منو سایت

Arzindja میکسر ارز دیجیتال چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Arzindja میکسر ارز دیجیتال چیست؟

میکسر ارز دیجیتال چیست؟

گسترش سریع ارزهای رمزنگاری شده و توسعه زیرساخت‌های رمزنگاری و آسیب‌پذیری‌هایی مانند میکسرها یا تامبلرها، منبع نگرانی برای سازمان‌های دولتی مسئول امنیت مالی است. بسیاری از افراد از مخلوط‌کننده‌های ارزهای دیجیتال برای خصوصی نگه داشتن تراکنش‌های ارزهای دیجیتال خود با مخلوط کردن وجوه ارزهای دیجیتال قابل شناسایی با مقادیر زیادی از وجوه دیگر استفاده می‌کنند. این سرویس ها اغلب برای ناشناس کردن نقل و انتقالات پول بین سرویس ها استفاده می شوند و نیازی به احراز هویت ندارند.

در نتیجه، خطر استفاده از میکسرهای ارزهای دیجیتال برای پولشویی یا پنهان کردن درآمد قابل توجه است. میکسرها و سایت های قمار آنلاین جدی ترین مشکلات پولشویی را دارند زیرا اکثر ارزهای کثیف را مدیریت می کنند. به عنوان مثال، میکسرهای ارزهای دیجیتال به طور مداوم حدود یک چهارم تمام بیت کوین های غیرقانونی ورودی را هر سال مدیریت می کنند، در حالی که نسبت شسته شده از طریق مبادلات و قمار نسبتاً ثابت باقی می ماند (66 تا 72 درصد).

دو نوع میکسر بیت کوین وجود دارد: متمرکز و غیر متمرکز. شرکت‌هایی که بیت‌کوین دریافت می‌کنند و بیت‌کوین‌های مختلف را در ازای دریافت هزینه ارسال می‌کنند، به عنوان میکسرهای متمرکز شناخته می‌شوند که راه‌حل ساده‌ای برای بی‌نام کردن بیت‌کوین‌ها ارائه می‌دهند. میکسرهای غیرمتمرکز از پروتکل هایی مانند CoinJoin برای ناشناس کردن تراکنش ها با استفاده از یک رویکرد کاملاً هماهنگ یا الگوریتم همتا به همتا (P2P) استفاده می کنند. اساساً این پروتکل به گروه بزرگی از کاربران اجازه می دهد تا مقداری بیت کوین جمع آوری کرده و سپس آنها را توزیع کنند تا همه یک بیت کوین دریافت کنند. با این حال، هیچ‌کس نمی‌تواند بداند که بیت‌کوین‌ها از کجا دریافت کرده‌اند یا از کجا آمده‌اند.

انواع دیگر میکسرهای ارز دیجیتال عبارتند از میکسرهای مبتنی بر مبهم سازی و میکسرهای دانش صفر. میکسرهای مبتنی بر مبهم، که اغلب میکسرهای مبتنی بر فریب نامیده می شوند، از روش هایی برای پنهان کردن تراکنش های کاربر استفاده می کنند. از سوی دیگر، شخص ثالثی با منابع کافی می تواند تراکنش را با استفاده از روش های مختلف بازسازی کند. برعکس، مخلوط‌کننده‌های دانش صفر به شدت به تکنیک‌های رمزنگاری پیشرفته مانند اثبات‌های دانش صفر برای پاک کردن کامل ردپای تراکنش‌ها متکی هستند. نقطه ضعف اصلی این استراتژی این است که به رمزنگاری گسترده نیاز دارد که می تواند مقیاس پذیری را محدود کند.

انواع خدمات اختلاط ارز دیجیتال چیست؟

خدمات اختلاط ارز دیجیتال به دو نوع میکسر نگهدارنده و میکسر غیر حافظ تقسیم می شود.

