منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کاهش همزمان نرخ هش و درآمد ماینرهای بیت کوین؛ زنگ خطر برای صنعت معدن؟

کاهش همزمان نرخ هش و درآمد ماینرهای بیت کوین؛ زنگ خطر برای صنعت معدن؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کاهش همزمان نرخ هش و درآمد ماینرهای بیت کوین؛ زنگ خطر برای صنعت معدن؟

مجموع درآمد روزانه استخراج کنندگان بیت کوین از پاداش های بلوک و کارمزد تراکنش ها اکنون به 11.67 میلیون دلار رسیده است. رقمی که آخرین بار در 2 نوامبر 2020 (12 آبان 99) مشاهده شد. زمانی که قیمت بیت کوین تنها 13500 دلار بود.

به گزارش کوین تلگراف، کاهش درآمد روزانه استخراج کنندگان بیت کوین به وضوح تحت تاثیر عملکرد ضعیف قیمت آن در ماه های اخیر و افزایش قدرت پردازش مورد نیاز برای رقابت با سایر ماینرها پس از رشد دشوار شبکه بیت کوین است. با این حال، کاهش هش ریت شبکه در ماه های اخیر فرصتی را برای برخی از ماینرها فراهم کرده است تا برخی از ضررهای قبلی خود را جبران کنند.

کاهش همزمان نرخ هش و درآمد ماینرهای بیت کوین؛  زنگ خطر برای صنعت معدن؟
نمودار درآمد روزانه ماینرهای بیت کوین.

همانطور که گفته شد، زمانی که بیت کوین در حدود 13500 دلار معامله می شد، درآمد ماینرها در این سطح بود. اکنون با قیمتی در حدود 16500 دلار، شاهد این سطح درآمد هستیم که به این معنی است که کسب درآمد با استخراج بیت کوین نسبت به دو سال پیش سخت تر است. افزایش قابل توجه دشواری شبکه و افزایش هزینه های انرژی در سراسر جهان.

دشواری استخراج بیت کوین اکنون در بالاترین سطح در تاریخ است، یعنی. 37 تریلیون، و این بدان معناست که ماینرها باید انرژی و قدرت پردازش بیشتری را برای رقابت در شبکه صرف کنند.

کاهش همزمان نرخ هش و درآمد ماینرهای بیت کوین؛  زنگ خطر برای صنعت معدن؟
نمودار دشواری استخراج بیت کوین

از سوی دیگر، همانطور که قبلا ذکر شد، هش ریت بیت کوین در ماه های اخیر به طور پیوسته در حال کاهش بوده است. نرخ هش شبکه در حال حاضر نزدیک به 200 اگزاها در ثانیه است که در مقایسه با اوج 316.7 اگزاها در 31 اکتبر (9 نوامبر) حدود 35 درصد کاهش یافته است.

کاهش همزمان نرخ هش و درآمد ماینرهای بیت کوین؛  زنگ خطر برای صنعت معدن؟
نمودار هش بیت بیت کوین (برای مشاهده شاخص در یوروویژن روی تصویر کلیک کنید).

هش ریت همچنین معمولاً یک شاخص امنیتی در نظر گرفته می شود که نشان می دهد بلاک چین بیت کوین چقدر در برابر حملاتی مانند هزینه مضاعف انعطاف پذیر است. چشم انداز فعلی باعث شده است که برخی از معدنچیان به راه حل های موقتی مانند استفاده از دکل های معدنی ارزان تر و مهاجرت به مناطقی که هزینه انرژی کمتر از جاهای دیگر است متوسل شوند.