منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 4 پیش بینی متناقض قیمت بیت کوین; از 5 هزار تا 250 هزار تومان!

4 پیش بینی متناقض قیمت بیت کوین; از 5 هزار تا 250 هزار تومان!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
4 پیش بینی متناقض قیمت بیت کوین; از 5 هزار تا 250 هزار تومان!

رویدادهای سال 2022 در بازار ارزهای دیجیتال باعث اختلاف نظر در مورد آینده بیت کوین در بین تحلیلگران، مدیران و سرمایه گذاران شده است. در حالی که مدیر عامل یک صرافی ارز دیجیتال انتظار دارد بیت کوین تا تابستان 2023 به 40000 دلار برسد، یک شرکت بین المللی بانکی و خدمات مالی کاهش قیمت بیت کوین به 5000 دلار را پیش بینی می کند.

اریک وورهیس: 40000 دلار بیت کوین تا تابستان

به گزارش کوین تلگراف، اریک وورهس، بنیانگذار و مدیر عامل صرافی ارز دیجیتال Shapeshift، در مصاحبه با Bankless در تاریخ 2 ژانویه (12 ژانویه)، ضمن ابراز خوش بینی نسبت به افزایش احتمالی قیمت بیت کوین در سال جاری، گفت:

اگر بیت کوین تا تابستان به 40000 دلار برسد، تعجب نمی کنم.

وورهیس اضافه کرد که اگر پیش‌بینی وی محقق شود، بیت کوین نسبت به قیمت فعلی خود یعنی حدود 16700 دلار، 2.5 برابر افزایش خواهد یافت که به گفته وی، بازدهی عالی خواهد بود.

مدیرعامل صرافی شاپشیفت با اشاره به اینکه زمان شروع بازار صعودی بعدی دقیقا مشخص نیست، گفت: بازار صعودی بعدی طی 6 ماه تا 3 سال آینده اتفاق خواهد افتاد.

او این ایده را رد کرد که ممکن است 10 سال طول بکشد تا روند صعودی آغاز شود و استدلال کرد که چنین رویدادی به معنای فروپاشی کل بازار ارزهای دیجیتال است.

با نگاهی به آینده، وورهیس خاطرنشان کرد که شرایط اقتصاد کلان، نرخ بهره و سیاست‌های پولی سخت‌گیرانه عوامل مهمی هستند که نحوه عملکرد بازار ارزهای دیجیتال در سال جاری را تعیین می‌کنند.

وی همچنین خاطرنشان کرد که نظرات تحلیلگران خارج از بازار در مورد ارزهای دیجیتال بی ربط است، زیرا این تحلیلگران کسانی هستند که از شروع رالی بعدی شگفت زده خواهند شد.

وورهیس در نهایت گفت:

چه در بازار صعودی باشیم و چه در بازار نزولی، در حال حاضر در میانه یک انقلاب هستیم.

تیم دریپر: 250000 دلار بیت کوین تا آوریل 2024

تیم دریپر، سرمایه‌گذار میلیاردر، پیش‌بینی ۲۵۰ هزار دلاری بیت‌کوین امسال خود را با انتشار عکسی از خود در ۱۱ ژانویه در توییتر تکرار کرد.

4 پیش بینی متناقض قیمت بیت کوین;  از 5 هزار تا 250 هزار تومان!

دراپر برای اولین بار در آوریل 2018 طی یک سخنرانی در دانشگاه دریپر در سن متئو پیش بینی جسورانه ای از رسیدن بیت کوین به 250000 دلار کرد. او در آن زمان گفت که پیش‌بینی کرده بود که قیمت هر بیت‌کوین تا سال ۲۰۲۲ به ۲۵۰ هزار واحد برسد.

دراپر خاطرنشان کرد که افرادی که به پیش‌بینی ۲۵۰ هزار دلاری بیت‌کوین اعتقاد دارند، توسط دیگران دیوانه تلقی می‌شوند، اما او به مخاطبان خود اطمینان داد که در نهایت این اتفاق خواهد افتاد.

او اعتراف کرد که پیش‌بینی 250000 دلار بیت‌کوین تا سال 2022 کمی متفاوت بود، اما گفت که معتقد است این پیش‌بینی قطعاً قبل از نصف شدن بیت‌کوین بعدی در آوریل 2024 اتفاق می‌افتد.

