منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کاربرد NFT در بازی چیست؟ آشنایی با استفاده از نشانه های بدون کاراکتر در بازی ها

کاربرد NFT در بازی چیست؟ آشنایی با استفاده از نشانه های بدون کاراکتر در بازی ها

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کاربرد NFT در بازی چیست؟ آشنایی با استفاده از نشانه های بدون کاراکتر در بازی ها

هر کسی که می‌داند زمانی را که صرف بازی‌های ویدیویی می‌کند می‌تواند از آن‌ها نیز کسب درآمد کند، باید به سراغ بازی‌های کریپتو برود (P2E) چرخش. البته فناوری «NFT» در بازی سهم بسزایی در افزایش جذابیت و محبوبیت این صنعت دارد. ارزش صنعت بازی در سال 2021 حدود 200 میلیارد دلار است و با ادغام NFT و صنعت بازی، شاهد هجوم عظیم سرمایه به بازار NFT هستیم. علاقه زیاد به توکن های غیر قابل تعویض منجر به گسترش قابل توجه بازی های بلاک چین یا GameFi در عرصه ارزهای دیجیتال شده است. نادر بودن و منحصر به فرد بودن استفاده از NFT ها در صنایع مختلف را بسیار زیاد می کند. در این مقاله از وبلاگ والکس با استفاده از توکن های غیر نمادین در بازی ها آشنا می شوید. با ما بمان.

NFT در بازی چیست؟

توضیحات NFT در بازی

بازی‌های NFT در دنیای کریپتو و «Game-fi» به عنوان راهی برای سرمایه‌گذاری و کسب درآمد معروف هستند. آیتم های درون بازی که به عنوان NFT شناخته می شوند، می توانند به بازیکنان یا کلکسیونرهای دیگر فروخته شوند. هنگام انتقال nft به یک بازی، مطمئن شوید که آن را به یک کیف پول سازگار انتقال داده اید. همچنین زمانی که می خواهید NFT را به بازار یا کاربر دیگری ارسال کنید، بهتر است مراقب افراد سودجو و کلاهبردار باشید. بازی‌های کریپتو معمولاً روی بلاک‌چین اتریوم و زنجیره هوشمند بایننس هستند ((BSC) ساخته شده.

بازی های NFT در ابتدا با جذابیت فوق العاده بازی «CryptoKitties» به دنیا معرفی شدند و به تدریج شروع به ارائه مدل های مختلف بازی برای کسب درآمد کردند. GameFi دنیای مالی و بازی را ترکیب می کند و فرصت هایی را برای بازیکنان ایجاد می کند که در حین بازی درآمد کسب کنند. لازم نیست فقط با بازی کردن یا یافتن یک مجموعه کمیاب به ارزش هزاران دلار به درآمد فکر کنید، می توانید با خرید و فروش NFT در بازی درآمد بالایی داشته باشید.

کاربرد NFT در بازی های بلاک چین

در فضای بازی و کریپتو اقلام منحصر به فردی وجود دارد که می توان خرید و فروش کرد. کمیاب بودن این اقلام بر قیمت و ارزش ذاتی آنها تأثیر مستقیم دارد. در اکثر بازی های کامپیوتری امکان خرید و فروش اقلامی مانند لباس، سلاح، مهارت ها، توانایی ها و ماشین وجود دارد. برای اینکه بازیکن به این اقلام و توانایی ها دسترسی داشته باشد، باید یا مستقیماً از سازنده خریداری کند یا با خرید حق عضویت، دسترسی خود را به اقلام محدود کند. امکان دسترسی به چنین مواردی برای همه افرادی که واجد شرایط عضویت هستند در دسترس است.

اما در دنیای بلاک چین، خرید nft در بازی فقط برای یک نفر امکان پذیر است. یعنی اگر بازیکن یک آیتم NFT بخرد، آن کالا برای همیشه متعلق به او خواهد بود. به عنوان مثال در بازی های بلاک چین دنیای متاورس تنها یک مسلسل کشنده به شکل nft با قیمت 100 دلار در بازی وجود دارد که تنها یک نفر می تواند آن را خریداری کند.

نقش توکن های غیر نمادین در بازی ها

تراکنش های کوچک در بازی X Infinity

تراکنش های خرد (خرد تراکنش) و خریدهای درون بازی یک صنعت بازی چند میلیارد دلاری ایجاد کرده است که می تواند از فناوری بلاک چین و NFT بهره مند شود. توکن های درون بازی ترکیبی از هنر، قابلیت جمع آوری و کاربردهای مختلف برای گیمرها دارند. پروژه های بزرگی مانند Axie Infinity و Sandbox از جمله بازی های بزرگ در دنیای بلاک چین هستند که دارای عناصری مانند پرورش حیوانات خانگی و خرید زمین در Metaverse هستند. همچنین می توانید nft را در بازی در بازارهای خارج از این بازی ها خرید و فروش کنید.

nft ها بیشتر در بازی های بلاک چین تزئینی هستند و برخی از آنها کاربردهای متفاوتی دارند. هر یک از حیوانات خانگی یا oxys در بازی oxy infinity دارای مجموعه ای از توانایی های رزمی هستند که ارزش موجودات مورد نظر را افزایش می دهد. به طور کلی، تعیین ارزش هر حیوان خانگی به مجموعه ای از ویژگی های خارجی و عملکردی آن بستگی دارد.

