منو سایت

Arzindja ارز دیجیتال آلروند چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Arzindja ارز دیجیتال آلروند چیست؟

الروند (EGLD) چیست؟

الروند یک پروتکل بلاک چین است که به دنبال ارائه سرعت تراکنش بسیار سریع از طریق اشتراک گذاری است. این پروژه به عنوان یک اکوسیستم فناوری برای اینترنت جدید توصیف می شود که شامل فین تک، امور مالی غیرمتمرکز و اینترنت اشیا است. طبق گزارش ها، پلت فرم اجرای قرارداد هوشمند آن می تواند 15000 تراکنش در ثانیه را با تاخیر شش ثانیه ای و 0.001 دلار کارمزد تراکنش انجام دهد.

شبکه الروند به جامعه و شرکت کنندگان فعال با توکن های EGLD پاداش می دهد. EGLD یا طلای الکترونیکی نشانه بومی الروند است. این به عنوان یک ذخیره ارزش برای پرداخت هزینه استفاده از شبکه عمل می کند. سکه همچنین به عنوان یک وسیله مبادله بین کاربران پلتفرم و وام دهندگان عمل می کند. کاربران هزینه های تراکنش را به EGLD می پردازند و وام دهندگان خدمات ارائه می دهند.

الروند به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا قراردادهای هوشمند، پروتکل ها و dApps را روی پلتفرم پیاده سازی کنند. این به شرکت کنندگان اجازه می دهد تا هر گونه اقدام شبکه را انجام دهند. الروند شبکه الروند را از طریق جوایز شرط بندی و اعتبارسنجی و همچنین هزینه های تراکنش اداره می کند. علاوه بر این، الروند عملکرد یک توکن حاکمیتی را دارد، بنابراین دارندگان آن می توانند در مورد تصمیمات شبکه رای دهند. الروند اولین بار در آگوست 2019 معرفی شد و شبکه اصلی آن در جولای 2020 فعال شد.

تکنولوژی الروند

به گفته تیم ارز دیجیتال الروند، این پروژه سه نوع اشتراک گذاری را اجرا می کند: حالت، تراکنش و شبکه با استفاده از روش پردازش موازی برای سرعت بخشیدن به زمان و افزایش تعداد تراکنش ها.

الروند یک نرم افزار سرتاسری است که از Adaptive State Sharding برای مقیاس‌بندی استفاده می‌کند و در عین حال زیرساخت‌ها را به اشتراک می‌گذارد تا از تعداد روزافزون برنامه‌ها/تراکنش‌ها در دفتر کل خود پشتیبانی کند. تنوع پروتکل عملیاتی اثبات سهام سنتی، اتصال به پلتفرم تمام بخش‌های شبکه را که در حین اشتراک‌گذاری جدا شده‌اند، تضمین می‌کند. بنابراین، محیط یکپارچه در توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز که محصولات و خدمات را تقلید می‌کنند، دخیل است.

توسعه دهندگان Elrond سه روش به اشتراک گذاری را برای ایجاد روش همسریابی منحصر به فرد خود ترکیب کردند. آنها شبکه را به چهار قسمت تقسیم می کنند: سه بخش اجرایی هستند که تراکنش ها را پردازش می کنند و 5400 تراکنش را در ثانیه اعتبار می دهند و متاچین قسمت چهارمی است که تراکنش ها را هماهنگ و تکمیل می کند.

انواع اشتراک گذاری عبارتند از: اشتراک گذاری حالتی که در آن تاریخچه یا وضعیت شبکه بین بخش ها یا بخش های مختلف شبکه توزیع می شود. بخش ها دفتر کل خود را دارند، گره ها وضعیت هر بخش را ذخیره می کنند. اشتراک گذاری تراکنش ها، که در آن تراکنش ها در بخش ها نقشه برداری و پردازش می شوند، بخش ها تراکنش ها را به صورت موازی پردازش می کنند و گره ها وضعیت کل شبکه را ثبت می کنند. اشتراک گذاری شبکه که در آن گره ها به بخش هایی گروه بندی شده و سپس پردازش می شوند. پارتیشن بندی شبکه به بهینه سازی ارتباطات کمک می کند.

