منو سایت

Arzindza میانگین قیمت به دلار چقدر است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Arzindza میانگین قیمت به دلار چقدر است؟

قیمت متوسط ​​به دلار چقدر است؟

معاملات فعال می تواند استرس زا و زمان بر باشد و همچنان نتایج ضعیفی به همراه داشته باشد. با این حال، گزینه های دیگری نیز وجود دارد. مانند بسیاری از سرمایه گذاران، شما ممکن است به دنبال یک استراتژی سرمایه گذاری باشید که ریسک کمتری داشته باشد و زمان کمتری را صرف کند. اگر می خواهید در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنید اما واقعاً نمی دانید چگونه شروع کنید چه؟ بهترین راه برای سرمایه گذاری بلند مدت چیست؟ در این مقاله، ما یک استراتژی سرمایه گذاری به نام DCA یا میانگین هزینه دلار را مورد بحث قرار می دهیم که راهی آسان برای کاهش برخی از ریسک های سرمایه گذاری شما ارائه می دهد. میانگین‌گیری هزینه دلار یک استراتژی سرمایه‌گذاری است که هدف آن کاهش تأثیر نوسانات با خرید دارایی‌ها بر اساس خرید مقادیر ثابت دارایی‌های مساوی در فواصل زمانی منظم است. خرید در فواصل زمانی منظم می تواند میانگین قیمت را هموار کند. در دراز مدت، چنین استراتژی تاثیر منفی که یک ورود بد می تواند بر سرمایه گذاری شما داشته باشد را کاهش می دهد. بیایید نگاهی به نحوه عملکرد میانگین هزینه دلار یا DCA بیندازیم و چرا ممکن است بخواهید از آن استفاده کنید.

قیمت متوسط ​​به دلار

چرا از میانگین هزینه دلار استفاده کنیم؟

مزیت اصلی میانگین هزینه دلاری این است که خطر ورود در زمان نامناسب را کاهش می دهد. زمان بندی بازار یکی از سخت ترین چیزها هنگام معامله یا سرمایه گذاری است. اغلب، حتی اگر ایده معاملاتی شما درست باشد، ممکن است زمان بندی مناسب نباشد، که کل معامله را خراب می کند. میانگین هزینه دلار به کاهش این ریسک کمک می کند. اگر سرمایه‌گذاری خود را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم کنید، احتمالاً نتایج بهتری نسبت به زمانی که همان مقدار پول را در یک بخش بزرگ سرمایه‌گذاری کرده باشید، دریافت خواهید کرد. خرید در زمان بد به طرز شگفت آوری آسان است و می تواند منجر به نتایج بد شود. شما همچنین می توانید برخی از سوگیری ها را از تصمیم گیری خود حذف کنید. هنگامی که متعهد به میانگین هزینه دلاری شدید، این استراتژی برای شما تصمیم گیری می کند.

با این حال، میانگین هزینه دلاری ریسک را به طور کامل کاهش نمی دهد. هدف صرفاً تسهیل ورود به بازار برای به حداقل رساندن خطر زمان‌بندی بد است. میانگین هزینه دلار تضمین کننده یک سرمایه گذاری کاملا موفق نیست، عوامل دیگری باید در نظر گرفته شوند. همانطور که بحث کردیم، زمان بندی بازار بسیار دشوار است. حتی باتجربه ترین معامله گران نیز گاهی اوقات برای خواندن دقیق بازار تلاش می کنند. بنابراین، اگر میانگین موقعیت دلاری دارید، ممکن است لازم باشد برنامه خروج خود را نیز در نظر بگیرید. یعنی یک استراتژی معاملاتی برای خروج از سرمایه گذاری شما.

اکنون، اگر یک قیمت هدف (یا محدوده قیمت) تعیین کرده اید، کار شما می تواند نسبتاً ساده باشد. مجدداً، شما سرمایه گذاری خود را به قسمت های مساوی تقسیم می کنید و زمانی که بازار به هدف نزدیک می شود شروع به فروش آنها می کنید. به این ترتیب می توانید خطر ترک نکردن در زمان مناسب را کاهش دهید. با این حال، این همه کاملاً به سیستم معاملاتی فردی شما بستگی دارد. برخی از افراد یک استراتژی خرید و نگه داشتن را اتخاذ می کنند، با هدف اصلی هرگز فروش، زیرا انتظار می رود دارایی های خریداری شده به طور مداوم در طول زمان افزایش یابد. در زیر نگاهی به عملکرد میانگین داوجونز در طول قرن گذشته دارد.

عملکرد میانگین صنعتی داوجونز از سال 1915

عملکرد میانگین صنعتی داوجونز از سال 1915

اگرچه دوره های کوتاه مدت رکودی وجود داشت، داوجونز در یک روند صعودی مداوم بود. هدف استراتژی خرید و نگه داشتن این است که وارد بازار شوید و به اندازه کافی در موقعیت باقی بمانید که زمان بندی اهمیتی نداشته باشد. با این حال، شایان ذکر است که این نوع استراتژی معمولاً بازار سهام را هدف قرار می دهد و ممکن است برای بازارهای ارزهای دیجیتال اعمال نشود. توجه داشته باشید که عملکرد داو جونز با اقتصاد جهان واقعی گره خورده است. اما سایر کلاس‌های دارایی عملکرد بسیار متفاوتی خواهند داشت.

مثالی از میانگین هزینه دلار

بیایید از طریق یک مثال به این استراتژی نگاه کنیم. بیایید فرض کنیم که یک دلار ثابت 10000 دلاری داریم و فکر می کنیم سرمایه گذاری در بیت کوین منطقی است. ما فکر می‌کنیم که قیمت احتمالاً در منطقه فعلی متغیر است و این مکان خوبی برای افزایش و ایجاد موقعیت با استفاده از استراتژی میانگین‌گیری هزینه دلار است. می توانیم 10000 دلار را به 100 قسمت 100 دلاری تقسیم کنیم. ما هر روز 100 دلار بیت کوین می خریم بدون توجه به قیمت. به این ترتیب ما ورود خود را برای یک دوره حدود سه ماهه تمدید خواهیم کرد.

