منو سایت

58 درصد قدردانی از سولانا

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
58 درصد قدردانی از سولانا

پس از کاهش بیش از 80 درصدی ارزش در سال گذشته، ارز دیجیتال Solana در سال 2023 افزایش قابل توجهی داشته است. قیمت SOL در این ماه دو برابر شده و در هفته گذشته 58 درصد افزایش یافته است.

به گزارش Valx و به نقل از Decrypt، «قاتل اتریوم» موفق شد بیشترین حجم تراکنش ها را از زمان سقوط صرافی FTX در هفته گذشته به ثبت برساند.

این یک بازگشت قابل توجه برای سولانا است. تنها یک ماه پیش، سولانا سال را با کاهش 94 درصدی قیمت به پایان رساند. قیمت سولانا به کمترین میزان در دو سال گذشته یعنی 8.17 دلار رسید و در رتبه بندی وب سایت CoinGecko از بیست ارز برتر بازار ارزهای دیجیتال حذف شد.

سولانا روز شنبه توانست با عبور از مرز 9 میلیارد دلار ارزش بازار، به طور موقت جایگاه ارز MATIC (MATIC) را در جایگاه دهم در بین ارزهای با ارزش قرار دهد. قیمت سولانا اکنون در بالاترین سطح خود از زمان سقوط FTX قرار دارد.

یکی از دلایل عملکرد مثبت اخیر سولانا، راه‌اندازی نمادی به نام BONK بود که سر و صدای زیادی در کریسمس ایجاد کرد و قیمت سولانا را در شب سال نو به بالاترین حد هفت روزه رساند.

به گفته کوین گکو، توکن BONK موفق شد در هفته اول سال جدید رشد خیره کننده 3300 درصدی را ثبت کند. اگرچه سوزاندن پنج تریلیون توکن نتوانست ارزش این توکن را حفظ کند و متعاقباً ارزش آن 69 درصد کاهش یافت، اما این ارز همچنان ارزش بازاری 57 میلیون دلاری دارد. حتی قیمت BONK در 48 ساعت گذشته 20 درصد افزایش یافته است.

یکی دیگر از عوامل کمک کننده احتمالی مهاجرت هلیوم از پیش برنامه ریزی شده به سولانا است. این خبر که در شهریورماه اعلام شد، موجی از افزایش جزئی قیمت SOL و کاهش ارزش توکن هلیوم بود. اما تیم هلیوم، یک شبکه بی‌سیم توزیع‌شده که توکن خود را به عنوان پاداشی برای اشتراک‌گذاری سرویس اینترنت خانگی خود ارائه می‌دهد، به اتفاق آرا از مزایای بلندمدت تغییر به سولانا دفاع کردند. آنها سرعت و توانایی فنی سولانا را ستودند.