منو سایت

98 درصد NFT ها ارزشی ندارند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
98 درصد NFT ها ارزشی ندارند

اکثر NFT ها ناپدید می شوند

با توجه به وضعیت بازار NFT، Vaynerchuk تاکید کرد که در سال جاری شاهد ترس، عدم اطمینان و تردید (FUD) قابل توجهی از سوی رسانه ها و کاربران رسانه های اجتماعی بود که به طور کلی موضوعاتی مانند کاهش حجم معاملات و قیمت های پایین را برجسته کرد.

واینرچوک گفت:

حقیقت این است که اگر دقت کرده باشید، می‌دانید که واقعاً اینجا چه خبر است، و اگر مانند من هستید، تعجب نمی‌کنید.

او به پیش‌بینی‌ای اشاره کرد که یک سال پیش انجام داد و در آن ادعا کرد که 98 تا 99 درصد از پروژه‌های NFT که در دوران رونق NFT در سال 2021 در نظر گرفته شده بودند، در نهایت بی‌ارزش خواهند شد و به صفر خواهند رسید.

مشکلات NFT

واینرچوک در توضیح این پیش بینی سه موضوع اصلی را که بازار را عقب نگه می دارد برجسته کرد: عرضه بیش از حد، طمع کوتاه مدت و اپراتورهای ضعیف. واینرچوک در مورد عرضه بیش از حد می‌گوید که تعداد افراد مشهور، اینفلوئنسرها، لیگ‌های ورزشی، برندهای بزرگ و هنرمندانی که در سال گذشته وارد بازار شده‌اند مطمئناً باعث مشکلات عرضه و تقاضا شده است.

او نوشت:

برخی از پروژه‌های شگفت‌انگیز توسط اپراتورهای واقعی هدایت می‌شوند که بر ارائه ارزش برای جوامع خود متمرکز شده‌اند، اما اکثر آنها چنین نیستند.

تقاضا با این سطح فوق‌العاده عرضه همراه نبوده و نخواهد بود و هر زمان که این اتفاق می‌افتد، حبابی در انتظار ترکیدن است.

در مورد طمع کوتاه‌مدت، واینرچوک استدلال می‌کند که صنعت با عجله بسیاری از افراد برای پرش به NFT‌ها برای کسب درآمد سریع از راه‌اندازی پروژه‌ها یا تجارت مواجه شده است که منجر به افزایش تقلب و پروژه‌های بد می‌شود.

همه بیش از حد خودخواه، خیلی سریع و بیش از حد بی پروا هستند. این یک ماراتن است، اما همه آن را به‌عنوان یک مسیر دوی سرعت و یک مسیر سریع برای پولدار شدن می‌پذیرند و به همین دلیل است که اکثر آنها شکست خواهند خورد.

در ماه ژوئن، شرکت نرم افزاری نظارت بر بلاک چین DEXterlab از 1300 نفر در توییتر درباره عادات خرید NFT آنها از اواخر ماه مه تا اوایل ژوئن نظرسنجی کرد. این نشان داد که 64.3 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که NFT ها را «برای کسب درآمد» خریداری کرده اند، در حالی که کمتر از 42 درصد سود کسب کرده اند.

در همین حال، در مورد پروژه های بد، او پیشنهاد کرد که همانطور که هر کسی می تواند به راحتی یک پروژه NFT را شروع کند، «اکنون افراد زیادی هستند که هیچ دانش واقعی از چیزهایی مانند تجارت، ایجاد یک جامعه بلندمدت، فرهنگ و آنها ندارند. امور روزمره نداشته باشید

چشم انداز NFT ها در سال 2023

واینرچوک معتقد است که بعید است که رونق بازار در سال 2021 بازگردد، به خصوص در بحران اقتصاد کلان فعلی، تقریبا غیرممکن است.

واینرچوک بیشتر بخش کریپتو و NFT را با رونق اینترنت در اواخر دهه 1990 و اوایل دهه 2000 مقایسه کرد، زمانی که شرکت های بی شماری سقوط کردند در حالی که قوی ترین ها بر بازار تسلط داشتند.

به دلیل حجم مضحک عرضه، بسیاری از پروژه‌ها مانند Pets.com با شکست مواجه می‌شوند و به نتیجه نمی‌رسند، اما برخی از پروژه‌ها، 1 تا 3 درصد از پروژه‌ها، به آمازون‌ها و ای‌بی‌های آینده تبدیل خواهند شد. نکته کلیدی این است که … چند نفر از شما مایل به انجام تحقیقات لازم برای سرمایه گذاری هوشمند هستید؟

Vaynerchuk در اوایل سال 2021 وارد صنعت NFT شد و اولین پروژه VeeFriends خود را در ماه می همان سال راه اندازی کرد و از آن زمان در تعدادی از پروژه های دیگر سرمایه گذاری کرده است. طبق داده‌های CryptoSlam، VeeFriends با 241.8 میلیون دلار در مجموع حجم معاملات به عنوان 20 استخر برتر NFT معرفی شده است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.