منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 5 ارز دیجیتالی که می توانند جایگزین بیت کوین شوند

5 ارز دیجیتالی که می توانند جایگزین بیت کوین شوند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
5 ارز دیجیتالی که می توانند جایگزین بیت کوین شوند

5 ارز دیجیتالی که می توانند جایگزین بیت کوین شوند

بیایید به برخی از جایگزین های ممکن برای بیت کوین نگاه کنیم. در طول سال‌ها، احتمالاً در مورد ممکوین‌ها و داستان‌های موفقیت تصادفی افراد عادی که با سرمایه‌گذاری در ارزهای رمزپایه مانند Dogecoin میلیونر شده‌اند، هیاهوهای زیادی شنیده‌اید.

اگر هدف شما این است، این مقاله برای شما مناسب نیست. ما هیچ وعده پولدار شدن سریع نمی دهیم. در عوض، اینها رمزارزهایی هستند که مردم در مورد آنها صحبت می کنند، و اگر می خواهید سبد سرمایه گذاری خود را با ارزهایی که ممکن است جایگزین بیت کوین شوند گسترش دهید، توصیه می کنیم این مقاله را بخوانید.

اتریوم (ETH)

دومین ارز رمزنگاری شده محبوب در دنیای ارزهای دیجیتال، اتریوم یک شبکه متن باز و کاربر محور درست مانند بیت کوین است. با این حال، تفاوت های قابل توجهی نیز بین این دو ارز دیجیتال وجود دارد. این شبکه از طریق قراردادهای هوشمند نوشته شده توسط کدهای برنامه نویسی که روی بلاک چین اجرا می شوند، کار می کند. همچنین اکثر ارزهای دیجیتال در شبکه اتریوم اجرا می شوند. در حال حاضر ارزش بازار اتریوم به اندازه بیت کوین نیست و با فرض ثابت بودن قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم برای تبدیل شدن به اولین ارز در بازار باید بیش از 220 درصد افزایش یابد.

اتریوم یکی از گزینه های امن سرمایه گذاری است که از نظر قیمت و ثبات رتبه بسیار خوبی دارد. شما همچنین می توانید آن را در مکان های بیشتری از آنچه فکر می کنید استفاده کنید. طی چند سال آینده، تعداد مکان هایی که ارزهای دیجیتال را می پذیرند افزایش خواهد یافت. اتریوم به لطف برنامه های کاربردی بسیار خود توانست شبکه بزرگی ایجاد کند و اکوسیستم آن به طور مداوم با نوآوری های جدید به روز می شود.

احتمالاً اتریوم بهترین جایگزین برای بیت کوین است، به خصوص اگر می خواهید سبد تمام بیت کوین خود را متنوع کنید. با ارزش بازار 144.8 میلیارد دلار، اتریوم در مقایسه با ارزش بازار بیت کوین که 326.2 میلیارد دلار است، پس از بیت کوین در رتبه دوم قرار دارد.

می توانید ارز اتریوم را با کمترین کارمزد در صرافی آرزینجا خریداری کنید.

کاردانو (ADA)

Cardano یک پلتفرم بلاک چین اثبات سهام است. ادعا می شود که کاردانو نسل بعدی شبکه اتریوم با یک بلاک چین انعطاف پذیر و پلت فرم اجرای قراردادهای هوشمند مقیاس پذیر است. کاردانو به عنوان «قاتل اتریوم» و جایگزینی ارزشمند برای بیت کوین معرفی شد.

چارلز هاسکینسون، یکی از بنیانگذاران اتریوم، کاردانو را با هدف صرفه جویی در انرژی و پشتیبانی از تراکنش های سریع با حداقل کارمزد تراکنش تاسیس کرد.

شاید اکنون بهترین زمان برای ورود به کاردانو نباشد زیرا این توکن روزهای بسیار بهتری را به خود دیده است. این ارز با قیمت 0.262 دلار معامله می شود که بیش از 91 درصد از بالاترین رکورد خود کاهش یافته است. مزیت سرمایه گذاری در ارز دیجیتال Cardano این است که در قراردادهای هوشمند انرژی کارآمدتر است.

برای خرید ارز دیجیتال کاردانو به صرافی ارزینجا مراجعه کنید.

سکه بایننس (BNB)

بایننس یکی از بزرگترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال است و بایننس کوین وسیله مبادله برای کل شبکه است. می توانید از بایننس کوین خود برای تجارت و پرداخت هزینه در صرافی ارز دیجیتال بایننس استفاده کنید. همچنین می توانید از بایننس کوین در اکوسیستم زنجیره ای BNB استفاده کنید.