اکنون اجازه دهید انعطاف پذیری میانگین هزینه دلار را با یک برنامه بازی متفاوت نشان دهیم. بیایید فرض کنیم که بیت کوین به تازگی وارد بازار نزولی شده است و ما انتظار نداریم که روند صعودی بلندمدت حداقل تا دو سال دیگر ادامه یابد. اما در نهایت ما انتظار یک روند صعودی را داریم و می خواهیم از قبل آماده باشیم. آیا باید از همین استراتژی استفاده کنیم؟ احتمالا نه. این سبد سرمایه گذاری افق زمانی بسیار طولانی تری دارد. ما باید آماده باشیم که این 10000 دلار برای چندین سال دیگر به این استراتژی اختصاص یابد. پس چرا برو؟

ما دوباره می توانیم سرمایه گذاری را به 100 قسمت 100 دلاری تقسیم کنیم. با این حال، این بار هر هفته 100 دلار بیت کوین می خریم. تقریباً 52 هفته در سال وجود دارد، بنابراین کل استراتژی در کمتر از دو سال اجرا می شود. به این ترتیب، در حالی که روند نزولی مسیر خود را طی می کند، یک موقعیت بلندمدت ایجاد می کنیم. با شروع روند صعودی، رها نمی کنیم و برخی از ریسک های خرید در روند نزولی را نیز کاهش داده ایم. اما به خاطر داشته باشید که این استراتژی می تواند ریسکی باشد زیرا ما در حال خرید در روند نزولی هستیم. برای برخی از سرمایه گذاران بهتر است منتظر بمانند تا پایان روند نزولی تایید شود و سپس شروع به ورود کنند. اگر منتظر بمانند، میانگین قیمت (یا قیمت سهام) احتمالاً بالاتر خواهد بود، اما بیشتر ریسک نزولی در ازای آن کاهش می‌یابد.

ماشین حساب میانگین هزینه دلار

می توانید یک ماشین حساب میانگین هزینه دلار بیت کوین را در dcabtc.com پیدا کنید. می‌توانید مقدار، افق زمانی، فواصل زمانی را مشخص کنید و از نحوه عملکرد استراتژی‌های مختلف در طول زمان ایده بگیرید. متوجه خواهید شد که این استراتژی به طور مداوم در مورد بیت کوین که در یک روند صعودی پایدار طولانی مدت قرار دارد، به خوبی کار می کند. در زیر می توانید ببینید اگر در پنج سال گذشته هر هفته فقط 10 دلار بیت کوین می خریدید، سرمایه گذاری شما چگونه انجام می شد. 10 دلار در هفته زیاد به نظر نمی رسد، اینطور است؟ خوب، از آوریل 2020، شما در مجموع حدود 2600 دلار سرمایه گذاری کرده اید و بیت کوین های شما حدود 20000 دلار ارزش دارند.

عملکرد خریدهای هفتگی بیت کوین در 5 سال گذشته

عملکرد خریدهای هفتگی بیت کوین در 5 سال گذشته

کجا میانگین هزینه دلار بی اثر است؟

در حالی که میانگین هزینه دلار می تواند یک استراتژی برنده باشد، اما مخالفان خود را دارد. بدون شک زمانی که بازارها نوسانات زیادی را تجربه می کنند بهترین عملکرد را دارد. این منطقی است زیرا این استراتژی برای کاهش اثرات نوسانات بالا بر روی یک موقعیت طراحی شده است. با این حال، به گفته برخی، زمانی که بازار عملکرد خوبی داشته باشد، در واقع باعث می شود سرمایه گذاران سود خود را از دست بدهند. چه می گویید اگر بازار در یک روند صعودی ثابت باشد، می توان فرض کرد که کسانی که زودتر سرمایه گذاری می کنند، نتایج بهتری خواهند گرفت. به این ترتیب، میانگین گیری هزینه دلار می تواند اثر کاهنده ای بر سود در یک روند صعودی داشته باشد. در این مورد، سرمایه‌گذاری یک‌جا می‌تواند از میانگین هزینه‌های دلاری بهتر عمل کند. با این حال، اکثر سرمایه گذاران مقدار زیادی برای سرمایه گذاری در یک مرحله در دسترس ندارند. با این حال، آنها ممکن است بتوانند مقادیر کمی را در درازمدت سرمایه گذاری کنند و میانگین هزینه دلاری همچنان ممکن است استراتژی خوبی در این مورد باشد.

نتیجه

میانگین هزینه دلاری یک استراتژی موثر برای ورود به یک موقعیت و در عین حال به حداقل رساندن اثرات نوسان بر سرمایه گذاری است. این استراتژی شامل تقسیم سرمایه گذاری به بخش های کوچکتر و خرید در فواصل زمانی معین است. مزیت اصلی استفاده از این استراتژی موارد زیر است. زمان بندی بازار سخت است و کسانی که نمی خواهند فعالانه بازارها را دنبال کنند همچنان می توانند در این راه سرمایه گذاری کنند. با این حال، به گفته برخی از مخالفان این استراتژی، میانگین هزینه دلار می تواند باعث شود برخی از سرمایه گذاران سود خود را در بازارهای صعودی از دست بدهند. با این حال، از دست دادن برخی از سود، پایان جهان نیست. میانگین هزینه دلاری هنوز هم می تواند یک استراتژی سرمایه گذاری قابل دوام برای بسیاری از افراد باشد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.