منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کاهش شدید قیمت استخراج کنندگان بیت کوین

کاهش شدید قیمت استخراج کنندگان بیت کوین

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کاهش شدید قیمت استخراج کنندگان بیت کوین

کاهش شدید قیمت ماینرها

استخراج‌کنندگان بیت‌کوین ASIC (دستگاه‌هایی که فقط برای استخراج بیت‌کوین بهینه‌سازی شده‌اند) در حال حاضر با قیمت‌های پایین‌تری به فروش می‌رسند که از سال‌های 2020 و 2021 مشاهده نشده است، که نشانه دیگری از تعمیق بازار نزولی ارزهای دیجیتال است.

طبق آخرین داده‌های HashRate، کارآمدترین ماینرهای ASIC، آن‌هایی که حداقل یک تراهش در هر 38 ژول انرژی تولید می‌کنند، شاهد کاهش 86.82 درصدی قیمت‌های خود در مقایسه با ماه مه بوده‌اند. اوج 119.25 دلار در هر تره در 7 می 2021 به 15.71 دلار در 25 دسامبر کاهش یافت. ماینرهای این دسته عبارتند از Antminer S19 Bitmain و Whatsminer M30s MicroBTC.

همین امر در مورد خودروهای سایز متوسط ​​نیز صادق است، به طوری که قیمت ها پس از افت شدید 89.36 درصدی از اوج 96.24 دلار در ماه می، اکنون به طور میانگین به 10.23 دلار رسیده است.

با این حال، ماشین‌هایی که کمترین کارایی را دارند (ماشین‌هایی که به بیش از 68 ژول در هر تراهرتز نیاز دارند) اکنون 4.72 دلار قیمت دارند که 91 درصد نسبت به اوج قیمت 52.85 دلار کاهش یافته است. آخرین باری که به این قیمت نزدیک شد حدود 5 نوامبر 2020 بود.

هزینه استخراج کنندگان بیت کوین

هزینه استخراج کنندگان بیت کوین

کاهش قیمت‌ها عمدتاً به دلیل تلاش استخراج‌کنندگان بزرگ بیت‌کوین برای ماندن در بازار نزولی است، زیرا بسیاری از آنها برای فصل 11 ورشکستگی اعلام کرده‌اند، بدهی می‌گیرند یا دارایی‌ها و تجهیزات استخراج بیت‌کوین خود را فروخته‌اند.

از جمله شرکت هایی که این کار را انجام داده اند می توان به Core Scientific، Marathon Digital، Riot Blockchain Bitfarms و Argo Blockchain اشاره کرد.

اما کاهش شدید قیمت بر برخی خریداران مشتاق تاثیر گذاشته است. در میان آنها بسیاری از سکوهای ماینینگ مستقر در روسیه مانند BitRiver هستند که می توانند از هزینه های نسبتاً پایین برق بهره ببرند، با برخی سخت افزارهای به روز که قادر به استخراج 1 بیت کوین با قیمت حدود 0.07 دلار در کیلووات ساعت در این کشور غنی از انرژی هستند.

در حالی که پیش‌بینی اینکه ماینرهای ASIC در آینده به کجا خواهند رفت، دشوار است، نیکو اسمید از Digital Mining Solutions در توییتی در 21 دسامبر خاطرنشان کرد که قیمت استخراج‌کنندگان ASIC به پایین‌ترین سطح خود در آخرین چرخه نصف شدن بیت کوین در ماه می رسید. 11، 2020، مدت کوتاهی پس از آن افزایش یافت. اتفاقی که می تواند در چرخه بعدی نصف کردن بیت کوین رخ دهد که انتظار می رود در 20 آوریل 2024 اتفاق بیفتد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.