منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 12 سال پیش در چنین روزی اولین مقاله خبری در مورد بیت کوین منتشر شد

12 سال پیش در چنین روزی اولین مقاله خبری در مورد بیت کوین منتشر شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
12 سال پیش در چنین روزی اولین مقاله خبری در مورد بیت کوین منتشر شد

12 سال پیش در چنین روزی، اولین مقاله خبری بیت کوین – ErzDigital منتشر شد

12 سال پیش در چنین روزی اولین مقاله خبری در مورد بیت کوین در اینترنت منتشر شد. در این مقاله ایده استفاده از بیت کوین برای جمع آوری سرمایه برای وب سایت معروف “ویکی لیکس” مطرح شد که چند ماه بعد به واقعیت تبدیل شد.

پیت ریزو، یکی از باسابقه‌ترین نویسندگان ارزهای دیجیتال و سردبیر فعلی مجله بیت‌کوین و صرافی کراکن، به طور منظم تحقیقات آرشیوی را در مورد تاریخچه بیت‌کوین انجام می‌دهد و نتایج را با دنبال‌کنندگان توییتر خود به اشتراک می‌گذارد. سهام

او اخیرا در پستی به دوازدهمین سالگرد انتشار اولین مقاله خبری مرتبط با بیت کوین در اینترنت اشاره کرد. طبق تحقیقات Rizzo، اولین مقاله خبری در مورد بیت کوین در 10 دسامبر 2010 (19 دسامبر 2009) با عنوان “آیا رسوایی ویکی لیکس می تواند منجر به ارز مجازی جدید شود؟” و در وب سایت PC World منتشر شد.

12 سال پیش در چنین روزی اولین مقاله خبری در مورد بیت کوین منتشر شد

Keir Thomas، نویسنده این مقاله خبری، ایده پذیرش بیت کوین برای دریافت کمک های مالی توسط وب سایت ویکی لیکس را مطرح کرد. در آن زمان، وب سایت ویکی لیکس به دلیل افشاگری های جنجالی خود، به ویژه در مورد مسائل سیاسی و جنایات جنگی، تحت فشار قرار گرفت و بسیاری از سازمان ها، از جمله ارائه دهندگان خدمات اینترنتی و شرکت های پرداخت، از ارائه خدمات به این وب سایت خودداری کردند. به همین دلیل، دریافت کمک مالی برای مدیران ویکی لیکس بسیار دشوار بود.

در بخشی از مقاله توماس آمده است:

هیچ کس نمی تواند سیستم بیت کوین را متوقف یا سانسور کند. مگر اینکه اینترنت به طور کامل قطع شود. اگر ویکی لیکس بیت کوین را بپذیرد، می تواند کمک های مالی خود را به راحتی دریافت کند.

ویکی لیکس مدت کوتاهی پس از انتشار این مقاله در 15 ژوئن 2011 پذیرش بیت کوین را آغاز کرد و این روند تا به امروز ادامه دارد. اگر همین الان به فروشگاه اینترنتی ویکی لیکس مراجعه کنید، نماد بیت کوین را در بین روش های پرداخت پذیرفته شده از این مجموعه مشاهده خواهید کرد.

12 سال پیش در چنین روزی اولین مقاله خبری در مورد بیت کوین منتشر شد
روش های پرداخت پذیرفته شده توسط فروشگاه ویکی لیکس.
اطلس ارزدیجیتال

چیزی پیدا نشده است.