منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • گوگل در شرکتی سرمایه گذاری می کند که توسط سام بانکمن فرید تامین مالی می شود

گوگل در شرکتی سرمایه گذاری می کند که توسط سام بانکمن فرید تامین مالی می شود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
گوگل در شرکتی سرمایه گذاری می کند که توسط سام بانکمن فرید تامین مالی می شود

سرمایه گذاری 300 میلیون دلاری گوگل در شرکتی با سرمایه گذاری سام بنکمن فرید

گزارش شده است که Google Cloud 300 میلیون دلار در استارتاپ هوش مصنوعی Anthropic سرمایه گذاری کرده است که حدود 6 ماه قبل از فروپاشی فاجعه بار صرافی FTX، بیش از 500 میلیون دلار بودجه از سام بنکمن فرید، مدیر عامل سابق FTX دریافت کرده است. در حالی که رقم 300 میلیون دلار توسط فایننشال تایمز در 4 فوریه گزارش شد، Entropic مشارکت سرمایه گذاری با Google Cloud را در همان روز تایید کرد، اگرچه هیچ رقمی را فاش نکرد. در همان اطلاعیه، Entropic همچنین تأیید کرد که قبلاً از مدیر عامل سابق Alameda Research سام بنکمن فرید و کارولین الیسون در دور جمع‌آوری سرمایه سری B کمک مالی جمع‌آوری کرده است:

دور سری B توسط مدیر عامل FTX سام بنکمن فرید رهبری شد. این حلقه همچنین شامل کارولین الیسون، جیم مک‌کلاف، نیشاد سینگ، جان تالین و مرکز تحقیقات ریسک‌های نوظهور (CERR) بود.

بر اساس گزارش Crunchbase، تلاش برای جمع آوری کمک مالی، به رهبری سام بنکمن-فرید، در آوریل 2022 انجام شد. یک نشریه اخیر از نیویورک تایمز گزارش داد که از 580 میلیون دلار جمع آوری شده، حدود 530 میلیون دلار از بنکمن-فرید و شرکای تجاری سابقش بوده است. . اما برخی معتقدند که این تعداد حتی بیشتر است.

یکی از وام دهندگان در بورس FTX معتقد است که سهام سام بنکمن فرید در شرکت هوش مصنوعی می تواند به 1.1 میلیارد دلار برسد. با این حال، وام دهنده این رقم را مشخص نمی کند. سایر اعضای جامعه کریپتو در توییتر نیز حدس می زنند که آیا از سهام بانکمن فرید برای پرداخت بدهی عظیمی که FTX از زمان جنجال های اخیر آنها انباشته شده است استفاده می شود یا خیر.

در مورد این مشارکت، Anthropic در حال حاضر از پردازنده‌های گرافیکی و TPUهای Google Cloud برای آموزش، توسعه و استقرار جعبه گفتگوی هوش مصنوعی خود به نام “Claude” (مشابه ChatGTP OpenAI) استفاده می‌کند.

طبق گزارش فایننشال تایمز، گوگل کلود حدود 10 درصد از سهام Entropic را خریداری کرده است. در حالی که باید دید بخش اعظم بدهی FTX در ورشکستگی از کجا تامین می شود، سم بنکمن-فرید شخصاً در هر هشت اتهام کلاهبرداری و توطئه که علیه او در 3 ژانویه مطرح شد، بی گناه است. بنکمن-فرید در حال حاضر در خانه پدر و مادرش در کالیفرنیا تا تاریخ محاکمه اش که برای 2 اکتبر 2023 تعیین شده است، در حصر خانگی به سر می برد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.