NFT چه مشکلی را در بازی حل می کند؟

استفاده از غیر توکن ها در بازی ها کمی متفاوت از ذخیره مجموعه های رمزنگاری در کیف پول های دیجیتال است. Cryptogaming از NFT ها در قوانین، مکانیسم ها و تعاملات بین بازیکنان استفاده می کند. به عنوان مثال، هر بازی می تواند شخصیت یا آواتار خود را به صورت nft در بازی نمایش دهد. آیتم های دیجیتالی که در حین بازی پیدا می کنید به عنوان توکن های درون بازی نیز شناخته می شوند. یکی دیگر از کاربردهای NFT در متاورس، فروش این موارد است که می توانید با بازیکنان دیگر معامله کنید.

چگونه nft را در بازی دریافت کنیم و در محیط بازی پیاده سازی کنیم؟ برای ایجاد، مبادله و استقرار nft در بازی، توسعه دهندگان قراردادهای هوشمند را به عنوان قوانینی برای NFT های مورد نظر ایجاد می کنند. قراردادهای هوشمند قطعات کدی هستند که به صورت خوداجرا در یک بلاک چین ذخیره می شوند. به عنوان مثال، بازی محبوب «CryptoKitties» تعداد کمی قرارداد هوشمند برای شکل دادن به ساختار بازی دارد که اصلی ترین آنها قرارداد «GenScience» است. این قرارداد یک الگوریتم تصادفی برای تولید گربه های جدید تعریف می کند. برخی از بازیکنان ابزارهایی را برای تجزیه و تحلیل ویژگی های خاص توکن cats NFT در بازی طراحی کرده اند. با استفاده از این اطلاعات، بازیکنان می توانند شانس خود را برای توسعه یک مسابقه کمیاب و ارزشمند افزایش دهند.

آموزش بازی کریپتو

بازی کریپتو برای کسب درآمد

ویژگی «بازی برای پول» به بازی کریپتو که اغلب آنلاین است معرفی شد. تنها چیزی که یک بازی را متمایز می کند این است که به بازیکنان اجازه می دهد در حین بازی پول نقد قابل توجهی کسب کنند و در عین حال برخی از ویژگی های محبوب بازی های سنتی را حفظ کنند. بازیکنان و گیمرها می توانند شخصیت های بازی را تجهیز کرده و در بازی های حرفه ای محبوب به دیگر بازیکنان بفروشند. برخی منابع موثق عنوان کرده اند که بسیاری از افرادی که در بازی جذب nft شده بودند، شغل خود را رها کردند تا بتوانند روی بازی خود تمرکز کنند!

در واقع بازی های NFT ترکیبی از سرگرمی و سود در عین حال هستند.

بازیکنان می توانند اشیاء درون بازی مانند آواتارها، زمین، کره های مجازی، سلاح ها و موارد دیگر را ایجاد کنند و ایده های بازی های سنتی را با پویایی بازی های نوآورانه ترکیب کنند. راه اندازی بازی های کریپتو و پیوند آنها با دارایی های دیجیتال این امکان را فراهم می کند. NFT ها اغلب برای این نوع دارایی های دیجیتال استفاده می شوند. زیرا قابل دستکاری نیستند و منحصر به فرد هستند. استفاده از استانداردهای توکن nft درون بازی به طراحان بازی اجازه می دهد تا برخی از این آیتم های درون بازی را کمیاب و منحصر به فرد نگه دارند.

بازیکنان می توانند با استفاده از 3 استراتژی در بازار کریپتو کسب درآمد کنند. آن‌ها می‌توانند شخصیت‌های جدیدی را در بازی ایجاد و توسعه دهند، محصولات دیجیتالی را در بازارهای درون بازی یا از بازیکنان دیگر بخرند، یا آیتم‌های جدیدی را کسب کرده و باز کنند. تمام این دارایی ها منحصراً متعلق به بازیکن است. با وجود این اکوسیستم، هر کسی می تواند با استفاده از سه تاکتیک اساسی، سند عنوان دارایی بازی را دریافت کند. می توانید آنها را در کیف پول دیجیتال خود ذخیره کنید یا در بازارهای NFT بفروشید و تمام سود را برای خود نگه دارید. به همین دلیل است که بسیاری از علاقه مندان به کریپتو به دنبال یادگیری این بازی ها هستند.

نحوه کسب NFT در بازی

میزان سرمایه ای که می توانید از بازی در دنیای کریپتو به دست آورید به مکانیک بازی خاص و تقاضای بازار بستگی دارد. درآمدی که به دست می آورید از کاربرانی است که برای ارزهای دیجیتال یا nft به دست آمده در بازی ارزش قائل هستند. سپس می توانید با فروش کالاهای خود در بازار یا صرافی آنها را نقد کنید. ارزش یک nft در بازی یا از NFT به دست می آید یا از توانایی جمع آوری نشانه ها یا ابزارهای موجود در بازی.

