منو سایت

11000 دلار بیت کوین صبر کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
11000 دلار بیت کوین صبر کنید

11000 دلار بیت کوین صبر کنید

در طول سال گذشته، ارزهای دیجیتال تحت تأثیر بسیاری از مسائل صنعت و اقتصاد کلان قرار گرفته اند. اگرچه بیت کوین از زمان اوج خود در نوامبر گذشته تقریباً 80 درصد از ارزش خود را از دست داده است، برخی برآوردها نشان می دهد که قیمت ممکن است بیشتر کاهش یابد. شاید حتی در محدوده چهار رقمی! تقریباً یک سال پیش، این صنعت در حال رونق بود و در نتیجه سود زیادی به همراه داشت. بیت کوین به 69000 دلار رسید و یک رکورد جدید در تاریخ ایجاد کرد که احتمالاً به دلیل ETF راه اندازی شده در ایالات متحده است.

با این حال، در ماه های بعد وضعیت کاملاً تغییر کرد. بانک های مرکزی سیاست های پولی خود را از چاپ مقادیر بیش از حد ارزهای مربوطه به افزایش نرخ بهره و تلاش برای مبارزه با تورم افسارگسیخته ای که ایجاد کرده بودند تغییر دادند. با شروع جنگ در اوکراین و چندین عامل کلان اقتصادی دیگر، دارایی های ریسک شروع به کاهش کردند و بیت کوین نیز از این قاعده مستثنی نبود. اما پس از چندین فروپاشی در شرکت‌های رمزنگاری، که با سقوط لونا شروع شد، اوضاع بدتر شد.

چندین شرکت رمزنگاری به دنبال آن بودند، برداشت ها را متوقف کردند، به دنبال بودجه اضطراری بودند یا حتی اعلام ورشکستگی کردند. یک شرکت رمزنگاری به عنوان یک ناجی بالقوه ظاهر شده است. صرافی FTX که توسط سام بنکمن فرید اداره می شود، به نظر می رسد در تلاش برای نجات شرکت هایی است که با کمبود نقدینگی دست و پنجه نرم می کنند. اما این اتفاق خوب پیش نرفت و معلوم شد که خود امدادگر مشکل نقدینگی داشته است. سقوط چشمگیر دیگری بازار را فرا گرفت و قیمت بیت کوین را دوباره پایین آورد. بدترین وضعیت تا کنون هفته گذشته بود که بیت کوین به پایین ترین حد دو سال اخیر به زیر 16000 دلار رسید.

این نشان دهنده کاهش تقریباً 80 درصدی نسبت به ATH نوامبر 2021 است. اما تحلیلگر محبوب ارزهای دیجیتال DonAlt هشدار داده است که ممکن است بیت کوین هنوز از بازار نزولی خارج نشده باشد. این استراتژیست با مقایسه چرخه نزولی فعلی با دو چرخه قبلی، گفت که اگر بیت کوین از بازار نزولی 2014-2015 تقلید کند، ممکن است به 9500 دلار سقوط کند یا اگر رویدادهای 2017-2018 تکرار شود، به 11000 دلار می رسد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.