منو سایت

26 درصد مالیات ارز دیجیتال در ایتالیا

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
26 درصد مالیات ارز دیجیتال در ایتالیا

26 درصد مالیات بر ارزهای دیجیتال در ایتالیا

طبق گزارش‌ها، دولت ایتالیا با اعمال مالیات ۲۶ درصدی بر سود معاملات ارزهای دیجیتال، به دنبال اعمال قوانین سخت‌گیرانه‌تر بر فضای کریپتو است. با این حال، افرادی که کمتر از 2000 یورو (2090 دلار) در سال از مبادله بیت کوین یا آلت کوین درآمد دارند، از هرگونه قانون آتی معاف خواهند بود.

پوشش اخیر بلومبرگ نشان داده است که مقامات ایتالیایی در حال کار بر روی یک لایحه ارز دیجیتال هستند که می تواند از اول ژانویه 2023 اجرایی شود.

این قانون که توسط دفتر نخست وزیر مالونی معرفی شده است، سرمایه‌گذاران داخلی ارزهای دیجیتال را ملزم می‌کند در صورتی که سودشان از ۲۰۹۰ دلار در سال بیشتر شود، ۲۶ درصد مالیات بر سود ارزهای دیجیتال خود بپردازند.

کاربرانی که ارزش ارزهای دیجیتال خود را تا اوایل سال آینده اعلام کنند، 14 درصد مالیات خواهند داشت. دولت امیدوار است این تخفیف مردم محلی را تشویق کند تا دارایی های ارز دیجیتال خود را افشا کنند. ایتالیا نرخ ثابت ۲۶ درصدی مالیات بر سود تراکنش‌های دارایی دیجیتال وضع می‌کند. با این حال، این قانون فقط برای سرمایه‌گذارانی اعمال می‌شود که ارزش کل ارز دیجیتال آنها بیش از 51,645.69 یورو (حدود 54,000 دلار) برای بیش از هفت روز متوالی در طول سال مالیاتی است.

پرتغال یکی دیگر از کشورهای اروپایی است که خواستار اجرای سیاست مشابهی بود. دولت این کشور که در ابتدا از رژیم مالیاتی صفر حمایت می کرد، اخیراً قصد داشت نرخ مالیاتی 28 درصدی را بر سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال اعمال کند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.