منو سایت

گسترش همه جانبه کاردانو ادامه دارد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
گسترش همه جانبه کاردانو ادامه دارد

اکوسیستم کاردانو (ADA) علیرغم عدم قطعیت بازار ارزهای دیجیتال که در سال جاری تحت تأثیر سقوط Terra و FTX قرار گرفت، به گسترش خود ادامه می دهد. در همین راستا، رشد کیف پول های کاردانو سرعت گرفت و در یک هفته در میان سقوط FTX، 30000 کیف پول جدید اضافه شد. علاوه بر این، تعداد قراردادهای هوشمند مبتنی بر کاردانو نیز برای اولین بار از 4000 گذشت و برای اولین بار در سال جاری بیش از 300 درصد رشد کرد.

طبق داده‌های به‌دست‌آمده، کاردانو به‌مدت ۱۳ ماه به‌طور میانگین ۲۲۳۲۷ آدرس سهام جدید در ماه اضافه کرده است. در واقع، ارقام Pooltool، ابزار جمع‌آوری داده‌های Cardano، نشان می‌دهد که کیف پول‌های سهامداری ADA در 9 دسامبر به 1232459 آدرس رسید، در مقایسه با 942117 آدرس در 10 نوامبر 2021، افزایش 290342 آدرس جدید در It در سراسر جهان.

کل ADA مرتب شده است

تا 9 دسامبر، مقدار کل ADA های انباشته شده 25.12 میلیارد (73.59٪) از کل عرضه بود، در حالی که در نوامبر 2021، مقدار کل ADA های انباشته شده 53.6 میلیارد بود. کاردانو که توسط یکی از خالقان اتریوم، چارلز هاسکینسون تأسیس شد، یک پلتفرم قرارداد هوشمند از جهاتی شبیه اتریوم است. با این حال، برخلاف اتریوم، کاردانو از همان ابتدا مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS) را اجرا کرده است.

قابل توجه است که هاسکینسون در 7 دسامبر فاش کرد که «قراردادهای هوشمند محرمانه» به بلاک چین جدید متمرکز بر حریم خصوصی کاردانو، Midnight می‌آیند.

توسعه شبکه کاردانو

از جنبه‌های دیگر، شبکه کاردانو همچنان از نظر فعالیت‌های توسعه ماهانه بر تمامی پلتفرم‌های رمزنگاری دیگر پیروز می‌شود. بر اساس تحلیل انجام شده توسط Sentiment، کاردانو بالاترین فعالیت توسعه را در ماه نوامبر ثبت کرد. نرخ فعالیت توسعه تیم کاردانو در مخازن عمومی GitHub در ماه نوامبر 18 درصد بالاتر از بالاترین رتبه بعدی یعنی Polkadat (DOT) بود.

برای خواندن اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال اخبار ما را دنبال کنید.