منو سایت

Arzindza ارتقای اتریوم شانگهای چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Arzindza ارتقای اتریوم شانگهای چیست؟

آشنایی با ارتقای اتریوم شانگهای

با ادغام موفقیت آمیز شبکه اصلی اتریوم با زنجیره بیکن (زنجیره اثبات سهام) که به عنوان ادغام اتریوم شناخته می شود. شبکه کاملاً از مکانیزم اثبات کار به مکانیسم اثبات سهام تغییر کرد. اکنون در حال آماده سازی برای ارتقای دیگری به نام ارتقای اتریوم شانگهای است.

این ارتقا بسیار مهم است و ویژگی های شبکه اتریوم بیشتری را برای بهبود عملکرد نوید می دهد. در آماده سازی برای ارتقا، توسعه دهندگان اصلی بنیاد اتریوم (EF) راه اندازی یک شبکه آزمایشی پیش از شانگهای به نام شاندونگ را در 14 اکتبر 2022 اعلام کردند.

چه زمانی این اتفاق خواهد افتاد؟

طبق اعلام بنیاد اتریوم در 14 اکتبر 2022، انتظار می‌رود انتشار ارتقاء شانگهای در سپتامبر 2023 انجام شود.

آپدیت اتریوم شانگهای چیست؟

شبکه اتریوم آپدیت بعدی خود را با نام ارتقای شانگهای تجربه خواهد کرد که چندین پیشرفت قابل توجه و همچنین بهبودهای کوچکتر دیگری را در زنجیره به همراه خواهد داشت.

همانطور که در بالا ذکر شد، شاندونگ سفر ارتقاء اتریوم شانگهای را آغاز خواهد کرد. شاندونگ یک شبکه تست تعاونی است که مجموعه ای از EIP های در نظر گرفته شده در شانگهای را برای آزمایش اولیه مشتری فعال می کند.

پس از راه اندازی شبکه آزمایشی، توسعه دهندگان EF 5 توسعه پیشنهادی اتریوم را ارائه کردند.

  • EIP-3540: EVM Object Format (EOF)
  • EIP-3651: Coinbase گرم
  • EIP-3670: EOF – اعتبار سنجی کد
  • EIP-3855: دستورالعمل PUSH0
  • EIP-3860: حد متر و کد شروع

منتظر پیشنهاداتی برای بهبود اتریوم باشید

فرمت شی EVM

مورد انتظارترین EVM Object Format یا EOF تغییر کد را از داده جدا می کند. در حال حاضر، جداسازی کد و داده، که برای اعتبارسنجی کد روی زنجیره مفید است، در EIP-3540 تاکید شده است. این گامی به سوی قابلیت همکاری خواهد بود. اعتبار سنجی کد برای قراردادهای EOF پس از اجرا از طریق EIP-3670، یک همراه EIP-3540 فعال می شود. این اجازه می دهد تا قراردادهایی با داده های PUSH ناقص یا دستورالعمل های نامشخص رد شوند.

بیکن زنجیر می کشد

یکی دیگر از ارتقاء بزرگ شانگهای اتریوم، فعال کردن برداشت های زنجیره ای Beacon است. EIP-4895 به دارندگان China Beacon اجازه می دهد تا اتریوم سهام خود و همچنین جوایز انباشته شده را پس بگیرند. همچنین یک “عملیات” در سراسر سیستم را برای اعتبار سنجی برداشت ها از زنجیره بیکن به EVM اضافه می کند. این عملیات منجر به افزایش بی قید و شرط موجودی برای گیرندگان مشخص شده می شود.

کاهش هزینه لایه 2

نسخه اولیه این فرآیند، که امکان تأیید دسته‌ای مقادیر زیادی از داده‌ها را فراهم می‌کند، یکی دیگر از به‌روزرسانی‌های بحث‌برانگیز دیگری است که برخی از توسعه‌دهندگان امیدوارند آن را در شانگهای بگنجانند.

برای کمک به کاهش هزینه‌های تراکنش‌های لایه 2، EIP-4844 یک تکنیک اولیه را ارائه می‌دهد. این اجازه می دهد تا داده های بیشتری در شبکه پردازش شود و هزینه های تراکنش را کاهش می دهد.

آنچه باید در مورد آپدیت اتریوم بدانید؟

دارندگان اتریوم باید توجه داشته باشند که به دلیل تأخیر، راه اندازی ارتقای اتریوم شانگهای ممکن است دیرتر از دوره برنامه ریزی شده سپتامبر 2023 انجام شود. این جدید نیست، زیرا ادغام و سایر ارتقاء شبکه در جامعه کریپتو به دلایلی به تعویق افتاده است. مانند تست .

همچنین، یک ویژگی مورد انتظار در طول ادغام اتریوم پس از شانگهای فعال خواهد شد. این به معنای کاهش هزینه معاملات است. این مشکل همیشه برای وب بوده است. همچنین به نفع سهامدارانی است که کارمزد اندکی را برای گرو گذاشتن دارایی می پردازند.

علاوه بر این، هنوز رویکرد قطعی برای کاهش هزینه های مبادله وجود ندارد. گزینه های مختلفی در حال حاضر در دسترس هستند، از جمله موارد ذکر شده در بالا. وب هنوز متوجه نشده است که چگونه این کار را انجام دهد. شبکه اتریوم اطلاعات بیشتری را در آینده ارائه خواهد کرد.

آیا هزینه های اتریوم پس از ارتقای اتریوم شانگهای کاهش می یابد؟

همانطور که در بالا ذکر شد، یکی از بهبودهای اصلی، کاهش قیمت سطح 2، بر قیمت گاز شبکه متمرکز خواهد بود. اگر به طور منظم از اتریوم استفاده می‌کنید، می‌دانید که کارمزد تراکنش‌ها بالاست، به خصوص زمانی که شبکه شلوغ است و تقاضا در اوج خود است.

نتیجه

این طرح ارائه شده است و بهبودها به دنبال رسیدگی به مسائل کلیدی برای بهبود عملکرد شبکه هستند. راه رسیدن به آپدیت اتریوم شانگهای هم نزدیک و هم دور است. از نزدیک، زیرا تنها چند ماه با سال 2023 فاصله داریم و انتظار می رود در سپتامبر سال آینده به روز رسانی شود. با این حال، بسیار زیاد است زیرا ممکن است تاخیر وجود داشته باشد زیرا در به‌روزرسانی‌های قبلی شبکه اتریوم چیز جدیدی نیست.

توسعه دهندگان در حال حاضر روی بهبود شبکه کار می کنند. در طی چند ماه آینده، آنها پیاده سازی هایی مانند برنامه های آزمایشی، رفع اشکال و غیره را نهایی خواهند کرد. تنها کاری که می توانیم انجام دهیم این است که بنشینیم و منتظر بروزرسانی باشیم.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

5.5 – (1 امتیاز)