میکسر نگهبانی زمانی اتفاق می‌افتد که کاربران ارزهای مشکوک خود را به شخص ثالث قابل اعتماد ارسال می‌کنند و پس از مدت زمان معینی ارزهای تمیز را برمی‌گردانند. با این حال، این تکنیک کافی نیست زیرا کاربران در طول فرآیند مخلوط کردن، مالکیت پول خود را از دست می دهند. در نتیجه، میکسر مورد اعتماد ارزهای دیجیتال می تواند وجوه را بدزدد. یک عنصر رایج در میکسرهای غیرمجاز، استفاده از قراردادهای هوشمند قابل تأیید و شفاف یا محاسبات چند جانبه ایمن برای جایگزینی میکسر اعتماد است. فرآیند اختلاط بدون نگه داشتن دو مرحله دارد.

میکسر ارز دیجیتال چگونه کار می کند

کاربران ابتدا همان مقدار اتریوم (ETH) یا توکن های دیگر را از آدرس A به قرارداد میکسر ارزهای دیجیتال واریز می کنند. سپس، پس از یک دوره زمانی تعریف شده توسط کاربر، آنها می توانند توکن های سپرده شده خود را از طریق تراکنش برداشت به آدرس B جدید برداشت کنند. کاربران با استفاده از یکی از چندین تکنیک رمزنگاری موجود، مانند امضای حلقه و zk-SNARK در تراکنش برداشت، می‌توانند ثابت کنند که یک تراکنش خاص مال آنهاست، بدون اینکه خود تراکنش را در ظرف مخلوط کن فاش کنند.

چگونگی کار

مفهوم میکسر ارز دیجیتال مدیریت امضاهای تجارت دیجیتال از طریق “جعبه سیاه” است که آنها را پنهان می کند.

میکسر ارز رمزنگاری شده برنامه ای است که مقدار مشخصی از ارز دیجیتال را قبل از انتقال به گیرندگان تعیین شده در استخرهای خصوصی مخلوط می کند. به عنوان مثال، یک محقق بیت کوین که تمام تراکنش های بیت کوین را ردیابی می کند نشان می دهد که شخص A بیت کوین ها را به میکسر منتقل کرده است و شخص B بیت کوین ها را از میکسر دریافت کرده است. به این ترتیب هیچ کس نمی داند چه کسی بیت کوین و برای چه کسی ارسال کرده است. بنابراین، بیت کوین های کثیف در فرآیند مخلوط کردن ارزهای دیجیتال شسته می شوند.

با گرفتن ارز دیجیتال شما و ترکیب آن با یک دسته از ارزهای دیجیتال دیگر در تراکنش های کوچکتر، میکسر ارز دیجیتال همان مقدار ارز دیجیتال منهای 3 درصد کمیسیون را به آدرس مورد نظر شما منتقل می کند. میکسر کریپتوکارنسی معمولا 1 تا 3 درصد کارمزد دریافت می کند. میکسر ارز دیجیتال با پولشویی قابل مقایسه است زیرا نوعی رفتار مجرمانه است. با این حال، فقط به این دلیل که شخصی در اختلاط ارزهای دیجیتال دخالت دارد به این معنی نیست که مرتکب جرم شده است. در عوض، به سادگی به این معنی است که آنها می خواهند حریم خصوصی تراکنش های ارزهای دیجیتال خود را افزایش دهند.

قانونی یا غیر قانونی

اینکه آیا استفاده از سرویس مخلوط کردن سکه غیرقانونی است یا خیر، توسط حوزه قضایی که در آن ساکن هستید تعیین می شود. همچنین، آیا میکسرهای بیت کوین ضروری هستند؟ یا استفاده از میکسر ارزهای دیجیتال قانونی است؟ این بستگی به اهداف شما برای استفاده از این ابزار دارد.