با این حال، کاربران توییتر نظرات متفاوتی در مورد پیش بینی صعودی او دارند. یکی از کاربران نوشت که از زمانی که سلسیوس یکی از بیت‌کوین‌هایش را دزدید علاقه خود را به ردیابی قیمت بیت‌کوین از دست داده بود، در حالی که یکی از کاربران پیش‌بینی کرد که بعید است قیمت بیت‌کوین در سال 2023 به بیش از 30000 دلار برسد. دیگری به دریپر نوشت:

تو خیلی خوشبین هستی

مایک مک گلون: 100000 دلار بیت کوین تا سال 2025

نظرات دریپر حتی در میان حامیان بیت کوین بیش از حد خوش بینانه به نظر می رسد.

مایک مک گلون، استراتژیست ارشد کالا در بلومبرگ، که در گذشته نسبت به آینده بیت کوین خوشبین بوده است، در سپتامبر 2022 اظهار داشت که قیمت این ارز دیجیتال در نهایت تا سال 2025 به 100000 دلار خواهد رسید.

او قبلاً این پیش بینی را یک بار طی مصاحبه ای در اکتبر 2020 انجام داده بود، جایی که او گفت که بیت کوین در مسیر رسیدن به 100000 دلار تا سال 2025 است.

یک سال بعد، در مصاحبه ای با کیتکو نیوز، او روی پیش بینی خود ایستاد و گفت که دیر یا زود بیت کوین به 100000 دلار خواهد رسید. مک گلون خاطرنشان کرد:

دلیل این امر کاهش عرضه و افزایش پذیرش و تقاضا است.

استاندارد Chartered: بیت کوین 5000 دلار در سال 2023

شرکت بانکی بریتانیایی استاندارد چارترد در ماه دسامبر پیش بینی کرد که یکی از شگفتی های احتمالی در بازار مالی در سال 2023 کاهش قیمت بیت کوین به زیر 5000 دلار است.

بر اساس گزارش CNBC در 5 دسامبر (14 دسامبر)، افزایش سودآوری و کاهش ارزش سهام فناوری ممکن است به تسریع فروش بیت کوین منجر شود و باعث ورشکستگی بیشتر و کاهش ارزهای دیجیتال و از بین رفتن اعتماد سرمایه گذاران شود. دارایی های دیجیتال

با این حال، اریک رابرتسون، رئیس تحقیقات جهانی استاندارد چارترد و استراتژیست ارشد، خاطرنشان کرد که این پیش‌بینی با دیدگاه او و نظر کلی بازار و کمی دور از واقعیت بود.

در حالی که برخی از چهره‌ها در صنعت ارزهای دیجیتال به اندازه کافی مطمئن هستند که پیش‌بینی‌های خود را برای قیمت بیت‌کوین در سال‌های آینده به اشتراک بگذارند، برخی دیگر در به اشتراک گذاشتن نظرات خود محتاط‌تر هستند.

آنتونی ترنچف، بنیانگذار و یکی از مدیران عامل پلتفرم مدیریت دارایی دیجیتال Nexo، اخیراً اعلام کرده است که عوامل زیادی می توانند بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارند.

الکس مک‌کاری، مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران ارائه‌دهنده راه‌حل‌های بلاک‌چین Solidify نیز در 3 ژانویه (13 دسامبر) به کوین‌تلگراف گفت که بیت‌کوین یک دارایی کاملاً غیرقابل پیش‌بینی است.

رابرت کیوساکی، نویسنده کتاب پرفروش پدر پولدار، پدر فقیر، با وجود پست های مکرر بیت کوین در توییتر در ماه های اخیر، پیش بینی قیمت بیت کوین را منتشر نکرده است.

کیوساکی در دسامبر 2022 (هازارد) گفت که در حال سرمایه گذاری در بیت کوین است و در مورد آن بسیار هیجان زده است. زیرا بر خلاف سایر توکن ها که به گفته او به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی می شوند، بیت کوین در دسته کالاهایی مانند طلا، نقره و نفت قرار می گیرد.