منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کریپتو در هفته گذشته؛ از برگزاری SBF تا NFT ترامپ

کریپتو در هفته گذشته؛ از برگزاری SBF تا NFT ترامپ

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کریپتو در هفته گذشته؛ از برگزاری SBF تا NFT ترامپ

مدیر عامل سابق صرافی FTX، سم بنکمن فرید، دوباره در اخبار است. او که زمانی به عنوان یک نابغه جوان شناخته می شد، به دستور مقامات قضایی آمریکا توسط پلیس باهامیا دستگیر شد.

به گزارش والکس و به نقل از The Block، حادثه تبادل FTX باعث پس لرزه های جدی تری در محیط قانون گذاری ایالات متحده شد. نمایندگان مجلس سنا لایحه جدیدی را برای مبارزه با پولشویی از طریق ارزهای دیجیتال ارائه کردند.

هفته گذشته با خبر دستگیری سام بنکمن فرید آغاز شد. مقامات باهامایی این کارآفرین سابق را به درخواست وزارت دادگستری آمریکا دستگیر کردند. او احتمالا در آینده نزدیک برای محاکمه به کشورش بازگردانده خواهد شد.

دستگیری سام بنکمن-فرید درست یک روز قبل از شهادت برنامه ریزی شده وی در مقابل اعضای کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان صورت گرفت. او باید به سؤالات نمایندگان درباره فروپاشی این بورس پاسخ می داد.

بانکمن فرید در مورد جرم کلاهبرداری از دو منظر جنایی و مدنی متهم است او توسط ناحیه جنوبی نیویورک متهم به ارتکاب یا توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری از مشتریان و طلبکاران FTX، به علاوه پولشویی است. از سوی دیگر کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا او را به کلاهبرداری از سرمایه گذاران متهم کرد. به گفته کمیسیون بورس و اوراق بهادار، بانکمن از وجوه مشتریان خود برای تأمین مالی کمک های مالی سیاسی و سبک زندگی مجلل خود استفاده می کرد.

در حوزه قانون گذاری نیز هفته گذشته خبر مهمی منتشر شد. الیزابت وارن و راجر مارشال، دو سناتور برجسته از احزاب دموکرات و جمهوری خواه، روز چهارشنبه به نیروها پیوستند تا لایحه جدیدی را برای تقویت توانایی مقامات ایالات متحده برای نظارت بر پولشویی از طریق دارایی های دیجیتال ارائه کنند. این حرکت را می توان یکی از پیامدهای سقوط FTX دانست.

در صورت تایید، قوانین احراز هویت مشتری به ارائه‌دهندگان خدمات کیف پول، استخراج‌کنندگان، اعتبارسنجی‌ها و سایر اعضای شرکت‌کننده در بلاک چین تعمیم خواهد یافت. همچنین میکسرهای بلاک چین (پلتفرم هایی مانند CoinJoin و Tornado Cash) قربانیان بزرگ این قانون خواهند بود.

علاوه بر این، این لایحه مصرف کنندگان را ملزم می کند تا تراکنش های خارجی به ارزش بیش از 10000 دلار را گزارش کنند. علاوه بر این، شرکت‌هایی که دستگاه‌های خودپرداز ارزهای دیجیتال را ارائه می‌کنند، ملزم به تأیید هویت مشتریان خود و ارائه آن به مقامات فدرال خواهند بود.

خبر مهم دیگر هفته درباره دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا بود. تاجر سابق، دسته ای از 45000 توکن NFT خود را منتشر کرد و آنها را تنها در چند ساعت فروخت.

این مجموعه در کمتر از 24 ساعت به فروش رسید و تا ساعات اولیه روز جمعه 26 آذر در مجموع بیش از 648 اتر (نزدیک به 800 هزار دلار) برای خرید و فروش آن هزینه شده است.

قیمت اولیه هر یک از این توکن ها 99 دلار بود. با ضرب این توکن ها، خریداران وارد فرآیند قرعه کشی شدند. برخی از جوایز این قرعه کشی شامل مهمانی گروهی با ترامپ در Mar-A-Lago، شام در میامی، بازی گلف با ترامپ یا گپ گروهی با او در پلتفرم زوم است.

طبق این انتشار، افرادی که بیش از 45 توکن خریداری کنند، به طور خودکار به شام ​​با ترامپ دعوت می شوند.

با احتساب حق امتیاز 10 درصدی در فروش مجدد توکن ها، تخمین زده می شود که ترامپ ممکن است 4.5 میلیون دلار از این مجموعه درآمد داشته باشد.