منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • گروه های هکر کره شمالی لازاروس و APT 38 پشت سرقت هارمونی هستند

گروه های هکر کره شمالی لازاروس و APT 38 پشت سرقت هارمونی هستند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
گروه های هکر کره شمالی لازاروس و APT 38 پشت سرقت هارمونی هستند

FBI روز دوشنبه تأیید کرد که گروه Lazarus و APT 38 پشت سرقت 100 میلیون دلاری از پلتفرم بلاک چین اثبات سهام Harmony در ژوئن گذشته بودند و سعی داشتند از پروتکل حریم خصوصی RAILGUN سوء استفاده کنند. این دارایی ها را بشویید.

FBI اعلام کرد که گروه Lazarus و APT38، گروه‌های هک مرتبط با کره شمالی، ۱۰۰ میلیون دلار ارز دیجیتال را از Harmony Bridge سرقت کردند که در ۲۴ ژوئن مورد حمله قرار گرفت. به گفته FBI و آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت (CISA)، این هک به یک کمپین بدافزار به نام “TraderTraitor” به رهبری جمهوری دموکراتیک خلق کره مرتبط است. به گفته این آژانس، بخش هایی از اتریوم به ارزش 60 میلیون دلار که هکرها از طریق Railgun، یک صرافی حریم خصوصی، منحرف کردند، “با هماهنگی برخی از ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی مسدود شد.”

اف‌بی‌آی گفت کره‌شمالی از سرمایه‌ای که از هک‌هایی مانند این به دست می‌آورد برای تأمین مالی برنامه‌های موشک‌های بالستیک و سلاح‌های کشتار جمعی خود استفاده می‌کند. سال گذشته در آوریل، گروه لازاروس به سرقت 600 میلیون دلار از پل رونین متهم شد. دولت ایالات متحده هشدار داد که هر دو گروه با هدف قرار دادن شرکت های رمزنگاری برای سرقت دارایی ها همزمان با سوء استفاده از رونین مرتبط هستند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.