در چند سال گذشته، بازی‌های ویدیویی به یک صنعت جامد تبدیل شده‌اند و با اضافه شدن NFT به این دنیا، nft در بازی اکنون به یکی از محبوب‌ترین صنایع در جهان تبدیل شده است. دلیل این امر سودهایی است که بر روی پلتفرم بازی ایجاد می شود و بین توسعه دهندگان و شرکت ها تقسیم می شود. همچنین می توانید با عضویت در این بازی ها درآمد خوبی کسب کنید.

ما محبوب ترین بازی های ارز دیجیتال را به شما معرفی می کنیم

محبوب ترین بازی های کریپتو

تعداد زیادی بازی کریپتو در چند سال اخیر معرفی شده اند که هر کدام سبک خاصی دارند و از روش های متفاوتی برای اعطای جایزه استفاده می کنند. در زیر تعدادی از بهترین بازی های Metaverse را معرفی می کنیم که می توانید از آنها درآمد کسب کنید.

بازی رمزنگاری Tetan Arena (Thetan Arena)فضای بازی Tetan Arena بسیار جذاب و منحصر به فرد است. این پلتفرم مبتنی بر بلاک چین است و توکن های خاص خود را دارد. این بازی در سال 2021 معرفی شد و تیم سازنده آن از دو توکن “THC” و “THG” برای پاداش دادن به بازیکنان استفاده می کند.

بازی Oxy InfinityAxie Infinity): Oxy Infinity یکی از محبوب ترین بازی های بلاک چین است و سیستم پرداخت آن مبتنی بر اتریوم است. در این بازی موجودات کوچکی به نام Oxy وجود دارند که می توانید آنها را برای مبارزه با دشمن بزرگ کنید. این اکسی ها در بازی با نام nft شناخته می شوند و امکان معامله آن ها در بازار وجود دارد.

بازی Crypto Kitties: Crypto Kitties یکی از اولین بازی های کریپتو رایگان است که در حال حاضر بازیکنان زیادی دارد. وظیفه اصلی بازیکنان در این بازی پرورش و پرورش گربه های بامزه ای است که در بازی nft هستند. بازیکنان با انجام این بازی می توانند توکن های اتر را دریافت کنند.

آینده بازی های رمزنگاری شده

بازی‌های مبتنی بر ارزهای دیجیتال در کنار استفاده از توکن‌های منحصربه‌فرد درون بازی، توانسته‌اند در زمان مناسب مخاطبان خاص خود را پیدا کرده و با خود همراه کنند. در حال حاضر، یکی از بزرگترین زیرمجموعه های ارزهای دیجیتال، بازی های رمزنگاری شده است. بر اساس گزارش های منتشر شده، ارزش توکن های مرتبط با این بازی به 13 میلیارد دلار رسیده است. این میزان سرمایه نشان می دهد که دنیای ارزهای دیجیتال به سرعت در حال توسعه است و طرفداران زیادی در سراسر جهان پیدا می کند. هیچکس راضی به تفریح ​​و کسب درآمد در کنار هم نیست و به همین دلیل است که گیمرها با علاقه فراوان از این فرصت خارق العاده استفاده می کنند.

اگرچه آینده بازی های کریپتو و NFT ها در این بازی بسیار روشن است. اما برخی افراد نظر منفی نسبت به این صنعت دارند. به عنوان مثال، برخی از توسعه دهندگان بر این باورند که اگر بازی های کریپتو رشد کنند و توانایی کسب درآمد بهبود یابد، شاهد تخلفات و کلاهبرداری های زیادی در این زمینه خواهیم بود. برخی از افراد می توانند با کمک ربات های هوشمند شبانه روزی بازی کنند و درآمد هنگفتی برای صاحبان خود کسب کنند. جدای از چنین بحث‌هایی، احتمالاً آینده بازی‌های رمزنگاری و استفاده از توکن‌های غیر توکن در بازی‌ها بسیار روشن و امیدوارکننده است.

کسب سود nft در بازی

در این مقاله به این سوال که کاربرد NFT در بازی چیست پاسخ دادیم و شما را با اهمیت و کاربرد توکن ها آشنا کردیم. با توجه به محبوبیت روزافزون و استفاده از توکن های غیر معادل در بازی ها، در آینده شاهد برنامه ها و ایده های بیشتری از سوی توسعه دهندگان بازی های بلاک چین خواهیم بود. در حال حاضر بسیاری از پروژه ها توانسته اند جایگاه خوبی در بین کاربران برای تحقق ایده های خود پیدا کنند. در نهایت، توصیه می شود هنگام ورود به بازی های بلاک چین، به خرید و فروش NFT توجه زیادی داشته باشید.

به نظر شما کاربرد nft در بازی چیست؟ کدام ویژگی را در این مقاله خالی می بینید؟ نظرات خود را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.