منو سایت

5 ارز دیجیتال پر جستجوی گوگل در سال 2022

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
5 ارز دیجیتال پر جستجوی گوگل در سال 2022

بیشترین جستجوی ارز دیجیتال گوگل در سال 2022

ارزهای دیجیتال در سال 2022 با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند، از جمله فشار فدرال رزرو ایالات متحده، سقوط صرافی FTX، سقوط شبکه لونا و ورشکستگی سلسیوس. جالب است بدانید ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال نسبت به سال گذشته در مجموع 70 درصد کاهش یافته و در حال حاضر به 770 میلیارد دلار رسیده است که نشان دهنده عقب نشینی گسترده معامله گران و سرمایه گذاران آن است. بر اساس گزارش روند روند ارزهای دیجیتال گوگل، کاهش تقاضا، جستجوهای اینترنتی برای کلمه کلیدی «خرید ارز دیجیتال» را به پایین ترین سطح خود از فوریه 2020 رسانده است.

علاقه به کلمه کلیدی "خرید ارز دیجیتال" در پنج سال گذشته.  منبع: گوگل ترندز

علاقه به کلمه کلیدی «خرید ارز دیجیتال» در پنج سال گذشته. منبع: گوگل ترندز

با این حال، آخرین گزارش Accenture در سال 2022 نشان می دهد که علاقه سرمایه گذاران خرده فروشی به ارزهای دیجیتال با وجود سقوط بازار در سال 2022 همچنان بالاست. دلایل ذکر شده توسط پاسخ دهندگان شامل سرمایه گذاری بلند مدت (28٪)، کنجکاوی (22٪) و پیش بینی های کوتاه مدت (21٪) بود. و دیگران.

در همین حال، یک مطالعه جداگانه توسط پورتال مالی شخصی DollarGeek به دنبال ارزهای رمزنگاری شده در سال 2022 در سراسر جهان بود، سپس چشم انداز تقریبی را برای سرمایه گذاران خرد تا سال 203 ارائه کرد.

10 ارز دیجیتال برتر بر اساس جستجوهای ماهانه ایالات متحده و جهانی.  منبع: DollarGeek

10 ارز دیجیتال برتر بر اساس جستجوهای ماهانه ایالات متحده و جهانی. منبع: DollarGeek

بیت کوین همچنان بیشترین جستجو را در گوگل دارد

در تحقیقات DollarGeek، بیت کوین به عنوان پرجستجوترین ارز دیجیتال در گوگل شناخته شده است و 28.41 میلیون جستجوی ماهانه در سراسر جهان متعلق به بیت کوین است.

علاقه جامعه به بیت کوین مثل همیشه بالاست و این ناشی از کیفیت بیت کوین در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال است. برای مثال، تیم دراپر، سرمایه‌دار آمریکایی، معتقد است که ارزهای دیجیتال ضعیف‌تر به نفع بیت‌کوین خواهد بود.

قیمت بیت کوین از ابتدای سال تقریباً 65 درصد کاهش یافته است و برخی از تحلیلگران پیش بینی می کنند که تا 10000 دلار کاهش یابد. اما جستجوهای اینترنتی در 12 ماه گذشته نشان می دهد که بیشتر مردم به دنبال خرید بیت کوین بوده اند نه فروش آن، که نشان می دهد اکثر مردم هرگز صاحب بیت کوین نبوده اند.

علاقه به کلمات کلیدی

علاقه به کلمات کلیدی “خواندن بیت کوین” (قرمز) و “فروش بیت کوین” (آبی) در 12 ماه گذشته. منبع: گوگل ترندز

ارز دیجیتال Dogecoin در رتبه دوم گوگل قرار گرفت

دوج کوین پس از بیت کوین جایگاه دوم را دارد و در سال 2022 به طور متوسط ​​5.85 میلیون جستجو ماهانه در سراسر جهان به خود اختصاص داده است.

این میم سکه بیشتر به این دلیل است که ایلان ماسک توییتر را خریده و دنبال کنندگانش را با ایده ادغام پرداخت های Dogecoin برای پرداخت های درون برنامه ای اذیت می کند. با این حال، پس از فهرست شدن در صرافی ارزهای دیجیتال رابینهود، یک پلت فرم معاملاتی بدون کمیسیون مستقر در ایالات متحده، مورد توجه قرار گرفت.

همانطور که در نمودار Google Trends در زیر نشان داده شده است، این رویدادها به Dogecoin کمک کرد تا یک جهش موقت در جستجوهای اینترنتی ثبت کند. به عنوان مثال، آخرین خرید ایلان ماسک از توییتر در اواخر اکتبر با روندهای اینترنتی DogeCoin که به مرز 100 رسید، مصادف شد.

