منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Alameda Research 200 میلیون دلار از FTX.US درست قبل از ورشکستگی برداشت می کند

Alameda Research 200 میلیون دلار از FTX.US درست قبل از ورشکستگی برداشت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Alameda Research 200 میلیون دلار از FTX.US درست قبل از ورشکستگی برداشت می کند

بر اساس تجزیه و تحلیل شرکت بلاکچین Arkham Intelligence که در 25 نوامبر فاش شد، Alameda Research بیش از 200 میلیون دلار از FTX.US را قبل از اعلام ورشکستگی صرافی برداشت کرد. در یک تاپیک توییتری، Arkham فاش کرد که Alameda Research، یکی از شرکت‌های تابعه FTX، مبلغ 204 میلیون دلار را از هشت آدرس مختلف FTX ایالات متحده در دارایی‌های رمزنگاری مختلف، که بیشتر آنها استیبل کوین‌ها بودند، در آخرین روزهای قبل از سقوط برداشت کرده است.

در میان برداشت‌ها، ۱۱۶ میلیون دلار یا ۵۷.۱ درصد مربوط به استیبل‌کوین‌های مرتبط با دلار آمریکا، از جمله تتر، دلار کوین، BUSD و TUSD بود. تجزیه و تحلیل Arkham همچنین نشان داد که 49.49 میلیون دلار (24.2 درصد) از وجوه اتریوم و 38.06 میلیون دلار یا 18.7 درصد مربوط به بیت کوین سریع (wBTC) است. آرکام گفت:

wBTC برداشته شده به کیف پول WBTC Merchant Alameda ارسال شد و سپس به طور کامل به بلاک چین BTC متصل شد.

Arkham گفت که از 204 میلیون دلار منتقل شده، 142.4 میلیون دلار یا 69 درصد به کیف پول های متعلق به FTX International ارسال شده است. این شرکت تحلیلی می گوید که Alameda ممکن است برای ایجاد پل بین این دو سازمان (FTX America و International) اقدام کرده باشد. از اتریوم منتقل شده، 35.52 میلیون دلار به FTX و 13.87 میلیون دلار به یک کیف پول تجاری بزرگ ارسال شد. این شرکت خاطرنشان کرد که «مشخص نیست که آیا تقریباً 14 میلیون ETH به عنوان بخشی از یک تراکنش به 0xa20 ارسال شده است یا به عنوان یک حواله داخلی به Alameda. 10.4 میلیون دلار دیگر به صرافی ارزهای دیجیتال رقیب بایننس ارسال شد.

در تشکیل پرونده اولیه ورشکستگی در دادگاه ناحیه دلاور ایالات متحده، مدیر عامل جدید FTX، جان ری سوم، با اشاره به شکست کامل کنترل‌های شرکتی و فقدان کنترل، وضعیت را بدترین وضعیتی که در دوران حرفه‌ای خود دیده بود توصیف کرد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.