منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کیت های بازیابی بیت کوین و اتریوم؛ آیا افزایش قیمت در راه است؟

کیت های بازیابی بیت کوین و اتریوم؛ آیا افزایش قیمت در راه است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کیت های بازیابی بیت کوین و اتریوم؛ آیا افزایش قیمت در راه است؟

در مرحله پایانی رالی نهنگ طی دو ماه گذشته شاهد افزایش قیمت بیت کوین به بالای 24000 دلار بودیم که البته به جای خرید بیشتر از این فرصت استفاده کردند و از بازار خارج شدند و سود بردند. اکنون داده های چین نشان می دهد که نهنگ ها بار دیگر در حال افزایش ذخایر بیت کوین و اتریوم خود هستند.

به گفته BINCrypto، اگرچه ذخایر بیت کوین سرمایه گذاران بزرگ به پایین ترین سطح خود در سه سال گذشته رسیده است، تقاضا برای این دارایی به شدت در حال افزایش است. در شرایطی که از ابتدای سال 2022 شاهد کاهش 60 درصدی قیمت بیت کوین هستیم.

به گفته کی یانگ جو، مدیر عامل CryptoQuant، حجم معاملات بیت کوین در صرافی ها در شش ماه گذشته 20 برابر شده است. از آنجایی که رشد قیمت با افزایش حجم معاملات همراه نیست، می توان نتیجه گرفت که بیت کوین احتمالاً در مرحله انباشت شدید است.

حجم معاملات در ماه گذشته به بالاترین سطح سال رسید. اما تغییر کمی در قیمت بسته شدن [کندل] این اتفاق روزانه نمی افتاد. این نشان می دهد که شخصی تمام نقدینگی را از فروشنده می خرد.

بایننس، پیشرو در معاملات نقدی بیت کوین

تجزیه و تحلیل جو همچنین نشان می دهد که چگونه بایننس تسلط خود را بر بازار ارزهای دیجیتال در طول زمستان گسترش داده است. وی خاطرنشان کرد:

از زمانی که قیمت بیت کوین به سطح 20000 دلار رسید، سهم بایننس از حجم معاملات در بازار نقدی به طور چشمگیری افزایش یافته و در حال حاضر به 84 درصد رسیده است.

مقایسه تسلط بایننس و کوین بیس در بازار معاملات نقطه ای بیت کوین
مقایسه تسلط بایننس و کوین بیس در بازار معاملات نقطه ای بیت کوین

کوین بیس، بزرگترین صرافی در ایالات متحده، تنها 9 درصد از کل حجم معاملات را در اختیار دارد. این شرکت اخیراً شاهد کاهش شدید درآمد بود که منجر به کاهش ارزش سهام و اخراج کارکنان شد.

با وجود افزایش حجم معاملات، سهام صرافی های بیت کوین در حال کاهش است. گلس‌نود نشان داد که تعداد آدرس‌هایی که بیت‌کوین را به صرافی‌ها ارسال می‌کنند، در روز پنجشنبه (28 اکتبر) به پایین‌ترین حد خود در دو سال گذشته رسید. این داده ها همچنین تأیید می کند که بیت کوین در مرحله انباشت قوی است.

نموداری از تعداد آدرس هایی که بیت کوین را به صرافی ها ارسال کرده اند
نموداری از تعداد آدرس هایی که بیت کوین را به صرافی ها ارسال کرده اند

سرمایه گذاری بزرگ اتریوم

نهنگ های ارزهای دیجیتال نیز به اتریوم علاقه مند هستند. داده‌های احساسات نشان می‌دهد که آدرس‌هایی که حداقل ۱ میلیون دلار در اتریوم دارند، در ماه‌های اخیر بیش از ۳.۵ میلیون واحد از این دارایی را خریداری کرده‌اند. این سرمایه گذاران در مجموع 4.55 میلیارد دلار در اتریوم سرمایه گذاری کرده اند.

سهام اتریوم در صرافی هایی مانند بیت کوین کاهش یافته است. افزایش حجم توکن های خروجی از مبادلات نسبت به توکن های ورودی نشان می دهد که اتریوم نیز در مرحله انباشت شدید قرار دارد.

نمودار توزیع عرضه اتریوم بر اساس موجودی کیف پول
نمودار توزیع عرضه اتریوم بر اساس موجودی کیف پول

با این حال، باید دید نهنگ ها تا چه مدت به جمع آوری هر دو دارایی ادامه می دهند و آیا چرخه گاو نر بعدی پس از پایان این مرحله آغاز می شود یا خیر. در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین و اتریوم به ترتیب با قیمت 19030 دلار و 1285 دلار معامله می شوند که در 24 ساعت گذشته حدود 0.6 درصد کاهش داشته است.