الروند از آنچه الگوریتم اجماع اثبات سهام می‌نامد استفاده می‌کند، جایی که گره‌ها باید توکن‌های EGLD خود را برای شرکت در فرآیند اعتبارسنجی قرار دهند، و به هر اعتبارسنجی یک امتیاز رتبه‌بندی بر اساس فعالیت‌های گذشته اختصاص می‌یابد، که بر اساس حضور یا عدم حضور آنها نیز است. اثر دارد. اگر امتیاز اعتبارسنجی خیلی پایین بیاید، انتخاب نمی شوند و باید جریمه بپردازند. وام دهندگان همچنین می توانند از شبکه حذف شوند و سهم آنها کاهش یابد اگر به طور مداوم به گونه ای عمل کنند که خلاف یکپارچگی شبکه باشد.

اعتبارسنجی ها به طور تصادفی به گونه ای انتخاب می شوند که نه قابل پیش بینی هستند و نه بر اساس دور قبلی اعتبارسنجی اصلاح می شوند. به‌علاوه، اعتبارسنجی‌ها به‌عنوان راهی برای جلوگیری از تبانی، به‌طور دوره‌ای بین قسمت‌ها جابه‌جا می‌شوند. گره ها با استفاده از چند امضای اصلاح شده Boneh-Lynn-Sacham یا BLS برای امنیت رمزنگاری قوی با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.

تاریخ الروند

الروند در اواخر سال 2017 توسط برادران بنجامین و لوسیان مینکو به همراه Letzian Todea به عنوان راه حلی برای مشکل مقیاس پذیری بلاک چین، که به اعتقاد آنها مهمترین مسئله پیش روی صنعت است، تأسیس شد. قبل از الروند، بنجامین و لوسیان مینکو با همکاری بنجامین مینکو به عنوان مدیر عامل و لوسیان مینکو به عنوان مدیر ارشد فناوری، Metachain Capital، یک صندوق سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را تأسیس کردند. این دو همچنین ICO Market Data را تأسیس کردند، یک جمع‌آوری داده برای عرضه اولیه سکه.

بنجامین مینکو همچنین از سال 2014 تا 2015 مسئولیت محصول، بازاریابی و جامعه پلتفرم بلاک چین NEM را بر عهده داشت و علاوه بر سرمایه‌گذاری اولیه در پروژه‌هایی مانند زیلیکا، تزوس، بریو و بایننس بود. لوسیان مینکو تجربه بیشتری به عنوان مهندس فناوری اطلاعات و متخصص امنیت دارد و با Uhrenwerk 24، Cetto و Liebl Systems کار کرده است.

Todea یک کارآفرین فناوری است که قبلاً به عنوان مدیر عامل Soft32، یک سایت بررسی و دانلود نرم افزار، و شریک mobilPay، یک برنامه پرداخت موبایلی، تاسیس و خدمت کرده است. او همچنین یک سرمایه گذار فرشته است که در شرکت فناوری بیومتریک TypingDNA و پلت فرم حسابداری SmartBill سرمایه گذاری کرده است.

مزایای

الروند خود را به عنوان یک پلت فرم بلاک چین برای اقتصاد جدید اینترنت، برنامه های کاربردی غیرمتمرکز و استفاده سازمانی توصیف می کند. نقطه قوت اصلی آن مقیاس پذیری بالای آن است و ادعا می کند که اولین شبکه بلاک چین است که به اشتراک گذاری حالت، شبکه و تراکنش را اجرا می کند. با توجه به مقاله اقتصادی خود، او قصد دارد اکوسیستم خود را ایجاد کند و EGLD را به عنوان یک ذخیره ارزش دارایی ایجاد کند.

برای دستیابی به این هدف، شبکه بر روی ۲۱۶۹ گره اعتبارسنجی کار می‌کند که به چهار بخش تقسیم می‌شوند: سه بخش اجرایی که هر کدام قادر به انجام ۵۴۰۰ تراکنش در ثانیه هستند و یک بخش هماهنگ‌کننده به نام Metachain. معماری اشتراک‌گذاری حالت تطبیقی ​​الروند حالت، تراکنش‌ها و شبکه را کاملا کوچک می‌کند. زمانی که تقاضای توان عملیاتی برآورده نشد، می توان آن را با افزودن یک برش دیگر مقیاس کرد. برای انجام 263000 تراکنش در ثانیه در یک محیط عمومی با 1500 گره از 29 کشور در 50 مورد آزمایش شده است. برای افزایش پذیرش، اکوسیستم از توسعه‌دهندگانی که پروژه‌های Houd را روی پلتفرم ایجاد می‌کنند، پشتیبانی می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا 30 درصد از هزینه‌های قرارداد هوشمند را به عنوان حق امتیاز کسب کنند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.