منو سایت

ژانویه ماه مناسبی برای بازار NFT بود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ژانویه ماه مناسبی برای بازار NFT بود

با بهبود بازار ارزهای دیجیتال در سال جدید، وضعیت بازار NFT (Tokens Non-Featured) نیز بهبود یافت. حجم معاملات توکن های NFT در ژانویه به میزان قابل توجهی افزایش یافت.

به گزارش والکس و به نقل از Daily Hodl، داده های سرویس DappRadar نشان می دهد که فروش NFT در ژانویه با جهش 38 درصدی به 946 میلیون دلار رسیده است که بالاترین میزان ثبت شده از ژوئن 2022 است.

این داده ها همچنین نشان می دهد که تعداد فروش توکن NFT نسبت به دسامبر 42 درصد افزایش یافته است. گزارش وب سایت Deep Radar افزود:

با افزایش حجم و تعداد معاملات NFT، به نظر می رسد وضعیت بازار NFT در حال بهبود است. حجم معاملات NFT نسبت به ماه قبل 38 درصد افزایش یافت و به 946 میلیون دلار رسید. این بالاترین حجم ثبت شده از ژوئن 2022 است. تعداد توکن های فروخته شده با 42 درصد افزایش نسبت به ماه قبل به 9.2 میلیون رسید.

نمودار حجم و تعداد توکن های NFT معامله شده بر اساس ماه
نمودار حجم و تعداد توکن های NFT معامله شده بر اساس ماه

DeepRadar در بخشی دیگر از گزارش خود به بررسی وضعیت میدان DeFi می پردازد. با افزایش ارزش کل (TVL) پلتفرم‌های DeFi در ژانویه 26.8 درصد، به نظر می‌رسد این بخش نیز در حال بهبود است:

بازار دی‌فای در ژانویه 2023 نشانه‌هایی از بهبود را نشان داد. ارزش کل قفل شده با 26.8 درصد افزایش نسبت به ماه قبل به 74.6 میلیارد دلار رسید. در حالی که این اندیکاتور از افزایش قیمت در بازار ارزهای دیجیتال سود زیادی برده است، سایر اندیکاتورهای زنجیره نیز روند صعودی را نشان می دهند.

نموداری از مقدار کل قفل شده دامنه DiFi
نموداری از مقدار کل قفل شده دامنه DiFi

یافته‌های DappRadar نشان می‌دهد که پلتفرم استیکینگ مایع Lido Finance پس از پیشی گرفتن از Maker DAO به بزرگترین پروتکل DeFi در شبکه اتریوم تبدیل شده است.