منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کمیته فرعی دارایی های دیجیتال در مجلس نمایندگان آمریکا تشکیل شد

کمیته فرعی دارایی های دیجیتال در مجلس نمایندگان آمریکا تشکیل شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کمیته فرعی دارایی های دیجیتال در مجلس نمایندگان آمریکا تشکیل شد

پاتریک مک‌هنری، عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا، از تشکیل یک کمیته فرعی کنگره با تمرکز بر دارایی‌های دیجیتال خبر داد. این یکی از اولین اقدامات مجلس نمایندگان در دوران مدیریت حزب جمهوری خواه است.

کمیته فرعی دارایی های دیجیتال، فین تک و سرمایه اولین کمیته ای در ایالات متحده خواهد بود که به طور خاص بر دارایی های دیجیتال تمرکز می کند و در کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان فعالیت خواهد کرد.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی روز پنجشنبه، کمیته فرعی جدید قوانینی را برای آژانس های فدرال در مورد ارزهای دیجیتال ایجاد می کند و سیاست هایی را برای ارتقای فناوری های مالی دیجیتال و ارتقای تنوع و برابری در صنعت ارائه می کند.

ریاست کمیته فرعی را فرنچ هیل، نماینده جمهوری خواه کنگره، که یکی از حامیان اصلی موضوع ارز دیجیتال ملی (CBDC) در کنگره است، بر عهده خواهد داشت.

هیل روز پنجشنبه در بیانیه‌ای گفت: «در زمان پیشرفت‌های فناوری و تغییرات عمده در بخش مالی، وظیفه ما این است که در سنا و مجلس نمایندگان در کنار هم باشیم و نوآوری مسئولانه را ترویج کنیم.» “در حالی که نوآوری مالی ایمن و موثر را برای رفاه ایالات متحده ترویج می کند.”

کمیته فرعی جدید در پی تحقیقات کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان درباره سقوط چند میلیارد دلاری صرافی ارزهای دیجیتال FTX.com در باهاما تشکیل شد. مک‌هنری، رئیس جدید کمیته خدمات مالی، گفت که کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) اقدام کافی علیه بازیگران بد در بازار ارز دیجیتال انجام نداده است.

در ماه دسامبر، سناتور الیزابت وارن لایحه‌ای را ارائه کرد که بر اساس آن، کسب‌وکارهای رمزنگاری ایالات متحده ملزم به رعایت قوانین KYC برای جلوگیری از پولشویی می‌شوند.