT) است، ایجاد شد. سیلویو میکالی بسیاری از فناوری‌های رمزنگاری معروف را توسعه داده است که در برخی از بهترین پروژه‌های بلاک چین مانند کاردانو استفاده می‌شوند. میکالی اثبات‌های دانش صفر، توابع تصادفی قابل تأیید و سایر پروتکل‌های رمزنگاری را توسعه داد و از دهه 1980 در این زمینه کار کرده است.

الگوراند در سال 2017 توسط میکالی تاسیس شد و توسط بنیاد الگوراند پشتیبانی می شود. این توکن برای حل مسائل سه گانه مقیاس پذیری، تمرکززدایی و امنیت در شبکه های بلاک چین ایجاد شده است. ایده ایجاد یک اقتصاد بدون مرز بود. مانند اکثر آلتکوین ها، Algorand برای رفع کاستی های بیت کوین ایجاد شد. همانطور که میکالی در سال 2015 بیت کوین را مطالعه می کرد، تصمیم گرفت شبکه بلاک چین خود را ایجاد کند که امکان مقیاس بندی کارآمدتر، امنیت و عدم تمرکز کامل را فراهم می کند. پس از 2 سال آزمایش بالاخره سیستم Algorand منتشر شد. در سال 2019، شبکه آزمایشی Algorand برای مشارکت در دسترس بود، در حالی که راه اندازی شبکه اصلی مدت کوتاهی پس از آن انجام شد.

ویژگی های برتر Elgorand

چیزی که Algorand را منحصربه‌فرد می‌کند، رویکرد اصلی آن برای اطمینان از امنیت، مقیاس‌پذیری و تمرکززدایی برای عملکرد همزمان در یک بلاک چین است. در نتیجه، Algorand تراکنش های سریع تر را با ظرفیت پردازش حدود 1000 تراکنش در ثانیه و ایجاد، توسعه و استقرار یکپارچه برنامه های کاربردی غیرمتمرکز را امکان پذیر می کند. کاربران می توانند توکن های خود را ایجاد کرده و از آنها استفاده کنند زیرا شرکت کنندگان شبکه یک اقتصاد غیرمتمرکز با انواع برنامه ها و دارایی های رمزنگاری ایجاد می کنند. با استفاده از اثبات سهام خالص، Algorand تضمین می کند که همه کاربران شبکه می توانند در حاکمیت شبکه شرکت کنند و همه کاربران شبکه، از جمله مجریان گره و دارندگان الگو، برای مشارکت خود پاداش دریافت می کنند. با ویژگی های منحصر به فرد و فناوری جدید، Algorand قرار است به یکی از بزرگترین اقتصادهای غیرمتمرکز و یکی از سریع ترین شبکه های بلاک چین تبدیل شود.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.