Arzindza Arbitrum چیست؟ | معرفی راه حل Arbitrum Layer 2

Arzindza Arbitrum چیست؟ | معرفی راه حل Arbitrum Layer 2

راه اندازی شبکه اصلی Arbitrom و بودجه 120 میلیون دلاری

در 31 آگوست 2021، Offchain Labs، شرکت سازنده Arbitrum، راه‌اندازی رسمی شبکه اصلی Arbitrum را که مدت‌ها در انتظار آن بودیم، اعلام کرد. تعدادی از پخش‌کننده‌های برتر DeFi مانند Ave، Balancer، BandProtocol، Crew، SushiSwap و UniSwap در حال حاضر از Arbitrum برای افزایش ظرفیت و هزینه‌های کمتر برای کاربران خود استفاده می‌کنند یا به دنبال استفاده از آن هستند.

Offchain Labs همچنین اعلام کرد که 120 میلیون دلار در دور سرمایه گذاری سری B به رهبری Lightspeed Venture Partners جمع آوری کرده است. این رویداد ارزش شرکت را 1.2 میلیارد دلار برآورد کرد. سایر سرمایه گذاران قابل توجه در آزمایشگاه های آف چین عبارتند از Coinbase، Pantera، Compound و Block Nation.

آربیتروم چیست؟

Arbitrum یک راه حل لایه 2 است که برای افزایش قابلیت های قراردادهای هوشمند اتریوم طراحی شده است. برای افزایش سرعت و مقیاس پذیری آنها و در عین حال افزودن ویژگی های حریم خصوصی اضافی. این پلتفرم به گونه ای طراحی شده است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا به راحتی قراردادهای ماشین مجازی اتریوم (EVM) و تراکنش های اتریوم را در لایه 2 مدیریت کنند و در عین حال از امنیت برتر لایه 1 اتریوم بهره مند شوند. Arbitrum برای رفع برخی از کاستی‌های قراردادهای هوشمند مبتنی بر اتریوم، مانند عملکرد ضعیف و هزینه‌های اجرایی بالا، که به تجربه کاربری اتریوم لطمه می‌زند و اغلب تراکنش‌ها را به یک روش گران تبدیل می‌کند، ایجاد شده است.

Arbitrum از تکنیکی به نام ادغام تراکنش‌ها استفاده می‌کند تا دسته‌ای از تراکنش‌های ارسال شده به زنجیره اصلی اتریوم را جمع‌آوری کند و در حین استفاده از اتریوم برای اطمینان از نتایج صحیح، آن‌ها را روی یک زنجیره جانبی لایه 2 ارزان و مقیاس‌پذیر اجرا کند. این فرآیند به تخلیه بیشتر بار محاسباتی و ذخیره‌سازی که اتریوم در حال حاضر از آن متحمل می‌شود کمک می‌کند، در حالی که کلاس‌های جدیدی از DApp‌های قدرتمند مبتنی بر لایه ۲ را فعال می‌کند.

شرکت توسعه مستقر در نیویورک Offchain Labs در حال حاضر در حال ساخت محصول Orbitrum و همچنین مجموعه کاملی از راه حل های مقیاس بندی است. این ابتکار توسط اد فلتون، استفن گلدفدر و هری کالودنر، از بنیانگذاران آزمایشگاه های Affection رهبری می شود. اد پروفسور است، استیون دکترا دارد و هری دکترا دارد. هر سه نفر از کارشناسان بلاک چین و کاندیدای دانشگاه پرینستون هستند و علاقه زیادی به تقویت ارزهای دیجیتال دارند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.