منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 72 درصد از معامله گران نهادی در مورد تراکنش های ارز دیجیتال تردید دارند

72 درصد از معامله گران نهادی در مورد تراکنش های ارز دیجیتال تردید دارند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
72 درصد از معامله گران نهادی در مورد تراکنش های ارز دیجیتال تردید دارند

72 درصد از معامله گران نهادی در مورد تراکنش های ارز دیجیتال تردید دارند

بر اساس یک نظرسنجی جدید که توسط JP Morgan انجام شده است، 72 درصد از معامله گران سازمانی می گویند که هیچ برنامه ای برای تجارت دارایی های دیجیتال مانند بیت کوین در سال 2023 ندارند. نظرسنجی JP Morgan از 835 معامله گر از 60 کشور مختلف در مورد تحولات تکنولوژیکی و عوامل کلان اقتصادی که بر آن تأثیر می گذارد نظرسنجی کرد. نتایج معاملات در سال 2023. این نظرسنجی بین 3 و 23 ژانویه 2023 انجام شده است.

این نظرسنجی شک و تردید معامله گران را در مورد دارایی های دیجیتال نشان داد. تنها 14 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که یا به تجارت در بازار دارایی های دیجیتال ادامه می دهند یا در سال جاری تجارت ارزهای دیجیتال را آغاز می کنند. 14 درصد باقی مانده از پاسخ دهندگان گفتند که قصد ندارند امسال سرمایه گذاری کنند اما ممکن است در پنج سال آینده این کار را انجام دهند.

92 درصد از معامله‌گران نهادی که توسط JP Morgan مورد بررسی قرار گرفتند، در زمان انجام نظرسنجی هیچ ارز دیجیتالی در سبد خود نداشتند. این ممکن است به این دلیل باشد که تقریباً نیمی از پاسخ دهندگان، بازارهای نوسان را بزرگترین چالش برای عملکرد خوب روزانه ذکر کردند.

تشدید اقدامات ارائه شده توسط فدرال رزرو ایالات متحده در سال 2022 نیز می تواند یک عامل باشد، به طوری که 22 درصد نگرانی های نقدینگی را به عنوان تاثیرگذارترین عامل مانع از عملکرد معاملات عنوان کردند. نتایج نظرسنجی تنها چند ماه پس از آن منتشر شد که احساسات سرمایه‌گذاران و معامله‌گران در بازار ارزهای دیجیتال به دنبال فروپاشی فاجعه‌بار اکوسیستم Terra و پلتفرم مبادلات FTX در سال 2022 سقوط کرد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.