منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ژائو: مدیر عامل سابق صرافی FTX یکی از بزرگترین کلاهبرداری های تاریخ است

ژائو: مدیر عامل سابق صرافی FTX یکی از بزرگترین کلاهبرداری های تاریخ است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ژائو: مدیر عامل سابق صرافی FTX یکی از بزرگترین کلاهبرداری های تاریخ است

ژائو: مدیر عامل سابق صرافی FTX یکی از بزرگترین کلاهبرداری های تاریخ است

مدیر عامل بایننس، چانگپنگ ژائو، موضع خود را مبنی بر اینکه مقصر اصلی این فاجعه، مدیر عامل سابق FTX، سام بنکمن فرید، تکرار کرد و او را به عنوان “یکی از بزرگترین کلاهبرداران” در تمام دوران توصیف کرد.

ژائو نظرات خود را در توییتر برای رد برخی از پیشنهاداتی که اخیراً در فضای ارزهای دیجیتال ارائه شده است بیان کرد. او گفت که خود را ناجی ارزهای دیجیتال نمی داند و استدلال می کند که صنعت ارزهای دیجیتال در وضعیت خوبی قرار دارد و نیازی به پس انداز ندارد.

این زیبایی تمرکززدایی است. ما تنها بخشی از آن هستیم. ما می خواهیم به پروژه های خوب دیگری که ممکن است به دلیل اتفاقات اخیر با مشکل نقدینگی مواجه شوند کمک کنیم. این به نفع ماست.

ژائو همچنین به صرافی FTX اشاره کرد و ادعا کرد که هیچ شخص ثالثی با سقوط آن ارتباطی نداشته است:

صرافی FTX خود (و کاربرانش) را کشت زیرا میلیاردها سرمایه کاربران را دزدید. کل

به نظر می رسد برخی افراد معتقدند که SBF نیت خوبی دارد و نمی خواهد مشتریان را فریب دهد. ژائو این پیشنهاد را رد کرد و گفت: هیچ نیت خیری در دروغگویی وجود ندارد. مدیر عامل بایننس پا را فراتر گذاشت و رئیس سابق صرافی FTX را یکی از بزرگترین کلاهبرداری های تاریخ نامید.

متعاقباً، چانگ پنگ ژائو معتقد است که شرکت او نباید بیش از حد بر روی رقبا تمرکز کند، در صورتی که مسائل مبرم دیگری وجود دارد:

ما می خواهیم چندین صرافی، چندین بلاک چین، کیف پول های متعدد و غیره داشته باشیم. در اکوسیستم

مدیر عامل سابق صرافی FTX ماه گذشته کمی قبل از اینکه شرکتش برای حمایت از ورشکستگی اقدام کند، مجموعه ای از توییت های مرموز را منتشر کرد. او در یکی از پیام‌های خود از یک «رقیب دوستانه خاص» صحبت می‌کند که ممکن است به عملیات مبادله‌اش آسیب رسانده باشد. این توییت باعث سردرگمی شد و برخی معتقد بودند که این سازمان مخفی ممکن است بایننس باشد.

ژائو شایعاتی مبنی بر اینکه سام بنکمن فرید یک “روانشناس” برای نوشتن چنین چیزی است را رد کرد. او تکرار کرد که پلتفرم او نمی‌خواهد صرافی‌های کوچک‌تر را حذف کند، بلکه می‌خواهد در شرایط سخت به آنها کمک کند:

او هرگز به من نگفت که من رقیب دوستانه او هستم. ما هرگز به مبادلات دیگر به عنوان رقبای دوستانه نگاه نمی کنیم، این یک مسابقه بوکس نیست.

ژائو همچنین به سام بنکمن توصیه کرد که از ارسال توییت های بحث برانگیز خودداری کند اما مشکلات ناشی از خرابی صرافی FTX را برطرف کند:

او باید روی چیزهای دیگر کار کند نه اینکه توییت کند. در یکی از پیام‌های گروهی که برایش فرستادم، گفتم: «صادقانه توصیه می‌کنم، سام، دست از هر کاری که می‌کشی، بس کن، کت و شلوار بپوش، برو واشنگتن و شروع به پاسخ دادن به سؤالات کن».

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.