به گفته برایان بنچکوفسکی، دستیار دادستان کل سابق ایالات متحده، استفاده از میکسر ارزهای دیجیتال برای مخفی کردن تراکنش های رمزنگاری یک رفتار مجرمانه است. به عنوان مثال، یکی از ویژگی های کلیدی بیت کوین حفظ حریم خصوصی است، نه ناشناس بودن، به این معنی که هویت شما همیشه فاش نمی شود، اما می توان تراکنش های شما را برای بررسی تخلفات حسابرسی کرد. بنابراین آیا ترکیب بیت کوین غیرقانونی است؟

میکسرهای بیت کوین توسط شبکه اجرای جرایم مالی (FinCEN) به عنوان انتقال دهنده پول طبقه بندی می شوند. بنابراین، آنها باید در FinCEN ثبت نام کنند و برای مجوز دولتی برای فعالیت اقدام کنند. مردی از اوهایو در سال 2021 به دلیل توطئه برای پولشویی برای اجرای یک سرویس میکسر بیت کوین در وب تاریک دستگیر شد. این سرویس به عنوان یک تجارت انتقال پول ثبت نشده عمل می کرد و علی رغم الزامات مجوز اجباری FinCEN، انتقال پول را بدون مجوز انجام می داد.

آیا می توانید یک میکسر ارزهای دیجیتال را کشف کنید؟

به دلیل خدمات اختلاط ارزهای دیجیتال، ردیابی سکه‌های خاص دشوار است، زیرا همه سکه‌ها با هم مخلوط شده و سپس در فواصل زمانی تصادفی توزیع می‌شوند. میکسرهای کریپتوکارنسی به کاربران کوچک اجازه می‌دهند تا با ساختن یک بلاک چین سفارشی با استفاده از ارزهای دیجیتال مختلف، تاریخچه ارزهای دیجیتال خود را بازنویسی کنند. آن‌ها تراکنش‌ها را از طریق یک شبکه نیمه تصادفی پیچیده از سایر صرافی‌های ساختگی هدایت می‌کنند، که اتصال ارزها به صرافی‌های خاص را برای کاربران دشوار می‌سازد. بنابراین، اگر سکه ها از طریق یک سرویس اختلاط جابجا شوند، قابل ردیابی نیستند.

میکسر بیت کوین و تامبلر دو تکنیک جایگزین مبهم سازی بلاک چین برای جلوگیری از ردیابی ارزهای دیجیتال کاربران هستند. علیرغم این واقعیت که هر دو یک کار را انجام می دهند، Bitcoin Tumblr برای افرادی است که می خواهند به شخص ثالث اعتماد کنند، در حالی که Bitcoin Mixer برای افرادی است که اعتماد ندارند. تورنادو کش (Tornado Cash) یک پروتکل غیرمتمرکز است که اجازه می دهد تراکنش ها با حفظ حریم خصوصی در فضای بلاک چین انجام شوند. قراردادهای هوشمند پروتکل TornadoCash در شبکه اتریوم پیاده سازی می شوند و قراردادهای هوشمند غیرقابل تغییر هستند. بنابراین حتی توسعه دهندگان این پروتکل نیز نمی توانند قرارداد هوشمند TornadoCash را تغییر دهند یا دستکاری کنند. تمام عملکردها، به روز رسانی ها و فرآیندهای پروتکل TornadoCash غیرمتمرکز و توسط جامعه حاکم آن انجام می شود.

TornadoCash در ماه اوت امسال توسط وزارت خزانه داری ایالات متحده تحریم شد و یکی از توسعه دهندگان TornadoCash در هلند دستگیر شد که موجی از انتقادات را در جامعه ارزهای دیجیتال برانگیخت. Tornado Cash که گفته می شود برای پولشویی وجوه دزدیده شده مرتبط با هک های بزرگ استفاده می شود، توسط دفتر کنترل سرمایه گذاری خارجی (SDN) به همراه 45 آدرس کیف پول اتریوم مرتبط در لیست سیاه قرار گرفته است. وزارت خزانه داری ادعا می کند که گروه هکر لازاروس تحت حمایت کره شمالی که در ماه مارس بیش از 620 میلیون دلار ارز رمزنگاری شده را از پروتکل پل رونین به سرقت برده است، تلاش کرده است که منشا این وجوه را با تورنادو کش پنهان کند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

5.5 – (1 امتیاز)