منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 350 توکن کلاهبرداری هر روز در سال 2022 ایجاد می شود

350 توکن کلاهبرداری هر روز در سال 2022 ایجاد می شود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
350 توکن کلاهبرداری هر روز در سال 2022 ایجاد می شود

نتایج تحقیقات آزمایشگاه Solidus نشان می‌دهد که امسال 350 توکن تقلبی هر روز ایجاد می‌شود. سازندگان این توکن ها میلیون ها دلار از دارایی های سرمایه گذاران را از طریق این رسانه به سرقت برده اند.

به گزارش والکس و به نقل از کوین تلگراف، از ابتدای سال ۲۰۲۲ تا اول دسامبر، ۱۱۷۶۲۹ «توکن کلاهبرداری» بر روی بلاک چین ایجاد شد. طبق گزارش سالیانه Rug Pull آزمایشگاه Solidus، این تعداد نسبت به 83400 توکن تقلبی سال گذشته 41 درصد افزایش یافته است.

این گزارش ادعا می کند که Smart Chain (در حال حاضر BNB Chain) میزبان اصلی این توکن های تقلبی است. 12 درصد از تمام توکن های BEP-20 به عنوان کلاهبرداری افشا شده اند.

مکان بعدی متعلق به شبکه اتریوم است. بر اساس این گزارش، 8 درصد از توکن های ERC-20، توکن های تقلبی هستند.

تعداد توکن های SCAM ایجاد شده در سال های مختلف همانطور که توسط Solidus Labs گزارش شده است
تعداد توکن های SCAM ایجاد شده در سال های مختلف همانطور که توسط Solidus Labs گزارش شده است

“پول کلاهبرداری” نوعی کلاهبرداری در دنیای ارزهای دیجیتال است که در آن تیم توسعه یک توکن ایجاد می کند و قیمت آن را افزایش می دهد (پمپ کردن)، سپس با فروش توکن ها ناپدید می شود و سرمایه گذاران را با یک توکن بی ارزش باقی می گذارد.

از سپتامبر 2020، نزدیک به 2 میلیون نفر قربانی این کلاهبرداری ها شده اند. این رقم بیش از 1.8 میلیون قربانی ورشکستگی صرافی ها و پلتفرم های وام دهی مانند FTX، Celsius و Voyager است.

تعداد تخمینی قربانیان جرایم مالی مختلف در فضای کریپتو
تعداد تخمینی قربانیان جرایم مالی در فضای کریپتو

محبوب ترین روش تقلب با این نشانه ها “عرق عسل” نام دارد. بنابراین قرارداد هوشمند توکن به گونه ای نوشته شده است که از فروش خریداران جلوگیری می کند.

به گفته سالیدوس، محبوب ترین هانی پات سال 2022، توکن بازی Squid (SQUID) است که تنها در چند روز 45000 درصد افزایش قیمت داشته است. خریدارانی که حریص این افزایش بودند سعی کردند این توکن را بخرند، اما تیم ناشناس آن با پول سرمایه گذاران فرار کردند.