منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کره جنوبی سیستم ردیابی ارزهای دیجیتال را راه اندازی کرد

کره جنوبی سیستم ردیابی ارزهای دیجیتال را راه اندازی کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کره جنوبی سیستم ردیابی ارزهای دیجیتال را راه اندازی کرد

یک «سیستم ردیابی ارز مجازی» برای نظارت بر تاریخچه تراکنش‌های ارز دیجیتال، بازیابی اطلاعات تراکنش و تأیید منبع وجوه قبل و بعد از انتقال استفاده خواهد شد.

وزارت دادگستری کره جنوبی اعلام کرده است که قصد دارد یک سیستم ردیابی رمزنگاری را برای مبارزه با پولشویی و بازیابی وجوه مربوط به فعالیت های مجرمانه معرفی کند. به گزارش رسانه محلی khgames، «سیستم ردیابی ارز مجازی» برای نظارت بر تاریخچه تراکنش، بازیابی اطلاعات تراکنش و تأیید منبع وجوه قبل و بعد از انتقال استفاده خواهد شد.

در حالی که قرار است این سیستم در نیمه اول سال 2023 راه اندازی شود، وزارت کره جنوبی برنامه هایی را برای توسعه یک سیستم ردیابی و تجزیه و تحلیل مستقل در نیمه دوم سال به اشتراک گذاشته است. ترجمه تقریبی بیانیه این وزارتخانه چنین است:

در پاسخ به پیچیدگی جرایم دیجیتال، ما زیرساخت های قانونی را بهبود خواهیم داد. ما یک سیستم عدالت کیفری خواهیم ساخت که مطابق با استانداردهای بین المللی باشد.

پلیس کره جنوبی قبلاً با پنج صرافی محلی ارزهای دیجیتال برای همکاری در تحقیقات جنایی و در نهایت ایجاد یک محیط تجاری امن برای سرمایه گذاران رمزنگاری به توافق رسیده است. دادگاه عالی کره جنوبی حکم داد که صرافی ارزهای دیجیتال Bithamb باید به سرمایه گذاران برای قطع سرویس 1.5 ساعته در 12 نوامبر 2017 غرامت بدهد. حکم نهایی دادگاه عالی دستور پرداخت خسارت از 6 دلار تا حدود 6400 دلار تا 132 سرمایه گذار درگیر را صادر کرد. دادگاه اعلام کرد:

بار یا هزینه خرابی های تکنولوژیکی باید بر عهده اپراتور خدمات باشد، نه کاربرانی که برای استفاده از خدمات کمیسیون پرداخت می کنند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.