منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کنفرانس سالانه سولانا; از پیش فروش گوشی هوشمند گرفته تا همکاری با گوگل

کنفرانس سالانه سولانا; از پیش فروش گوشی هوشمند گرفته تا همکاری با گوگل

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کنفرانس سالانه سولانا; از پیش فروش گوشی هوشمند گرفته تا همکاری با گوگل

در جریان گردهمایی سالانه بلاک چین سولانا به نام Breakpoint 2022 در لیسبون، پرتغال، همکاری های گسترده ای فاش شد.

به گزارش Valks و به نقل از Cointelegraph، نقشه راه سولانا شامل مواردی از این قبیل است تولید گوشی های هوشمند، فروشگاه های غیرمتمرکز DApp و همکاری نزدیک با سرویس ابری گوگل خوب.

“نقطه شکست سولانا” یک کنفرانس 4 روزه است که از 4 تا 7 نوامبر در لیسبون برگزار می شود. این کنفرانس تنها در یکی از چهار مکان همزمان مورد توجه 13000 بازدیدکننده قرار گرفت.

در ادامه این مقاله به برخی از موارد ارائه شده در این کنفرانس می پردازیم:

ایجاد فروشگاه های Solana با استفاده از GeoNFT

با ارائه آناتولی یاکوونکو و راج گوکال، بنیانگذاران شبکه سولانا، اولین فروشگاه سولانا در شهر میامی، ایالات متحده آمریکا با کمک ارتباط ویدئو کنفرانس افتتاح شد. Vibhu Norby، بنیانگذار Solana Spaces، در جریان راه اندازی این فروشگاه گفت:

اکنون هر کسی، در هر کجای دنیا، می تواند فروشگاه Solana خود را بسازد.

نوربی ضمن توضیح نحوه ساخت فروشگاه سولانا، در مورد راه اندازی دسته جدیدی از توکن های NFT به نام ” صحبت کرد.GeoNFTگفتم. این نوع توکن به کاربران امکان می دهد یک منطقه جغرافیایی را در شهر خود علامت گذاری کنند و از حقوق انحصاری ایجاد فروشگاه سولانا در آن منطقه برخوردار شوند. سولانا قصد دارد با کمک این توکن ها از کارآفرینان مستقل حمایت کند.

از ابتدای سال آینده امکان پیش خرید گوشی های هوشمند سولانا فراهم می شود

سرپرست پروژه تلفن همراه سولانا این گوشی ها را دستگاه هایی می نامد که برای افراد طراحی شده اند. پیش فروش این دستگاه ها در سال 2023 آغاز می شود، اما سولانا هنوز جزئیات بیشتری در مورد تاریخ عرضه ارائه نکرده است.

عکس معماری امن پردازنده موبایل هوشمند سولانا
عکس معماری امن پردازنده موبایل هوشمند سولانا

یکی از ویژگی های کلیدی این تلفن های همراه قابلیت ذخیره ایمن کلیدهای خصوصی کیف پول ارزهای دیجیتال است. تلفن همراه سولانا مجهز به پردازنده این شرکت کوالکام که مرکز عملیات امن آن مبتنی بر معماری ARM خواهد بود. این چیپست عملکرد بیشتری را برای آن به ارمغان خواهد آورد.

فروشگاه سولانا dApp; سیاست‌های دوستدار رمزنگاری امیدوارکننده

یکی از اهداف بزرگ سولانا تسریع در گسترش انقلاب وب 3.0 است و ایجاد یک فروشگاه غیرمتمرکز اپلیکیشن (dApp) تاثیر زیادی در بهبود تجربه کاربری خواهد داشت.

در فروشگاه سولانا هیچ تقسیم درآمد و کمیسیونی وجود نخواهد داشت. علاوه بر این، این شرکت از آغاز اشتراک DEP در اوایل سال 2023 خبر داده است.

Google Cloud تبدیل شدن به گره های اعتبار سنجی را آسان می کند

خبر همکاری Google Cloud با سولانا مرکز توجه را از دیگر اخبار امیدوارکننده ربود. بر اساس اطلاعات منتشر شده، Google Cloud در حال ساخت اعتبارسنجی برای مشارکت در فرآیند تولید و اعتبارسنجی بلوک در شبکه Solana است.

موتور گره بلاک چین جدید Google Cloud که اخیرا معرفی شده است، از اوایل سال 2023 در شبکه Solana در دسترس خواهد بود. این تعامل به کاربران اجازه می دهد تا به راحتی یک گره Solana اختصاصی را در سرویس ابری گوگل راه اندازی کنند.

علاوه بر این، Google Cloud اطلاعات شبکه Solana را با استفاده از پایگاه داده BigQuery در سال آینده فهرست و ذخیره خواهد کرد. این به توسعه دهندگان شبکه Solana اجازه می دهد تا به راحتی به داده های شبکه تاریخی دسترسی داشته باشند.