منو سایت

کیف پول ارز دیجیتال بیت کیپ هک شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کیف پول ارز دیجیتال بیت کیپ هک شد

هکرها با سوء استفاده از کیف پول ارز دیجیتال BitKeep بیش از 8 میلیون دلار در اتریوم (ETH)، بایننس کوین (BNB)، تتر (USDT) و دای (DAI) سرقت کرده اند. شرکت امنیتی بلاک چین PeckShield فاش کرد که هکرها تقریباً 4373 بایننس کوین، 5.4 میلیون تتر، 196000 دای و 1233.21 اتریوم را سرقت کردند.

عصر یکشنبه بیت کپ در کانال تلگرامی این هک را اعلام کرد و نوشت:

کاربران عزیز بیت‌کپ، پس از بررسی‌های اولیه توسط تیم ما، گمان می‌رود که هکرها کدهای نرم‌افزار کیف پول را تغییر داده‌اند و برخی از کاربران این نسخه اصلاح‌شده را نصب کرده‌اند. اگر وجوه شما به سرقت رفته باشد، برنامه ای که دانلود کرده یا به روز کرده اید ممکن است یک نسخه ناشناخته (نسخه غیر رسمی) بوده باشد.”

Bitcap به کاربران خود هشدار داد که:

اکنون، اگر نسخه غیر رسمی را دانلود کرده اید، برای ایمنی وجوه خود، لطفاً آنها را به کیف پولی که از فروشگاه رسمی دیگری (App Store یا Google Play) دانلود شده است، انتقال دهید. همچنین توصیه می شود از آدرس کیف پول جدید ایجاد شده استفاده کنید. آدرسی که از طریق برنامه غیر رسمی ایجاد کرده اید ممکن است برای هکرها قابل دسترسی باشد.

کیف پول ارز دیجیتال Bitcap از کاربران خود خواسته است که فقط از نسخه های رسمی برنامه که برای دانلود در فروشگاه رسمی اپل یا گوگل موجود است استفاده کنند. همچنین شرکت سازنده این کیف پول web3 از کاربران خواسته است در صورت سرقت اموال خود از طریق تیکت به شرکت اطلاع دهند.

در ماه اکتبر، بیت کپ در یک هک دیگر حدود 1 میلیون دلار از دست داد. پس از این حمله، شرکت کیف پول اعلام کرد که تمام کاربران به طور کامل بازپرداخت خواهند شد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.