بایننس کوین یکی از بازیگران اصلی بازار ارزهای دیجیتال با ارزش کل بازار 37 میلیارد دلار است. بایننس کوین در اصل برای پرداخت هزینه تراکنش در خود صرافی بایننس استفاده می شود. دو عامل وجود دارد که بایننس کوین را ارزشمند می کند. اولین مورد ارزش بازار آن است. این ارز یکی از بزرگترین ارزهای دیجیتال با ارزش بازار بیش از 37 میلیارد دلار است.

عامل دوم این است که صرافی در بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال (Binance) است. اگر می‌خواهید وارد فضای غیرمتمرکز شوید، می‌توانید از بایننس کوین خود برای سرمایه‌گذاری در شبکه زنجیره هوشمند بایننس از طریق کیف پول متامش استفاده کنید.

بایننس کوین در حال حاضر با قیمت 231.82 دلار معامله می شود که بیش از 60 درصد از بالاترین قیمت خود کاهش یافته است. پس از احراز هویت سریع 30 دقیقه ای، می توانید بایننس کوین را از صرافی ارزینجا دریافت کنید.

پولکادیت (DOT)

Polkadata پروتکلی است که بلاک چین های مختلف (مانند اتریوم و بیت کوین) را به یکدیگر متصل می کند. Polkadat اغلب یک شبکه چند زنجیره ای نامیده می شود زیرا می تواند شبکه ها را به یکدیگر متصل کند (برخلاف بیت کوین). با این حال، پولکادات شبیه بیت کوین است زیرا هم به عنوان یک توکن (DOT) و هم به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز عمل می کند.

شبکه پولکادات می‌خواهد زمینه بازی برابر برای بهبود نوآوری در شبکه‌های مختلف بلاک چین ایجاد کند. پولکادات با استفاده از دو بلاک چین (یک شبکه اصلی “رله” برای تراکنش های مداوم و یک “پاراچین” برای بلاک چین های ایجاد شده توسط کاربر) عمل می کند.

هدف بلاک چین بهبود مقیاس پذیری (تعداد تراکنش در ثانیه که شبکه می تواند پردازش کند) و ارتقاء و تغییرات پروتکل است. چیزی که پولکادات را به یک سرمایه گذاری خوب تبدیل می کند این است که از این نظر متفاوت است که شبکه می تواند با سایر بلاک چین ها تعامل داشته باشد.

با قیمت فعلی 4.68 دلار، توکن DOT بیش از 90 درصد از بالاترین رکورد خود کاهش یافته است. از سوی دیگر، این ارز دیجیتال از زمان عرضه در آگوست 2020 تا کنون 98.3 درصد افزایش یافته است.

سولانا (SOL)

سولانا یک بلاک چین منبع باز عمومی است. سولانا هم یک ارز دیجیتال و هم یک پلتفرم انعطاف پذیر برای اجرای برنامه های غیرمتمرکز است. ارز دیجیتال SOL برای شرط بندی و پرداخت تراکنش ها در شبکه سولانا استفاده می شود. سولانا روی سریعتر و مقیاس پذیرتر کردن ارزهای دیجیتال تمرکز دارد.

سولانا در بازارهای DeFi (مالی غیرمتمرکز) و NFT در میان کاربرانی که به دنبال جایگزین‌های اتریوم هستند، محبوب شده است. پروژه‌های NFT با استفاده از قراردادهای هوشمند چند برابر و مبادله می‌شوند و از آنجایی که سولانا از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌کند، پروژه‌های NFT در شبکه به دلیل کارمزد پایین به سرعت محبوب شدند. Solana راه حلی برای کسانی است که به دنبال جایگزین های ارزان و پرسرعت بیت کوین هستند.

پروژه های محبوب NFT بر روی بلاک چین Solana ساخته شده اند. اگر به NFT اعتقاد دارید، حتماً شبکه Solana را بررسی کنید. سرعت تراکنش و هزینه کم سولانا نیز آن را به گزینه ای جذاب برای کسانی تبدیل می کند که به دنبال جایگزینی برای بیت کوین هستند. قیمت سولانا نسبت به بالاترین قیمت خود 96 درصد کاهش یافته است. ناگفته نماند که قیمت سولانا نسبت به قیمت عرضه آن بیش از 2600 درصد افزایش یافته است.

شما می توانید تمامی ارزهای دیجیتال فوق و بیش از 400 ارز دیجیتال معتبر دیگر را به راحتی و با کمترین کارمزد در صرافی ارزینجا خریداری، بفروشید و تبدیل کنید.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.