منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 14 سال پیش در چنین روزی، ساتوشی ناکاموتو برگه سفید بیت کوین را منتشر کرد

14 سال پیش در چنین روزی، ساتوشی ناکاموتو برگه سفید بیت کوین را منتشر کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
14 سال پیش در چنین روزی، ساتوشی ناکاموتو برگه سفید بیت کوین را منتشر کرد

امروز، 31 اکتبر، چهاردهمین سالگرد انتشار کتاب سفید بیت کوین است. 14 سال پیش در چنین روزی، ساتوشی ناکاموتو، خالق ناشناس این ارز دیجیتال، بیت کوین را چنین توصیف کرد:سیستم صندوق الکترونیکی همتا به همتابه جهان ارائه شده است.

به گزارش ارزدیجیتال، 31 اکتبر 2008 تاریخ انتشار وایت پیپر بیت کوین است و طرفداران این ارز دیجیتال این روز را به مناسبت معرفی بیت کوین به مردم جهان جشن می گیرند. چند ماه بعد، در 3 ژانویه 2009 (14 دسامبر 2007)، شبکه بیت کوین کار خود را با ایجاد اولین بلاک آغاز کرد.

اولین وب سایتی که وایت پیپر بیت کوین در آن منتشر شد «bitcoin.org» بود و هم اکنون فایل سفید بیت کوین به چندین زبان از جمله فارسی در این وب سایت در دسترس عموم قرار دارد.

14 سال پیش در چنین روزی، ساتوشی ناکاموتو برگه سفید بیت کوین را منتشر کرد
از اولین ایمیل های ارسال شده توسط ساتوشی ناکاموتو.

ساتوشی ناکاموتو وایت پیپر بیت کوین را در زمانی منتشر کرد که جهان درگیر بحران مالی بسیار شدیدی بود و به گفته بسیاری تحت تاثیر این بحران اقتصادی و با هدف انتقال قدرت از نهادهای متمرکز ناکارآمد به مردم و حذف نقش بود. از واسطه ها

در طول این ۱۴ سال، بیت کوین از نظر اندازه جامعه کاربران و طرفداران خود رشد خیره کننده ای داشته است، که باعث شد بسیاری نرخ توسعه آن را با فناوری های انقلابی مانند اینترنت مقایسه کنند. در سال های اولیه این دوره 14 ساله، کمتر کسی تصور می کرد که بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال جهان، روزی به چنین جایگاهی در میان فعالان حوزه فناوری و بازارهای مالی دست یابد.