منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کارشناس بانکی: بیت کوین ممکن است در سال 2023 به 5000 دلار سقوط کند

کارشناس بانکی: بیت کوین ممکن است در سال 2023 به 5000 دلار سقوط کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کارشناس بانکی: بیت کوین ممکن است در سال 2023 به 5000 دلار سقوط کند

یکی از کارشناسان ارشد بانک استاندارد چارترد کاهش 70 درصدی قیمت بیت کوین را در سال 2023 پیش بینی می کند. او انتظار دارد طلا همزمان با کاهش قیمت بیت کوین عملکرد خوبی داشته باشد.

به گزارش CNBC، اریک رابرتسن، مدیر تحقیقات استاندارد چارترد، یکی از بزرگترین بانک های انگلستان، اخیراً در یادداشتی با عنوان «سورپرایزهای بازار مالی در سال 2023» برخی سناریوهای احتمالی برای بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال را مورد بحث قرار داده است که می تواند فعالان بازار را شگفت زده کند.

او گفت این احتمال وجود دارد که قیمت بیت کوین در سال آینده به 5000 دلار برسد که کاهش 70 درصدی نسبت به سطح فعلی است.

رابرتسون در این یادداشت می نویسد:

[در سال ۲۰۲۳] شرکت های بیشتری در حوزه ارزهای دیجیتال با کمبود نقدینگی مواجه خواهند شد و در نتیجه ورشکستگی آنها، اعتماد سرمایه گذاران به دارایی های دیجیتال کاهش می یابد.

بیت کوین از ابتدای سال 2022 بیش از 60 درصد از ارزش خود را از دست داده است. این افت قیمت چشمگیر تحت تأثیر تخریب برخی پروژه ها و شرکت های بزرگ فعال در صنعت ارزهای دیجیتال بود که آخرین آن ورشکستگی صرافی متمرکز بود. FTX” و پیامدهای آن همچنان بر بازار تأثیر می گذارد.

کاهش قیمت بیت کوین در سال جاری با افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی همزمان شده است. رابرتسون همچنین پیش بینی می کند که قیمت طلا در سال 2023 با رشد 30 درصدی به 2250 دلار در هر اونس خواهد رسید و در عین حال با توجه به تعمیق کاهش ارزهای دیجیتال، شرکت های بیشتری در این زمینه با بحران های مالی مواجه خواهند شد و سرمایه گذاران آنها از این ارز خارج خواهند شد. دارایی های

علاوه بر کارشناس Standard Chartered Bank، مارک موبیوس، بنیانگذار Mobius Capital و یک سرمایه گذار کهنه کار در بازارهای مالی، پیش بینی می کند که قیمت بیت کوین در سال 2023 به 10000 دلار کاهش می یابد. البته هنوز هم افراد خوشبین مانند تیم دریپر وجود دارند که در این میان هستند. انتظار می رود بیت کوین در سال آینده 250000 دلار معامله شود.