علاقه کلمه کلیدی Dogecoin در 12 ماه گذشته.  منبع: گوگل ترندز

علاقه کلمه کلیدی Dogecoin در 12 ماه گذشته. منبع: گوگل ترندز

و بنابراین، از آنجایی که قیمت Dogecoin در این زمان تقریباً 55٪ نسبت به سال گذشته کاهش یافته است. درست مانند بیت کوین، داده های جستجوی اینترنتی نشان می دهد که خریداران بالقوه می توانند نسبتاً از فروشندگان بیشتر باشند.

علاقه به کلمه کلیدی "دوج کوین بخرید" (آبی) و "فروش دوج کوین" (قرمز) در 12 ماه گذشته.  منبع: گوگل ترندز

علاقه به کلمات کلیدی “خرید دوج کوین” (آبی) و “فروش دوج کوین” (قرمز) در 12 ماه گذشته. منبع: گوگل ترندز

ارز دیجیتال شیبا اینو در رتبه سوم در جهان توسط گوگل قرار دارد

جستجوهای ماهانه اینترنتی شیبا اینو به 4.43 میلیون نفر در سراسر جهان رسید. با این حال، این memecoin رقیب اصلی خود در ایالات متحده را با 1.29 میلیون جستجوی ماهانه در مقایسه با 729000 جستجوی Dogecoin در ایالات متحده شکست می دهد.

این علی رغم عملکرد ضعیف قیمت Shiba Inu 2022 در مقایسه با Dogecoin است. Shiba Inu تقریباً 75٪ نسبت به سال گذشته کاهش یافته است، اما Shiba Inu به دلیل ورود به Metaverse و راه اندازی احتمالی Shibarium همچنان در اخبار است.

کلیدواژه علاقه به شیبا اینو در 12 ماه گذشته.  منبع: گوگل ترندز

علاقه به کلمه کلیدی Shiba Inu در 12 ماه گذشته. منبع: گوگل ترندز

با این حال، کریس مارشالک، مدیرعامل صرافی ارزهای دیجیتال Crypto.com، توضیح داد که افزایش ذخایر شیبا آنها به دلیل خرید مشتریانشان است.

اتریوم در جایگاه چهارم گوگل قرار دارد

با 3.84 میلیون جستجوی ماهانه در سال 2022، اتریوم چهارمین ارز دیجیتال محبوب گوگل در سراسر جهان است، با وجود کاهش 67 درصدی قیمت.

دومین بلاک چین بزرگ از نظر ارزش بازار، به دلیل انتقال به اثبات سهام (PoS) از اثبات کار (PoW) از طریق به‌روزرسانی ادغام، در سرفصل اخبار قرار گرفته است. لازم به ذکر است که علاقه به کلمه کلیدی اتریوم و اصطلاحات مرتبط مانند “اتریوم 2.0” و “ادغام” در سپتامبر و زمانی که انتقال اثبات سهام انجام شد به اوج خود رسید.

علاقه به کلمه کلیدی

علاقه به کلمه کلیدی “ادغام” در 12 ماه گذشته. منبع: گوگل ترندز

جستجوهای اینترنتی برای اتریوم نیز ممکن است به دلیل این نگرانی باشد که پس از ارتقای PoS به یک امنیت تبدیل شود. اخیراً پلتفرم ارز دیجیتال Paxfull به همین دلیل تراکنش‌های اتریوم را از مبادلات خود حذف کرد.

ستاره پنجم گوگل کاردانو

ارز دیجیتال Cardano در سال 2022 به طور متوسط ​​1.47 میلیون جستجوی اینترنتی ماهانه داشته است و پنجمین ارز دیجیتال محبوب در جهان است.

روند کاردانو به ویژه در ژانویه 2022 شتاب گرفت، زمانی که ADA از نظر قیمت از بیت کوین و اتریوم پیشی گرفت. با این حال، از آن زمان، جستجوها کاهش یافته است زیرا هارد فورک Vasil در ماه سپتامبر نتوانست جرقه‌ای در افزایش علاقه کاربران ایجاد کند.

علاقه به کلمه کلیدی "کاردانو" در 12 ماه گذشته  منبع: گوگل ترندز

علاقه به کلمه کلیدی “کاردانو” در 12 ماه گذشته. منبع: گوگل ترندز

دیگر ارزهای رمزنگاری شده محبوب در سال 2022 عبارتند از Avalanche، Litecoin، Ripple، Safe Moon و Nexus (NXS).

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.