منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کمیسیون اوراق بهادار باهاما ادعای صرافی FTX را رد کرد

کمیسیون اوراق بهادار باهاما ادعای صرافی FTX را رد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کمیسیون اوراق بهادار باهاما ادعای صرافی FTX را رد کرد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار باهاما (SCB) اتهامات مبنی بر اینکه به صرافی FTX دستور داده است درخواست های برداشت از مشتریان باهاما را اولویت بندی کند، رد کرده است.

به گزارش والکس و به نقل از کوین تلگراف، در بیانیه این کمیسیون که در 12 نوامبر منتشر شد، این نهاد ادعای صرافی FTX مبنی بر دریافت دستورات از “قانونگذاران و نهادهای باهامایی” برای تسهیل خروج سرمایه را رد قاطعانه دانست. از شهروندان این کشور..

در این بیانیه که در پلتفرم توییتر منتشر شده، آمده است:

کمیسیون اعلام می کند که FTX Digital Markets Ltd را برای اولویت دادن به خروج مشتریان باهامایی پیشنهاد، مجاز یا هدایت نکرده است.

پس از اینکه صرافی FTX در 9 نوامبر برداشت ارزهای دیجیتال را به حالت تعلیق درآورد، کاربران به دنبال راهی برای خارج کردن وجوه قفل شده خود بودند. یکی از موفق ترین این روش ها استفاده از برداشت مداوم برای پانامایی ها بود.

برخی توکن‌های NFT را از حساب‌های باهاما خریداری کردند و برخی دیگر قول دادند به هر کسی که بتواند اقامت خود را به FTX در باهاما تغییر دهد، پاداش می‌دهند.

کمیسیون SCB هشدار داده است که با توجه به ورشکستگی این شرکت، امکان مطالبه قانونی وجوه دریافتی از مصرف کنندگان از طریق فرآیندی به نام استرداد وجود دارد.

کمیسیون همچنین تأکید می‌کند که چنین معاملاتی ممکن است تحت فرآیند دادگاه ورشکستگی/انحلال به عنوان اولویت‌های باطل شناخته شوند و در نهایت منجر به بازیابی سرمایه خارج‌شده توسط مشتریان باهامایی شوند.

همچنین این کمیته افزود:

در هر صورت، این کمیته رفتار ترجیحی با هیچ یک از سرمایه گذاران یا مشتریان FTX را تایید نمی کند.

آخرین بیانیه SCB تنها چند روز پس از مسدود کردن دارایی های FTX (در 10 نوامبر) و لغو مجوز این شرکت در باهاما منتشر شد.

کمیسیون اوراق بهادار باهاما همچنین اختیارات قانونی مدیران FTX را سلب کرد. کمیسیون معتقد است که تصمیم معقول این است که این شرکت به طور موقت منحل شود. این حالت دارایی های باقی مانده شرکت را تا حد امکان حفظ می کند و وضعیت را تثبیت می کند.

بر اساس این بیانیه، دادگاه عالی باهاما یک مدیر تصفیه موقت را منصوب کرد و گفت:

هیچ بخشی از دارایی های FTX، دارایی های مشتری یا دارایی های امانی که توسط FTX نگهداری می شود، بدون تایید کتبی مدیر تصفیه موقت، قابل انتقال یا واگذاری نیست.