منو سایت

Arzindza پروتکل NEAR چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Arzindza پروتکل NEAR چیست؟

ارائه پروتکل

پروتکل NIR یک بلاک چین سطح یک است که به عنوان یک پلت فرم رایانش ابری طراحی شده است و برخی از محدودیت‌های موجود در بلاک چین‌های رقیب مانند سرعت کم تراکنش، توان عملیاتی پایین و قابلیت همکاری ضعیف را حذف می‌کند. این پلتفرم محیطی ایده آل برای نرم افزارهای غیرمتمرکز فراهم کرده و محیطی کاربرپسند ایجاد کرده است. برای مثال، NIR برخلاف آدرس‌های کیف پول اتریوم، از نام‌های قابل خواندن برای انسان استفاده می‌کند. Nir همچنین راه‌حل‌های منحصربه‌فردی را برای مسائل مقیاس‌بندی معرفی می‌کند و مکانیسم اجماع خاص خود را به نام Doomslug دارد.

پروتکل NEAR توسط NEAR Collective، یک جامعه پروتکلی که کد منبع را به روز می کند و به روز رسانی های اکوسیستم را منتشر می کند، توسعه یافته است. هدف اعلام شده Nir Collective ایجاد بستری است که “به اندازه کافی امن برای مدیریت دارایی های با ارزش مانند پول یا هویت، و به اندازه کافی برای استفاده عمومی کارآمد باشد.”

تاریخ

پروتکل نیر توسط اریک تراتمن، کارآفرین باتجربه وال استریت و بنیانگذار آموزش وایکینگ تاسیس شد. بنیانگذاران آن ایلیا پولوسوکین و الکساندر اسکیدانوف هستند. پولوسوکین بیش از ده سال تجربه در صنعت کریپتو، سه سال در گوگل، و الکساندر اسکیدانوف، دانشمند کامپیوتری که در مایکروسافت کار می کرد، دارد، سپس به memSQL پیوست و در آنجا مدیر مهندسی شد. NirProtocol دارای یک تیم گسترده از توسعه دهندگان با تجربه است، از جمله چندین مدال طلا و برندگان مسابقه بین المللی برنامه نویسی دانشگاهی (ICPC).

مزایای پروتکل NIR

Nair از فناوری Nightshade خود برای بهبود حجم تراکنش استفاده می کند. Nightshade نوعی تقسیم‌بندی است که در آن مجموعه‌ای از اعتباردهنده‌ها تراکنش‌ها را به صورت موازی در چندین زنجیره خرد شده پردازش می‌کنند و ظرفیت کلی بلاک چین را بهبود می‌بخشند. با انجام این کار، پروتکل NIR می تواند تا 100000 تراکنش در ثانیه را ثبت کند و به لطف نرخ بلوک یک ثانیه ای خود، به اتمام تراکنش آنی دست یابد. در حالی که کارمزد تراکنش ها تقریباً صفر است.

پروتکل NIR همچنین با داشتن آدرس‌های قابل خواندن برای انسان و ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز با جریان گزارش مشابه آنچه کاربران قبلا داشتند، فرآیند پیچیده موجود در سایر بلاک‌چین‌ها را بهبود می‌بخشد. همچنین اجزای مدولار را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد و به آنها کمک می کند پروژه هایی مانند توکن ها یا قراردادهای NFT را سریعتر راه اندازی کنند.

امنیت

پلتفرم Nair از مکانیزم اثبات سهام برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها استفاده می‌کند، که در آن اعتبارسنجی‌ها گره‌هایی را راه‌اندازی می‌کنند تا برخی از توکن‌های خود را به عنوان سپرده برای اطمینان از رفتار خوب، به اشتراک بگذارند. در یک رویکرد منحصر به فرد آستانه اثبات سهام، این پلتفرم حراج توکن‌ها را انجام می‌دهد و «اسلات‌ها» را به اعتبارسنجی‌کنندگان ارائه می‌دهد. بر اساس حداقل تعداد توکن‌هایی که از حراج در اختیار دارد، اعتبارسنجی می‌تواند یکی از نقش‌های احتمالی زیر را ایفا کند:

بلوک ساز

قطعه ساز یا قطعه ساز

اعتبار سنجی پنهان

به طور دوره‌ای، اعتبارسنجی‌ها با توکن‌های NEAR به نسبت تعداد توکن‌هایی که به اشتراک می‌گذارند پاداش می‌گیرند. با این حال، این پروتکل تولید توکن های جدید را به 5 درصد در سال محدود می کند. همچنین پلتفرم امنیتی بلاک چین Certic و Nair را بررسی و ممیزی کرد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.